Kėdainių senamiestyje, Didžiojoje g. 3 įsikūrusi ,,Gėlių oazė“ atšventė dviejų metų gimtadienį. Kėdainiečių pamėgta jauki ir skoningai įrengta gėlių krautuvėlė turi savo stilių ir nemažą būrį pastovių klientų.

Gimtadienio proga su ,,Gėlių oazės“ savininke Violeta Galiniene prisėdome puodeliui kavos kavinukėje ,,Mon petit”, pasikalbėti apie jos mylimą verslą, teikiamas paslaugas, skintų gėlių priežiūrą, kolektyvą bei darbo specifiką.

Gėlės patiko nuo vaikystės

Gimusi ir užaugusi Dzūkijoje, apsuptame miškų, ežerų ir kalvų krašte, Violeta Galinienė pasakoja, kad gamta, augalai ir gėlės nuo vaikystės buvo artimi širdžiai. Atminty gerai išlikę prisiminimai, kaip gimtinės raistuose su draugėmis rinkdavo lauko gėles, o vėliau iš jų pindavo vainikus, darydavo „sekretus“.

Nors menas ir kūryba sielai buvo artimi nuo jaunystės, pašnekovė pasakoja, kad gyvenime teko “paragauti ir kitokios duonos”. Ištekėjus už ūkininko, teko tvarkyti ūkio buhalteriją bei 18 metų dirbti ekonomikos mokytoja profesinėje mokykloje.

Palikusi pedagogės darbą mokykloje, V. Galinienė savo kūrybinį potencialą išnaudojo namo rūsyje nejučiomis atsiradusiose ,,meno dirbtuvėlėse”, kuriose ir gimė pirmieji floristiniai eksperimentai.

,,Pirmiausia pradėjau gaminti kompozicijas su dirbtinėmis gėlėmis, lankiau ir baigiau ne vienus floristikos kursus, dirbau namuose, sekėsi neblogai. Komponuodavau puokštes, gaudavau užsakymų iš įmonių, bendradarbiavau dekoruodama šventes su ,,Tautvydo dvaru”.

Kai namuose tapo per ankšta, išsinuomavau patalpas Kėdainių senamiestyje ir jau dveji metai mano gyvenimas verda čia“, –  prisimena savo kūrybinio verslo pradžią Violeta.

Pašnekovė pabrėžia, kad verslo sėkmė priklauso ne tik nuo strateginės vietos, reklamos bei kitų svarbių aplinkybių, tačiau labai daug lemia ir komunikacija su klientu bei skonių ir nuomonių sutapimas.

“Kai užmezgamas ryšys ir mano skonis atitinka kliento skonį, tada galutinis rezultatas teikia džiaugsmą ir tenkina abi puses. Smagu, kuomet gaunamas atgalinis ryšys ir klientas sugrįžta”, –  šypsosi Violeta.

Vertina unikalumą

,,Gėlių oazės” savininkė pasakoja, kad dažnai tenka susidurti, kuomet klientai pamatę įkeltą nuotrauką socialiniuose tinkluose, prašo pagaminti būtent tokią puokštę.

Tačiau jai visada norisi akcentuoti, kad kiekvienos puokštės komponavimas yra menas ir atkartoti identišką sunku, be to gali būti, kad tuo metu neturės nuotraukoje esančių gėlių, todėl ragina užsakyti jas iš anksto, kad galėtu pasirūpinti patinkančiomis gėlėmis.

Stengiamasi klientui pasiūlyti, sukurti kuo įvairesnių puokščių variacijų.

Floristė pabrėžia, kad priimdama užsakymus su klientu visuomet aptaria spalvinę gamą bei puokštėje vyraujančias gėlių rūšis. Taip yra lengviau orientuotis ir suprasti užsakovo lūkesčius.

Pašnekovė sako, kad darbo praktikoje neišvengiamai beveik kasdien susiduria su klausimu: ”Kiek pas jus kainuoja puokštė?”

“Atsakyti į šį klausimą yra beveik neįmanoma, kadangi kainą lemia labai daug faktorių: gėlių rūšis, jų kaina (kuri gali svyruoti kas savaitę, priklausomai nuo tiekėjų nustatytos kainos) ir gėlių kiekis puokštėje, priedai, įpakavimas ir kt.” – pasakoja ji.

V. Galinienė atskleidžia, kad dažniausiai tenka dirbti tokiu principu, jog klientas turi numatytą biudžetą, už kurį ir sukomponuojamas išsirinktų gėlių bei priedų kiekis.

,,Nesame nusistatę jokių ribų –  yra tekę komponuoti puokštę ir už 5 Eur ir už 170 Eur. Vertiname kiekvieną klientą ir jo poreikius bei galimybes”, – sako gėlininkė.

Praktiški patarimai, kad gėlės džiugintų kuo ilgiau

Pasak Violetos, gėlių ,,gyvavimo” laikas labai priklauso ir nuo jų paruošimo bei priežiūros.

