Rinkimų karštinė pasuko į finišo tiesiąją. Kandidatai lenktyniauja siekdami rinkėjų palankumo susitikimuose su jais. Vienvaldis lyderis šiose „persekiojimo lenktynėse“ – Seimo narys medikas Darius Kaminskas!

Daktaras nesibodi aplankyti net mokyklų ir darželių (kurių vadovai neišdrįso saugumo sumetimais neįsileisti politikierių) pandemijos metu. Seimo narys D. Kaminskas, vadovaudamasis šalies ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos išaiškinimu, drąsiai žengia į mokyklas su rinkimų agitacija.

Vieną kadenciją Seime jau praleidęs D. Kaminskas įsitikinęs, kad jį palaiko ir skaidriausių rajono įmonių darbuotojai, net ir tų, kurios jo nepriėmė ir greičiausiai – jau nepriims.

Kas remia D. Kaminską?

Praėjusią savaitę Kėdainių arenoje įvykusiuose kandidatų į Seimo narius debatuose, organizuotuose politinės stebėsenos platformos „Žinau, ką renku“, drąsiai pareiškė, kad jį remia ir „Daumantai LT“, ir AB „Lifosa“. Po pauzės pridūrė: „žmonės“. Nes, esą daug kam yra padėjęs.

Paprašytas patikslinti savo teiginius, D. Kaminskas atsakė į „Kėdainių mugės“ klausimus:

Kaip esate padėjęs paminėtoms įmonėms UAB „Daumantai LT“ ir AB „Lifosa“?

– Esu prisidėjęs prie jų, kaip ir prie visų kitų Lietuvos verslo įmonių, svarstydamas, analizuodamas ir priimdamas įstatymus Seime, kurie garantuoja geresnes sąlygas verslui Lietuvoje, investicijų pritraukimą bei tinkamos infrastruktūros sukūrimą.

Kokiomis sumomis UAB „Daumantai LT“ ir AB „Lifosa“ parėmė jūsų rinkimų kampaniją?

– Mane parėmė, kaip aš ir sakiau debatuose, šių ir daugelio kitų verslo įmonių ir įstaigų dirbantieji geru žodžiu, patarimais bei savo parašais, kuriuos surinkau, kad galėčiau būti registruotas kandidatu į LRS vos per kelias dienas ir dvigubai daugiau nei reikia. Finansinės paramos juridiniai asmenys pagal LR įstatymus negali teikti, tai ir neteikia. Prašau neinterpretuoti ir neištraukti iš konteksto debatuose išsakytų teiginių kitaip, nei aš aiškinau šiame atsakyme.

Ar nemanote, kad manipuliacijos didžiausių ir skaidriausių rajono įmonių pavadinimais klaidina rinkėjus?

– Nėra jokių manipuliacijų. Man palaikymą net viešai išreiškė kai kurių įmonių vadovai.

T. Rutkūnas: „Jei politinės kampanijos dalyvis priimtų auką iš juridinio asmens, tai būtų laikoma šiurkščiu LR politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimu.“

Verslas remti politikų negali

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Tauras Rutkūnas, kuruojantis Kėdainių rinkimų apygardą Nr. 43, į klausimą, ar gali verslo įmonės (pvz., tokios kaip UAB „Daumantai LT“ ar AB „Lifosa“) remti kandidatų į LR Seimą rinkimų kampanijas, atsakė:

„ Informuoju, kad jau nuo 2012 m. juridiniai asmenys nebegali aukoti nei politinėms partijoms, nei politinės kampanijos dalyviams. Jei politinės kampanijos dalyvis priimtų auką iš juridinio asmens, tai būtų laikoma šiurkščiu Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimu.“

S. Girnkevičius: „D. Kaminsko nerėmiau ir neremiu.“

Kas neremia D. Kaminsko?

„Aš asmeniškai, kaip Saulius Grinkevičius, UAB „Daumantai LT“ direktorius, niekada nerėmiau ir neremiu Dariaus Kaminsko!“ – tvirtai atsakė D. Kaminsko debatuose paminėtos įmonės vadovas.

„Pagal įstatymus, juridiniai asmenys negali remti politikų ar partijų“, – priminė UAB „Daumantai LT“ generalinis direktorius.

Panašios naujienos

12 Responses

 1. Na ir straipsnis

  S.Grinkevičiaus pyktis į rėmus netelpa, tik jau labai atsibodo ta jo šmeižikiška kampanija, visai prasilenkė su morale. Tiesiog šlykštu ir neskanu. Ir kuo čia tas straipsnis įdomus? Kažkokia kratalynė paistalų, kurių prasmė nesuprantama.

  Atsakyti
  • Na

   Gerai ,kad nors prisipažįstat,kad nieko nesuprantat. O tai visi gudručiai paprastai neprisipažįsta.

   Atsakyti
 2. Eitit sau,

  Parėmė geru žodžiu, patarimais gal kokia vikonda. Atsakymai kaip kokio pirmoko.
  Straipsnis eilinį kartą puikus. Ačiū žurnalistei.

  Atsakyti
  • Eitit sau atsakas

   Kokie klausimai, tokie ir atsakymai, skaitykit Ingridos pirmokės klausimus. Grinkevičiui psichika pakriko, nemaniau , kad taip nekęsti galima, tegul pas psichiatrą kreipiasi.

   Atsakyti
   • Žiūriu

    kritika,, Kėdainių mugėje,, darbo partijos kandidatui ponui kaminskui(save išsikėlusiam), jums sukėlė depresija ar nerimo priepuolius. Jus nesinervinkite. Tikiu jūsų mylimas kandidatas pateks į Seimą ir laisvai galės priimti įstatymus ir toliau sėkmingai, netgi ir tokius pagal, kuriuos net bus paranku vesti,, juodąją buhalteriją,,. Ir viskas bus Ok

 3. DAR

  Pyktis protą aptemdė taip, kad net įstatymų nesugeba perskaityti, komentarų prašo VRK komisijos nario T. Rutkūno, neva bus svariau. Kaip sakoma, pats muša ir pats rėkia (Grinkevičiui ir Ingridai).

  Atsakyti
 4. Joana

  Baikit loti, šaunuolė žurnalistė, o kad jūsų daktarėlis kiauliškai meluoja, neva jį palaiko Grinkevičiaus, tai KGB metodas, kurio vadovaujasi jo šaunioji padejeja,, meluoja, kad nepriklausomas, stebėjau debatus, juk kybo ant Vikondos, Agurkėlio parduotuvių,Meluoja, kad nepartinis, tačiau ,,kukuojasi,, su DP, tikras chameleonas, kad tik patekti į seimą, matomai reikia 4 buto Vilniuje.Ingrida rašyk it toliau visą tiesą,

  Atsakyti
  • Žinot,

   jis galėtų kaboti ir aukštyn kojom, kad tik į Seimą. O ką jam reikėtų veikti, jei nepapultų. Taigi tragedija būtų. Ką grįžtu į akušerinį?O gal į Lifosą, ten visus nabagėlius priima. Bet turi likti vietos ten dar ardaviciui, nijolytei, zenteliui. Juk po šios kadencijos jų ten vieta, arba istorijos šiukšlyne.

   Atsakyti
 5. Dar

  norėčiau pasakyti, gal palinkėti, kad galų gale šį politinė partija numirtų, pasismaugusi savuoju melu.

  Atsakyti
 6. Iš tikrųjų

  Baisiai nekenčiu melagių, aš juos sulyginu su vagimis, ir tokių , kurie prieš rinkimus bando visokiais būdais prisigerinti prieš žmones.Koktu.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.