Rinkimų karštinė pasuko į finišo tiesiąją. Kandidatai lenktyniauja siekdami rinkėjų palankumo susitikimuose su jais. Vienvaldis lyderis šiose „persekiojimo lenktynėse“ – Seimo narys medikas Darius Kaminskas!

Daktaras nesibodi aplankyti net mokyklų ir darželių (kurių vadovai neišdrįso saugumo sumetimais neįsileisti politikierių) pandemijos metu. Seimo narys D. Kaminskas, vadovaudamasis šalies ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos išaiškinimu, drąsiai žengia į mokyklas su rinkimų agitacija.

Vieną kadenciją Seime jau praleidęs D. Kaminskas įsitikinęs, kad jį palaiko ir skaidriausių rajono įmonių darbuotojai, net ir tų, kurios jo nepriėmė ir greičiausiai – jau nepriims.

Kas remia D. Kaminską?

Praėjusią savaitę Kėdainių arenoje įvykusiuose kandidatų į Seimo narius debatuose, organizuotuose politinės stebėsenos platformos „Žinau, ką renku“, drąsiai pareiškė, kad jį remia ir „Daumantai LT“, ir AB „Lifosa“. Po pauzės pridūrė: „žmonės“. Nes, esą daug kam yra padėjęs.

Paprašytas patikslinti savo teiginius, D. Kaminskas atsakė į „Kėdainių mugės“ klausimus:

Kaip esate padėjęs paminėtoms įmonėms UAB „Daumantai LT“ ir AB „Lifosa“?

– Esu prisidėjęs prie jų, kaip ir prie visų kitų Lietuvos verslo įmonių, svarstydamas, analizuodamas ir priimdamas įstatymus Seime, kurie garantuoja geresnes sąlygas verslui Lietuvoje, investicijų pritraukimą bei tinkamos infrastruktūros sukūrimą.

Kokiomis sumomis UAB „Daumantai LT“ ir AB „Lifosa“ parėmė jūsų rinkimų kampaniją?

– Mane parėmė, kaip aš ir sakiau debatuose, šių ir daugelio kitų verslo įmonių ir įstaigų dirbantieji geru žodžiu, patarimais bei savo parašais, kuriuos surinkau, kad galėčiau būti registruotas kandidatu į LRS vos per kelias dienas ir dvigubai daugiau nei reikia. Finansinės paramos juridiniai asmenys pagal LR įstatymus negali teikti, tai ir neteikia. Prašau neinterpretuoti ir neištraukti iš konteksto debatuose išsakytų teiginių kitaip, nei aš aiškinau šiame atsakyme.

Ar nemanote, kad manipuliacijos didžiausių ir skaidriausių rajono įmonių pavadinimais klaidina rinkėjus?

– Nėra jokių manipuliacijų. Man palaikymą net viešai išreiškė kai kurių įmonių vadovai.

T. Rutkūnas: „Jei politinės kampanijos dalyvis priimtų auką iš juridinio asmens, tai būtų laikoma šiurkščiu LR politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimu.“

Verslas remti politikų negali

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Tauras Rutkūnas, kuruojantis Kėdainių rinkimų apygardą Nr. 43, į klausimą, ar gali verslo įmonės (pvz., tokios kaip UAB „Daumantai LT“ ar AB „Lifosa“) remti kandidatų į LR Seimą rinkimų kampanijas, atsakė:

„ Informuoju, kad jau nuo 2012 m. juridiniai asmenys nebegali aukoti nei politinėms partijoms, nei politinės kampanijos dalyviams. Jei politinės kampanijos dalyvis priimtų auką iš juridinio asmens, tai būtų laikoma šiurkščiu Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimu.“

S. Girnkevičius: „D. Kaminsko nerėmiau ir neremiu.”

Kas neremia D. Kaminsko?

„Aš asmeniškai, kaip Saulius Grinkevičius, UAB „Daumantai LT“ direktorius, niekada nerėmiau ir neremiu Dariaus Kaminsko!“ – tvirtai atsakė D. Kaminsko debatuose paminėtos įmonės vadovas.

„Pagal įstatymus, juridiniai asmenys negali remti politikų ar partijų”, – priminė UAB „Daumantai LT” generalinis direktorius.

Panašios naujienos