Visai neseniai pasibaigė visos Lietuvos mastu vykęs renginys „Lietuvos mokyklų apdovanojimai 2019“, kuriame visos šalies ugdymo įstaigų bendruomenės rinko geriausiuosius.

„Metų mokytojas“, „Metų moksleivis“, „Metų mokykla“, „Metų projektas“, „Metų mokinių taryba“, „Metų kūrybiškumas“, „Metų mokyklos prezidentas“, „Metų pagalbininkas“, „Metų būrelis“, „Metų pilietiškumas“ – šiose kategorijose visos Lietuvos mokiniai rinko savo favoritus.

„Metų mokytojos“ nominacijoje vienomis geriausių pripažintos anglų kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Morkūnienė bei lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Rosteikienė.

Tačiau po balsavimo paaiškėjo, kad net dviejose nominacijose nugalėtojais tapo ir kėdainiečiai. Šiais metais kraštiečiai laimėjo „Metų mokinių tarybos“ bei „Metų pilietiškumas“ nominacijose, o dar dvi mokytojos buvo išrinktos kaip vienos geriausių Lietuvoje.

Komanda tapo dar stipresnė

„Metų pilietiškumo“ apdovanojimas atiteko „Atžalyno“ gimnazijos III-iokei Karolinai Pralgauskytei, o „Metų mokinių taryba“ tapo Kėdainių šviesiosios gimnazijos gimnazistų taryba. Joje šiuo metu yra septyniolika aktyvių, pilietiškų, atsakingų mokinių.

„Šis apdovanojimas mūsų tarybai yra labai svarbus ir reikšmingas. Visus metus labai stengėmės, daug dirbome: ir dėl savo komandos, ir dėl gimnazijos, žinoma. Jaučiamės įvertinti, o tai dar labiau motyvuoja dirbti, stengtis. Po gauto apdovanojimo mūsų tarybos komanda tapo dar glaudesnė, dar labiau sustiprėjo tarpusavio komandinis ryšys“, – pasakojo viena Šviesiosios gimnazijos mokinių tarybos narių Martyna Pikelytė.

Ši taryba aktyviai bendradarbiauja su kitomis mokinių savivaldomis iš įvairių kitų šalies miestų. O būtent bendradarbiavimas su kitomis mokinių tarybomis ir buvo vienas pagrindinių kriterijų, nulėmusių laimėjimą.

Patinka padėti kitiems

Pašnekovė akcentavo, kad taryba labai stengiasi atsižvelgti į mokinių bendruomenės poreikius, aktualijas, problemas, kylančius klausimus, todėl yra organizuojami įvairūs minėjimai, renginiai, paskaitos, akcijos, aktyviai bendraujama socialiniuose tinkluose. Organizuojami ir nauji renginiai.

„Šį pusmetį organizavome didžiąją pusmečio refleksiją, į kurią pasikvietėme visų Kėdainių rajono mokinių savivaldų pirmininkus. Diskutavome, bendravome, ieškojome įvairių problemų, kylančių mokinių bendruomenėse, sprendimo būdų“, – kalbėjo mokinė.

Paklausta, kuo tokia veikla naudinga, M. Pikelytė akcentavo, kad dalyvavimas mokinių taryboje padeda atsižvelgti į kitus, išgirsti įvairias nuomones.

„Man patinka dirbti kitų labui ir yra labai gera, kai gali padėti“, – šypsojosi gimnazistė.

Šviesiosios gimnazijos mokinių taryba yra renkama ir veikia vienerius metus.

Bendrauja kaip su draugais

Šviesiojoje gimnazijoje dirba ir dvi mokytojos, kurios gali būti tituluojamos kaip vienos geriausių Lietuvoje. „Metų mokytojos“ nominacijoje jos nors ir neužėmė pirmos vietos, tačiau pateko tarp trijų geriausiųjų Lietuvoje. Tai anglų kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Morkūnienė bei lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Rosteikienė.

„Tai džiugina, stebina, tačiau kartu ir įpareigoja nenuleisti tos kartelės, ir toliau rasti santykį su vaikais per dalyką, per bendravimą“, – kalbėjo Z. Rosteikienė. Jai antrino ir G. Morkūnienė teigdama, kad šiais metais bene pirmą kartą renkant nugalėtojus nebuvo akcentuojami auklėtinių olimpiadų, konkursų pasiekimai, tačiau dėmesys skirtas bendram mokytojo autoritetui.

Pedagogės teigė, kad joms ypač svarbu palaikyti šiltą, artimą bendravimą su mokiniu. „Daug laiko praleidžiame kartu, todėl ta bendrystė atsiranda tarsi savaime, todėl bendrauji su gimnazistais tarsi su draugais. O auklėtinių klasė tampa kone šeima“, – šypsojosi pedagogės ir pridūrė, kad labai dažnai ta draugystė nenutrūksta mokiniams baigus dvylika klasių, o tęsiasi ir toliau.

Panašios naujienos