Labai gerai prisimenu tą dieną, kai pirmą kartą 1997 metų rudenį sukviečiau Nociūnų vaikučius į pirmąją repeticiją. Tikrai nežinojau, koks bus kolektyvas, kiek į jį susirinks narių, ką ir kaip mes dainuosime. Buvo smagu, kai tąkart atėjo apie 30 vaikučių, kurių tikslas buvo vienas – dainuoti“, – prisiminimais apie vaikų popchoro „Sapnas“ atsiradimą dalijosi kolektyvo vadovė Daiva Makutienė.

SAPNASNoras dainuoti, koncertuoti, pasirodyti konkursuose ir festivaliuose buvo toks didelis, kad vaikų popchoras „Sapnas“ sėkmingai gyvuodamas jau sulaukė ir 17-ojo gimtadienio.

Labai džiaugiuosi turėdama šį kolektyvą. Su juo aš pati labai stipriai patobulėjau profesinėje muzikinėje srityje. Tai labai energingas, žingeidus, smalsus, aktyvus ir draugiškas kolektyvas. Brandžiu tapome, matyt, todėl, kad suburti kaimo vaikai labai nori šviesos ir netingėdami pramogas kuriasi patys. Galime pasigirti ir džiaugtis pasiektais rezultatais. Nuvykęs į konkursus, vaikų popchoras „Sapnas“ niekuo neišsiskiria iš kitų miestų bei privačių kolektyvų, nors jame netrūksta ir dainorėlių iš sunkiau gyvenančių šeimų. Mes gyvename darniai ir draugiškai.

SAPNAS1Koncertinę programą ar konkursinius pasirodymus ruošiame labai atsakingai ir kruopščiai. Turime tiek daug įvairių apdovanojimų, kad net sunku visus išvardyti. Esame tarptautinių konkursų I, III vietos nugalėtojai, diplomantai. 2015 metų balandžio mėnesį dalyvavome tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės raiškos konkurse „Muzikos talentų lyga 2015“, kuriame dalyvavo apie 400 dalyvių iš 20 Lietuvos bei Latvijos miestų ir tolimojo Londono. Buvome apdovanoti diplomu ir prisiminimo dovanėlėmis“, – vaikų pasiekimais džiaugėsi vadovė.

D. Makutienei smagu, kad kasmet su „Sapnu“ dalyvauja vaikų ir jaunimo muzikos projekte „Mes – pasaulis“, kurį transliuoja LRT. O kur dar visi kiti koncertai, konkursai, kurių per metus kolektyvas turi apie 30.

SAPNAS2Septynioliktą kolektyvo gimtadienį paminėjome kukliai, bet labai smagiai. „Sapno“ pasveikinti atvyko draugai, konkursų bendražygiai – Kuigalių kultūros centro bei Barupės mokyklos vaikų popchoras „Upeliukas, sveikinimo žodžius skyrė Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyriaus pradinio ugdymo mokiniai ir mokytojos Dalia Bačkienė bei Edita Junčienė. Neaplenkė mūsų ir Nociūnų bendruomenės centras bei „Nociūnų muilinyčios“ moterys, įteikusios vaikams didžiulį maišą saldumynų. Džiugu, jog niekada mūsų nepamiršta kolektyvo krikštatėvis Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Valentinas Tamulis. Jo dovana – didžiulis gimtadienio tortas“, – smagiai praėjusio gimtadienio įspūdžiais dalijosi D. Makutienė.