Trakų rajono savivaldybės vaikų darželių vaikai nebus privalomai guldomi popiečio miego, pirmadienį pranešė savivaldybė.

Anot jos, ugdymo įstaigose iki šiol galiojusi privaloma vaikų popiečio miego tvarka gali būti keičiama po to, kai daugiau nei 1000 tėvų kreipėsi į įvairias institucijas prašydami ją keisti.  

Siūloma, kad miegas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose būtų keičiamas spalvinimo, dėliojimo, karpymo, istorijų klausymo per ausinuką ir pan. užsiėmimais.

Taip pat, anot savivaldybės, bus sudaromos sąlygos užsiimti veikla sporto salėse ar kitose ugdymo įstaigų erdvėse.

„Mums svarbi vaiko psichologinė sveikata ir dienos ritmas, kuris turi būti užtikrintas ir darželyje. Jeigu vaikas dieną nenori miegoti, jis gali užsiimti sau įprasta artimesne veikla, netrikdant bendro ramybės fono. Tai gali būti atokvėpio valandėlė, kuri būtų pripildyta tylesnės veiklos, lavinančios mažo žmogaus gebėjimus ir fantaziją“, – tvirtino apsisprendimą Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

Specialistų teigimu, praktika, kai vaikai be išimties po pietų guldomi, yra ydinga, ją lemia ne reguliavimo problemos, nes higienos normose nėra nustatytos prievolės miegoti vaikams dieną.

Šią praktiką lemia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ir steigėjų galimas nelankstumas ar kitos priežastys, trukdančios spręsti susiklosčiusią situaciją. Todėl siekiama šią problemą spręsti ne individualiu, bet sisteminiu lygmeniu – nustatyti lygiavertes įvairaus poilsio formas, atliepiančias individualius vaiko poreikius.

ELTA