Krizinio nėštumo centras kviečia moteris, patyrusias persileidimą ar naujagimio netektį, neužsisklęsti savo skausme ir burtis į savitarpio paramos grupę. Jau suplanuota 11 užsiėmimų.

Savitarpio paramos grupė – tai patyrusio psichologo vedami užsiėmimai, kurių narius vienija panaši patirtis. Grupės dalyviai pasakoja vieni kitiems savo išgyventas istorijas, dalijasi unikaliais patyrimais, ieško efektyvių problemų sprendimo būdų, duoda patarimus, pastiprina ir palaiko vienas kitą. Tarpusavio ryšys kuriamas be vertinimų ir išankstinių nuostatų.

Grupės susitikimai vyks kartą per savaitę, trečiadieniais, nuo 17:30 iki 20:00 val. Susitikimai vyks nuotoliniu būdu, todėl juose gali dalyvauti moterys iš visos Lietuvos. Nuorodą į nuotolinę susitikimo erdvę ir daugiau informacijos gausite užsiregistravusios.

Planuojama 11 susitikimų, kuriuos koordinuos psichologė Lina Jurėnienė. Pirmasis užsiėmimas jau šį trečiadienį, vasario 28 d.

Registracija tel. 8 616 13 633 arba el. p. pjlina2@gmail.com

Moterų, dalyvavusių savitarpio paramos grupėje, atsiliepimai

„Ši grupė man buvo labai naudinga. Iki tol praktiškai neturėjau jokio supratimo apie pagrindinius jausmus ir kaip jie pasireiškia mano netekties, gedėjimo laikotarpiu, negebėjau jų atpažinti, suvokti, suprasti. Dėl to jaučiausi dar labiau sutrikusi ir išsigandusi. Šioje grupėje įgijau sau trūkstamų žinių apie jausmus/emocijas ir tai mane sustiprino, išlaisvino, leido įprasminti savo gedėjimą ir liūdesį. Dėl to, kad čia įgijau taip trūkstamų bazinių žinių apie jausmus/emocijas, man ši grupė buvo kaip mokykla, kurioje išmokau pažinti savo vidinį, emocinį pradą ir kaip jis reaguoja į mano netektį ir skausmą.

Labai patiko, kad šioje grupėje psichologė pateikė plačių išteklių, kurie gali padėti, pvz., muzikos, filmų, knygų, nuorodų kitų į psichologų knygas ir pastebėjimus.“

„Lankydamasi šioje grupėje jaučiuosi drąsi ir atvira papasakoti savo patirtą istoriją, o kitų dalyvių buvimas kartu bei supatimas suteikė daug naujų patirčių. Suvokiau, kad nesu viena su savo skausmu ir liūdesiu. Atviras dalijimasis emocijomis leido pamatyti save iš šalies ir daugelį dalykų suvokti iš naujo.“

Parama sunkiu laikotarpiu

„Dažnai nepastebime gedinčio žmogaus, juo labiau kai gedima kūdikio. Nes būna, kad apie tai žino vos keli asmenys. Kartais tik pati mama…Ypač jei kūdikio neteko itin ankstyvoje nėštumo fazėje. Tad gedėti kūdikio išskirtinė ir išskirtinai skausminga patirtis.

Jei sunkiai išgyveni patirtą persileidimą ar vaikelio netektį dėl priešlaikinio gimdymo, Krizinio nėštumo centro psichologės yra pasiruošusios Tave išklausyti ir padėti. Nepasilik viena su savo skausmu.

Krizinio nėštumo centras yra nevyriausybinė organizacija, įkurta padėti moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, taip pat padėti moterims sunkiai išgyvenančioms nėštumo nutraukimą ar pogimdyminę depresiją“, – teigia Krizinio nėštumo centro atstovai.

Parengta pagal Krizinio nėštumo centro inf.