Kol nepajudina gyventojai, tol niekas nevyksta – peršasi išvada, nes pastaruoju metu tokie darbai, kaip Janušavos gatvės lietaus nuotekų tinklų įrengimas ar sniego kalnų išvežimas, išjudėjo tik tada, kai neapsikentę miesto gyventojai kreipėsi į spaudą ar valdžią. Šįkart miestiečiai pyko ant gatvių valytojų, nes po žiemos ant šaligatvių ir pačiose gatvėse vis dar gulėjo žvyras, smėlis.

Oro tarša

„Dažnai kalbama apie orą taršą kietosiomis dalelėmis, o Kėdainių miesto gatvės po žiemos iki šiol nevalytos. Gal kai kur jos yra šiek tiek pravažiuotos valymo technika, tačiau vis dar nenuvalytas žvyras ir purvas nuo pagrindinės Kėdainių J. Basanavičiaus gatvės, taip pat kitų: Respublikos, Liaudies, Birutės, Josvainių. Esame pikti. Be to, gal būtų galima ir šių gatvių šaligatvius geriau prižiūrėti, nes dalis taip ir liko nevalyti po žiemos“, – rašo skaitytojai.

Pagal sutartį

Susidariusią situaciją komentuoja Kėdainių miestą prižiūrinčios įmonės „Ecoservice projektai“ direktorius Artūras Prokarenka, kuris pripažino, kad po sudėtingas eismo sąlygas diktavusios žiemos, kelkraščiuose išties susikaupė daug purvo, smėlio ir žvyro sąnašų.

„Tačiau pavasariniai Kėdainių miesto švarinimo darbai vyksta laikantis numatyto plano. Pagal Kėdainių rajono savivaldybės bei „Ecoservice projektai“ pasirašytą paslaugų teikimo sutartį, nuo 2021 m. kovo 25 d. buvo paskelbtas vasaros sezonas ir per 15 kalendorinių dienų turime atlikti pavasarinį gatvių valymą. Tad jau nuo pat vasaros sezono paskelbimo dirbame intensyviai – pagrindinės gatvės, tarp jų ir Basanavičiaus, bus pabaigtos valyti kovo 29 dieną, ir miesto švarinimo darbai bus tęsiami toliau“, – sakė A. Prokarenka.