Dar 2021 -ųjų metų spalio 26-ąją UAB „Jonavos autobusai“ įsigijo pirmą naują elektra varomą autobusą – ekologišką, 33 sėdimų vietų, visiškai žemagrindį, pritaikytą neįgaliesiems, aprūpintą keleivių informavimo priemonėmis ir LED švieslentėmis. Šių metų gegužės 9-ąją pristatytas antrasis elektra varomas kompaktiškas 8 metrų ilgio, 25 sėdimų vietų elektrobusas. Ggegužės 17-ąją Jonavą pasiekė dar du nauji elektrobusai. 

Jonavos rajono vadovai tikina, kad ir toliau bus atnaujinamas autobusų parkas, įkrovimo aikštelės bei visas ūkis, nes reikia galvoti, kaip patiems pasigaminti ir pakankamai turėti elektros.

Jonavoje kursuos trijų skirtingų įmonių elektrinius autobusus – Temsa, Isuzu, Solaris, bet komfortas ir eksploatavimo parametrai yra panašūs.

UAB „Kautra” atstovas pasakojo, kad Lietuvoje eksploatuojama virš 260 Temsa autobusų. 11 iš jų – elektriniai, įskaitant ir du naujuosius Jonavos autobusus. Temsa autobusai yra patvarūs, ekologiški, galingi. Temsa pritaikyti Lietuvos klimatui – turi kondicionavimo – šildymo sistemas, turi papildomus konvektorinius radiatorius. Autobuse telpa 50 keleivių, yra 30 sėdimų vietų, įrengta vieta neįgaliojo vėžimėliui bei kiti patogumai.

Maždaug rugpjūčio mėnesį laukiama atvykstant dar trijų naujų elektrobusų ir iš viso Jonavoje riedės jau septyni elektra varomi ekologiški autobusai.

Šaltinis: BNS