„Dauguma į mūsų skyrių patekusių pacientų, paklausti, kur galėjo turėti kontaktą su koronovirusu sergančiu pacientu, neretai negali tiksliai į šį klausimą atsakyti. Yra tokių, kurie tvirtina, kad su niekuo nebendravę, neva tik nueidavę iki parduotuvės…

Daryčiau prielaidą, kad jie galėjo užsikrėsti neteisingai dėvėdami ar laiku nepasikeisdami veido kaukių: juk diena iš dienos nešiojama ta pati kaukė gali tapti rimtu užkrato šaltiniu“, – teigė Kėdainių ligoninės COVID-19 ligos skyriaus vedėja, gydytoja Kristina Šlepavičienė.

Pasak specialistės, esą nors informacijos apie tai, kaip apsisaugoti ir neužsikrėsti, yra pakankamai, visada atsirasią tokių, kurie šią ligą neigs ir priešinsis skiepams.

„Norėčiau priminti, kad šiomis dienomis lankydamiesi kapuose, gyventojai vengtų didesnių giminių susibūrimų. Teisingiausias sprendimas būtų, jei vyktų vieno ūkio šeimos. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip dėvima apsauginė kaukė. Nors kapinės yra atviroje erdvėje ir rizika užsikrėsti yra mažesnė, atsargumo dėlei patarčiau laikytis dviejų metrų atstumo“, – ragino COVID-19 liga susirgusiais pacientais besirūpinanti gydytoja.

Šią savaitę Kėdainių ligoninės COVID-19 ligos skyriuje pacientų srautas buvo didelis. Pasiekus kritinę koronovirusu sergančių gyventojų skaičiaus ribą Lietuvoje, nuspręsta plėsti lovų skaičių. Šiuo metu iš čia esančių 60 lovų ketvirtadalį jų užėmę pacientai iš Kauno miesto ir rajono, Raseinių, Vilkaviškio, Prienų ir Jonavos.

Kėdainių ligoninės COVID-19 ligos skyriuje ketvirtadienį (spalio 28 d.):

  • Iš 60 lovų užimta 41.
  • Gydoma 21 moteris ir 18 vyrų.
  • Iš jų – 14 skiepyti.
  • Šiuo metu deguonis reikalingas 35 pacientams.
  • COVID-19 ligos skyriuje – 10 sunkių ligonių.
  • Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje – 2 pacientai.
  • Mirė (nuo spalio 1 iki 28 d.) 20 pacientų.