Po keturių mėnesių paieškų rasta pavogta kanojinė žvejo valtis. Jos savininkas Kazimieras Preikša sako, kad vagių nereikia bausti, tegul tik jie domisi laivyba Nevėžyje, o jeigu jau labai norisi plaukti, tereikia paprašyti.

Moralinis nuostolis

Nevėžio kanojinės žvejo valties sumanytojas, kraštietis K. Preikša prisipažino neturėjęs vilties, jog ji atsiras. Apžiūrėjęs policijos pareigūnų sugrąžintą laivelį pasakė – materialinė žala nedidelė, o nuostolis moralinis.

„Valtį į Nevėžį nuleidau rugpjūčio viduryje, tikėjau, kad kėdainiečiai turės galimybę paplaukioti tradicine žvejo valtimi. Deja, ir pats tik pora sykių tespėjau ja praplaukti. Rugsėjo viduryje valties jau pasigedome“, – sakė K. Preikša.

Kraštietis K. Preikša prisipažino, kad neturėjo vilties, jog valtis atsiras.

Dėkoja pareigūnams

Kraštietis labai dėkingas Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnams, radusiems pavogtą valtį

„Nuoširdžiai dėkoju pareigūnams. Ant tų, valtį nugvelbusių, tikriausiai, vaikėzų, nesu piktas. Nereikia jų bausti. Tikriausiai jie domisi Nevėžiu, o tai yra pliusas. Tegul tik jie taip nesielgia, visuomet galima kreiptis į laivadirbį Darių Petkevičių ir gauti raktą, kad būtų galima paplaukoti“, – sakė K. Preikša.

Užtikrinti saugumą

Pašnekovas įsitikinęs, kad Kėdainių rajono savivaldybė daugiau turėtų domėtis Nevėžiu, pakrantėje dėl visų saugumo įrengti kokybiškas vaizdo stebėjimo kameras.

„Tikrai reikėtų daugiau dėmesio skirti apsaugai, kėdainiečių saugumui. Manau, kad laivyba Nevėžyje vaikams ir paaugliams yra džiaugsmas, būtų galima vesti edukacijas. Juk nereikia nei pastato šildyti, nei asfalto lieti ar prižiūrėti kaip stadiono. Tik plauk ir džiaugtis“, – kalbėjo K. Preikša.

Pasak laivadirbio D. Petkevičiaus, padarytas gana nedidelis nuostolis.

Galima ir paprašyti

K. Preikšai kanojinę žvejo valtį gaminęs laivadirbys, vytinės „Vėtra“ statytojas Darius Petkevičius, įvertino jai padarytus nuostolius, kurie palyginti nedideli.

„Darbo bus nedaug, viskas sutvarkoma. Kai valtį bandė atkabinti nuo krantinės, skilo jos galas, reikia išdžiovinti ir paruošti pavasariui – perdervuoti, nualiejuoti, ir vėl bus galima plaukti“, – teigė D. Petkevičius.

Kur kreiptis

Laivadirbys tikina, jog visi, norintys paplaukioti Nevėžiu, gali naudotis kanojine žvejo valtimi, todėl tikrai nebūtina ją vogti.

„Jeigu labai norisi paplaukioti, susiraskite mane. Taip pat galiu padėti patiems valtį pasidaryti, tada nereikėtų daryti nesąmonių. Tereikia tik noro“, – sakė D. Petkevičius.

Vagišiai kanojinėje žvejo valtyje paliko dovaną – irklą, kuriuo, matyt, bandė irkluoti Nevėžiu.

Įtarimai nepareikšti

2020-ųjų rugsėjo 24 dieną Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) gavo  pranešimą, kad rugsėjo 23-ąją Kėdainiuose pavogta kanojinė valtis.

Pasak Kauno AVPK Komunikacijos  poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės, pareigūnai, atlikdami prevencines priemones, valtį Vilainių seniūnijoje prie upės kranto rado sausio 15 dieną.

„Valtis gražinta savininkui. Ikiteisminiame tyrime toliau atliekami veiksmai. Įtarimai niekam nepareikšti“, – sakė O. Vaitkevičienė.

Įgyvendino svajonę

Praėjusį pavasarį K. Preikša įgyvendino savo seną svajonę: atkūrė kanojinę Nevėžio žvejų valtį ir nuleido ją į Nevėžį. Šios valtys buvusios labai manevringos, vyrai jas valdydavę vienu irklu. Jos buvo statomos iš trijų lentų, dugnas – 40 cm pločio, siaurėjančios ir kylančios aukštyn galuose. Bortų aukštis buvęs tik 20 cm, o pati valtis – šešių metų ilgio.