Pagal visas floristikos subtilybes yra priimtina gautą puokštę išpakuoti iš ryškiaspalvių pakavimo popierių, tuomet atsiskleidžia visas gėlių grožis, kuris dažnai būna užgožiamas.

,,Neretai matai, kaip pamerkus į vazą puokštę gėlių nesimato per įpakavimą. Kaip gavę dovaną ją išpakuojame, taip reikėtų elgtis ir su gėlėmis. Išlaisvintos iš pakuotės, pamerktos vazoje jos gaus daugiau vandens ir vietos skleistis. Tik reikėtų prieš merkiant pakirpti gėlių kotelius“, – pataria gėlių žinovė.

Taip pat floristė paaiškina, kad gėlėms, kurių koteliai yra sumedėję – hortenzijos, rožės, alyvos – vandens vazoje reikia daug, o toms kurių koteliai yra liauni ar tuščiaviduriai – vėdrynai, tulpės, gerberos –mažai. Vėdrynai išsilaikys ilgiau jei vazoje bus tiek vandens, kad apsemtų tik kotų galiukus.

Visoms gėlėms reikia kasdien keisti vandenį, pakirpti kotus, tada rožės gali žydėti net mėnesį. Kad vanduo nerūgtų, galima įpilti cukraus šaukštelį, šlakelį spirito ar specialių trąšų, kurios pilamos į vandenį, prailgina skintų gėlių gyvenimą. Taip pat svarbu nuo gėlės koto pašalinti kuo daugiau lapų, kurie vazoje sukelia puvimą ir gėlės žiedui trukdo prisisotinti vandens.

,,Visoms gėlėms galioja tas pats principas, jeigu jas laikome šiltoje patalpoje ir saulėtoje vietoje,  jos pražys greičiau, o jeigu laikome vėsesnėje patalpoje ir toliau nuo tiesioginių saulės spindulių – jos išsilaikys ilgiau“, – paaiškina Violeta.

Kolektyvas – sėkmingo verslo pagrindas

Su Violeta šnekučiuojantis prie kavos puodelio kalba pakrypsta ir apie darbo krūvį, kolektyvą, pareigas bei iššūkius nuosavame versle.

Pašnekovė pripažįsta, kad vienai būti ,,visų galų meistre” ir išlikti maksimaliai kompetentingai visose srityse tiesiog neįmanoma, o ir kartais dviejų rankų tiesiog neužtenka visiems darbams atlikti. Parduotuvėje jai darbuotis padeda pastovi darbuotoja Aistė Pupininkaitė, kuri ne tik nenusileidžia puokščių komponavimo profesionalumu, bet ir atsakinga už marketingą, parduotuvės populiarinimą socialiniuose tinkluose.

,,Dabar gyvename tokiame laikotarpyje, kad tavo žinomumas ir pasisekimas priklauso nuo to, kiek tu save mokėsi pateikti, parodyti, ištransliuoti socialinėje erdvėje”, – sako verslininkė. Tęsiant pokalbį, pašnekovė nepamiršta paminėti, kad pagalbos tenka kreiptis ir į šeimos narius.

,,Gėlių oazėje“ klientų pageidavimus išpildys puikus floristės Violetos ir jos pagalbininkės Aistės tandemas. (Fotografės Aidos Sindaravičės nuotr.)

„Tokiomis ypatingomis šventinėmis dienomis kaip Šv. Valentino diena, Moters diena, Motinos diena darbo apimtys išauga net keliolika kartų, tuomet į pagalbą atskuba dukra Viktorija ir marti Dovilė. Tenka padirbti ir kurjeriais, ir darbų planuotojais, priiminėti bei išduoti užsakymus”, – šypsosi moteris.

Teikia ir dekoravimo paslaugas

Violeta Galinienė pristato daugiau ,,Gėlių oazės“ teikiamų paslaugų – tai švenčių koordinavimas ir dekoravimas. ,,Mūsų komanda padės sukurti ir papuošti bet kokią jūsų organizuojamą šventę – nuo pasisėdėjimo šeimos rate iki vestuvių, krikštynų, jubiliejaus, darbovietės vakarėlio ar pan.

Mes pasirūpiname: floristika, dekoravimu (šventės vietos, išvažiuojamosios ceremonijos ar Bažnyčios puošimu); vazų, žvakidžių, žvakių nuoma; tekstilės nuoma (staltiesės, servetėlės); spauda (kvietimų, stalo kortelių, sėdėjimo plano ir kt. maketavimas, spausdinimas); foto sienelės, kampelio paruošimu; apšvietimo, baldų nuoma; balionais; žiedlapiais ir kt.

Moteris džiaugiasi, kad turi nuostabių kaimynų su kuriais tarpusavyje bendradarbiauja siūlydami vieni kitų paslaugas: dažnai klientai prasitaria, kad mus pareklamavo kavinių “Beneto karčiama” , “Uršulė”, „Grėjaus namas“ kolektyvai.

