2015–2019 m. kadencijos Kėdainių rajono meras, savivaldybės tarybos narys, opozicinės frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ lyderis, UAB „Daumantai LT“ generalinis direktorius Saulius Grinkevičius praėjusį penktadienį pranešė apie savo apsisprendimą kelti kandidatūrą į Kėdainių rajono mero postą 2023 m. kovo 5 d. vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose.

Šiandien su patyrusiu politiku ir verslininku S. Grinkevičiumi kalbamės apie žengtą žingsnį: pirmyn ar atgal?

Bene paskutinis iš kandidatų į Kėdainių rajono merus paskelbėte apie savo ryžtą dar kartą siekti šio posto. Kas lėmė, kad vis dėlto ištarėte: „Einu“?

– Tikrai labai ilgai galvojau, mąsčiau, ar reikia kandidatuoti, ar nereikia. Sprendimą nulėmė pirmiausia tai, kad tie darbai, kurie buvo padaryti arba pradėti ir nepabaigti praėjusioje kadencijoje, kai aš dirbau meru, šioje – 2019–2023 m. – kadencijoje taip ir liko nepabaigti arba pabaigti nekokybiškai. Dėl to man skauda širdį. Todėl ir ryžausi vėl kandidatuoti.

Jeigu Kėdainių krašto žmonės manimi pasitikės ir dar kartą išrinks meru, aš tikrai jau pradėtus darbus užbaigsiu kokybiškai.

Ateities planus rinkėjams pristatysiu šiek tiek vėliau.

Kokie neužbaigti objektai labiausiai rėžia akį ir širdį?

– Vienas iš skaudulių, ir labai didelis, yra miesto parko vasaros estrada. Galutiniame rezultate ji turėjo būti ne tokia, kokia yra dabar. Projektiniai dalykai ten atlikti, tačiau trūksta estrados įgarsinimo ir apšvietimo. Trūksta specialios akustinės užuolaidos. Buvo planuojama, kad estradoje vyks klasikinės muzikos festivaliai. Elementariai trūksta ir tvarkingos, gražios, stilistiškai prie estrados priderintos patalpos atlikėjams.

Labai nuliūdino poilsio, rekreacijos ir maudymvietės Kėdainių Skongalio gatvės gale projekto užbaigimas. Planuojant šią poilsiavietę vienas iš pagrindinių akstinų buvo, kad kėdainiečiams ten bus maudymvietė (ne visi juk gali ir nori į Pelėdnagius ar kitur maudytis nuvažiuoti). Tačiau idėja taip ir liko neįgyvendinta.

Yra ir daugiau darbų, kuriuos reikia užbaigti.

Iš visų kandidatų į Kėdainių rajono merus esate labiausiai patyręs politikas. Ar yra, ko dar nežinote apie rajono valdymą?

– Jei pasakyčiau, kad jau viską žinau, kėdainiečiai apie mane sakytų: na ir pasipūtęs, kaip povas. Nors iš tiesų žinau tikrai daug. Kad ir kaip būtų, 27 metus būti išrinktam į rajono savivaldybės tarybą, iš kurių 4 metus dirbau ir rajono meru, patvirtina, kad tos patirties turiu labai daug.

Tačiau daugiausia netikėtumų ir pasikeitimų, kuriuos reikia perprasti, pateikia mūsų šalies Vyriausybės. Jos, kiekvieną kadenciją besikeičiančios (nesvarbu, kuriai politinei partijai – kairiesiems ar dešiniesiems – atėjus), prigalvoja tokių „įdomių“ dalykų, kuriuos nuleidžia mums, savivaldybėms… O mes turime sukti galvas, kaip tai įvykdyti, kad būtų kuo mažiau nenaudinga krašto žmonėms, nes Vyriausybių sprendimai dažnai būna labai nenaudingi savivaldybių gyventojams. Tai nesibaigiantis maratonas, kuris kiekvienais metais atneša vis naujų keistenybių, kurias reikia išspręsti, reikia sugalvoti, kaip tai padaryti, iš kur gauti finansavimą ir t. t.

Tokia didelė patirtis rajono valdyme – pranašumas prieš mažiau patyrusius kitus kandidatus?

– Jei pasakysiu, kad jaučiu pranašumą, vėl galiu būti apkaltintas pasipūtimu. Bet patirtis yra labai didelis turtas. Žinios, išsilavinimas, erudicija, intelektas yra labai svarbu, bet patirtis uždirbama labai brangiai. Kiekvieni tavo praėję metai yra lygūs sukauptai patirčiai. Kuo daugiau sukaupi patirties, pažiūrėjęs atgal pamatai, kiek daug metų teko dirbti, kad ta patirtis atsirastų.

Ar turite palaikymo komandą?

– Turiu didelę ir stiprią palaikymo komandą. Kai sudarinėjome preliminarų kandidatų sąrašą rinkimams į savivaldybės tarybą, pamačiau, kad tokio stipraus ir ilgo kandidatų sąrašo Kėdainių liberalai nėra turėję per visą mano dalyvavimą vietinėje politikoje. Tai rodo, kad žmonės nori eiti su mumis, patys ateina, patys siūlosi būti mūsų ir „darbinės“ rinkimų komandos nariais, ir sąraše būti nori. Palaikymą tikrai jaučiu didelį. Tikiu, kad ir kėdainiečių rinkėjų palaikymą turėsiu.

Rinkimų karštinė jau prasidėjo. Temperatūra kaista. Kokios tikitės rinkimų kovos?

– Galvočiau, kad šį kartą ji bus kur kas korektiškesnė nei paskutiniuose dvejuose rinkimuose buvo. Nes kai kurie asmenys, kurie anksčiau labai įvairiais būdais ir metodais bei priemonėmis siekė sau naudingo rinkimų rezultato, šiandien yra kur kas mažiau aktyvūs.

Tikiuosi, kad nugalės (nenoriu sakyti žodžio kova) normali konkurencija tarp kandidatų.

Visi (šeši) kandidatai jau yra aiškūs, dabar tik turime klausyti, ką kiekvienas iš jų sako, ir mažiau tikėti pažadais, daugiau tikėti jau atliktais darbais.

Man kartais keistokai skamba, kai sakoma apie rinkimų kampaniją: neįdomi, nuobodi. Rinkimai – ne cirkas. Ir aišku, kad kuo mažiau juose kvailių, tuo bus neįdomiau tiems, kurie tikisi šou.

Tai – mažiau pažadų, daugiau darbų?

– Tai yra svarbiausia. Per daugelį metų jau ir Lietuvos, ir Kėdainių gyventojai pavargo nuo visokių pažadų. Taigi, mažiau žadėkime, o daugiau darykime.

Tik kai darbai atlikti, objektyviai visi įvertinkime juos ir darykime išvadas ateities rinkimams – kas turėtų būti meras, kas rajono tarybos, kas Lietuvos Seimo narys, kas – šalies Prezidentas.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 4

S. Grinkevičius (nuotraukoje dešinėje) su Telavio (Sakartvelas) miesto delegacija Telavio ir Kėdainių draugystei įamžinti skirto skvero ir paminklo prie Kėdainių teismo pastato atidaryme. (Kėdainių r. savivaldybės nuotr. 2018 09 18)

Autorius

Panašios naujienos