Lietuvos avių augintojų asociacijos nariai kviečia visus avių augintojus, ūkininkus ir kaimo gyventojus, kurie neabejingi vilkų daromai žalai, rugsėjo 29 d. dalyvauti Europoje rengiamoje akcijoje „Uždek solidarumo laužą“.

Jau ne pirmus metus rengiamos akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad pasikeitęs vilkų elgesys yra didelė problema tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

„Akcijos pagrindinė žinia yra ta, kad Lietuvos gyvulininkystė turi didelį potencialą, kad Lietuvai reikia vidaus maisto gamybos ir kad tiek jai, tiek biologinei įvairovei gresia pavojus, jei dėl plėšrūnų padėties negalėsime vykdyti gyvulininkystės. Nedvejodami kreipkitės pagalbos į draugus bei pažįstamus ir vieningai dalyvaukime akcijoje. Nesivaržykime kūrenti ugnį ar kepsninę, tai yra simbolis, kuris Europoje naudojamas plėšrūnų budėjimuose jau daugelį metų. Kas galite organizuokitės kaimo bendruomenėse, dalinkitės informacija ir kvieskite prisijungti prie akcijos”, – ragina Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovė Gintarė Kisielienė.

Solidarumo laužai degami kasmet

Solidarumo akcijoje jau ne pirmus metus dalyvauja ne tik avių augintojai, bet ir kai kurie gyventojai, nes vilkai pjauna ne vien avis. Jie ateina ir į gyventojų sodybas ir net papjauna žmonių auginamus šunis. Baiminamasi, kad pilkiai gali užpulti ir žmones, ypač negalinčius apsiginti vaikus.

Kadangi Lietuvoje vilkų populiacija kasmet auga, tad jų sumedžioti leidžiama daugiau. Pavyzdžiui, 2022–2023 m. sezonui buvo nustatytas limitas iš gamtos paimti 282 vilkus. Šiemet limitą siūloma didinti iki 341.

Visoje Europoje vyksianti akcija solidarumo laužus kviečia uždegti šį penktadienį, 19.30 val.

,,Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.

Asociatyvi nuotr.