Ragina neatidėlioti ir užsakymus pateikti iš anksto

Nors dauguma žmonių dar yra įpratę gėlėmis rūpintis paskutinę akimirką, Violeta ne kartą pokalbio metu pabrėžė, kad visuomet yra geriau užsakymą pateikti bent savaitę prieš.

,,Visada klientams primenu ir dar kartą noriu visus paraginti, kad savo užsakymus pateiktumėte kuo anksčiau. Tokiu atveju būsite garantuoti, kad gausite tai, ko norite, ir gėlės bus rezervuotos būtent jums,“ – išankstinių užsakymų naudą komentuoja ,,Gėlių oazės“ savininkė.

Taip pat pateikus užsakymą iš anksto lieka daugiau laiko kūrybai, išjautimui. Kiekvienas žiedelis atranda savo vietą ir nugula būtent ten, kur labiausiai tinka. Tuomet klientui atiduodama maksimaliai išpildyta idėja.

Turint laiko resursų dažnai yra pagaminama ne viena puokštė, iš kurių užsakovas išsirenka sau labiausiai patinkančią.

Pašnekovė dalinasi patirtimi, kad dažnai po darbingo savaitgalio pirmadienį ir antradienį gėlių parduotuvė būna tarsi ,,iššluota”, lieka keletas laisvų žiedų, o kartais nelieka nei jų. Todėl šiomis dienomis ypač tampa sudėtinga paruošti ,,extra” užsakymus. Šviežios gėlės parduotuvę pasiekia kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį.,,Gėlių oazė” teikia ir gėlių pristatymo paslaugą Kėdainių mieste ir rajone.

Dirba lanksčiu grafiku

,,Gėlių oazė“ dirba: pirmadieniais–penktadieniais nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais – nuo 10 iki 15 val. Skambinti galite ir ne darbo valandomis tel. 8 616 82 899. „Gėlių oazę“ rasite ir socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“.

Pasak Violetos, nors darbo grafikas fiksuotas, bet jos darbo laikas lankstus – dėl gėlių užsakymų skambinti galima ir ne darbo metu. Ji galinti ateiti į darbą ir sekmadienį bei pristatyti gėles savaitgalį. Yra atvejų, kai į darbą tenka ateiti 6 val. ryto ar vežti klientui puokštę pirmą valandą nakties.

Ar pakankamai vertiname gėlių grožį?

Paklausta, ar mes pakankamai vertiname gėlių grožį, Violeta Galinienė atsako jos įkvepėjos vestuvių dekoratorės Robertos Drasutės žodžiais.

,,Ar pakankamai vertiname gėlių grožį?

Manau, kad šiai dienai dar ne. Vestuvių kvietimuose vietoje jų vis dar prašome loterijos bilietų arba vyno; sukame galvas, kur reikės dėti visą jų krūvą po šventės, nes namuose nesurandame joms vietos; labai dažnai klausiame savęs, ar apskritai verta į jas investuoti? Nes juk nuvys ir nieko nebeliks.

Bet ar tikrai?

Kad būdamos gyvomis būtybėmis, jos: užpildo gyvybe bet kokią erdvę, keisdamos atmosferą emociškai; moko mus atsakomybės ir rūpesčio, kai keičiame joms vandenį ar laistome; ugdo kantrybę, kai laukiame žiedų; apdovanoja besąlygine meile, nesitikėdamos nieko mainais; žiedlapiams nubyrant, skatina mus kaskart susivokti apie gyvenimo trapumą ir laikinumą bei džiaugtis pilna krūtine kol turime tam laiko.

Viena pagrindinių žinučių yra ta, jog floristika – itin jautrus menas, kuriame floristas turi išskirtinę galimybę dirbti su gražiausiais gamtos kūriniais, gėlėmis išreikšti savo vidinį balsą arba atskleisti kito žmogaus esmę. Tai taip pat ir darbas su laiku, siekiant ilgaamžiškumo.

Gėlė yra kur kas daugiau nei keturių raidžių darinys. Jei sąmoningai stebėsime jos augimą, ji gali pakeisti mūsų suvokimą apie tai, kas iš tikrųjų gyvenime yra svarbiausia. Ir galbūt vieną dieną jas imsime vertinti kur kas labiau. Sugrąžinsime į vestuvinių kvietimų spaudą, po šventės norėsime tuos kalnus neštis į namus ir suvoksime, jog investuoti iš tikrųjų buvo verta“.

Titulinėje nuotraukoje: ,,Gėlių oazės“ savininkė Violeta Galinienė (dešinėje) ir kartu dirbanti Aistė Pupininkaitė pritaria minčiai, kad gėlė yra kur kas daugiau nei keturių raidžių darinys. (Fotografės Aidos Sindaravičės nuotr.) 

Užs. Nr. 236