Nuo alergijos žiedadulkėms kenčiantiems žmonėms pavasaris virsta tikru iššūkiu – kamuoja čiaudulys, niežulys, akių perštėjimas, sloga, nosies užgulimas. Nors alergiją gali palengvinti medikamentai, ne ką mažiau svarbų ir dėvimų drabužių priežiūra – lauke ant jų nugula daugybė žiedadulkių, todėl tinkamas drabužių skalbimas ir džiovinimas gali gerokai palengvinti alergijos sukeliamus simptomus.

Sušilus orams daugelis išskalbtus drabužius džiovina balkonuose ar terasose, tačiau kenčiantys nuo alergijos tokiu būdu sau daro meškos paslaugą. Šį įprotį reikėtų pamiršti – geriau rinktis džiovyklę arba skalbyklę su džiovinimo funkcija, nes tokiu būdu, esant žydėjimo sezonui, skalbinių nereikia džiovinti lauke, sumažėja tikimybė žiedadulkių alergenus su skalbiniais iš lauko parnešti į namus – teigia alergologai.

Skalbimo priemonės irgi sukelia alergiją

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Gintarė Paulikaitė atkreipia dėmesį į alergijas skalbimui naudojamoms priemonėms – netinkamas jų pasirinkimas gali sukelti ūmias alergines reakcijas: „Skalbimo metu naudojamos cheminės priemonės, tiksliau tariant, jose esantys kvapikliai, dažikliai, konservantai, įsijautrinusiam žmogui gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą, kuriam yra būdingi odos uždegimo požymiai – odos niežėjimas, paraudimas, sausėjimas, specifiniai bėrimai.

Klaidinga manyti, kad jau daug metų naudojamos priemonės negali sukelti alergijos.

Pažeidimo vietos paprastai yra ten, kur oda tiesiogiai kontaktuoja su alergenu, taigi, turint alergiją skalbimo priemonėms, pirmiausia bėrimų atsiras tose vietose, kur rūbai dažniausiai liečiasi ir trinasi prie odos. Klaidinga manyti, kad jau daug metų naudojamos priemonės negali sukelti alergijos – jautrumas cheminėms medžiagoms yra lėtinė alerginė reakcija, kuri laikui bėgant vystosi ir tik esant pakartotiniam kontaktui su alergenu“, – teigia specialistė.

Pasak G. Paulikaitės, pirmas žingsnis pasireiškus bet kokiai alerginei reakcijai yra nutraukti kontaktą su alergenu. Alerginio kontaktinio dermatito gydymui ypač svarbi yra odos priežiūra – drėkinimas, gydomieji kremai. Bet kokiu atveju, pasireiškus alerginei reakcijai, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju alergologu, kad šis padėtų tiksliai identifikuoti alergeną ir paskirtų tinkamą gydymą.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į skalbimo temperatūrą bei drabužius džiovinti džiovyklėje ar skalbyklėje su džiovinimo funkcija.

„Yra žinoma, kad aukštoje temperatūroje alergenų molekulės praranda savo struktūrą, todėl didžioji dalis jų netenka gebėjimo alergizuoti. Reguliarus drabužių ar patalynės skalbimas ir džiovinimas aukštoje temperatūroje gali sumažinti namų dulkių erkėms įsijautrinusiems asmenims pasireiškiančius simptomus“, – teigia gydytoja alergologė G. Paulikaitė.

Drabužius galima skalbti ir be skalbiklių

Tam, kad žmonės, linkę į alergijas, galėtų išvengti alergenų sukeliamų simptomų, inovatyviausius sprendimus nuolat pristato ir technologijų bendrovės – jos įdiegia tokias funkcijas, kaip drabužių skalbimą garais, audinių valymą neigiamais jonais ar suslėgtu oru.

„Pavyzdžiui, technologija „AirWash“ leidžia drabužius skalbti be vandens ir skalbiklių. Skalbyklė valo drabužius naudodama tik karštą orą – taip pašalinami nešvarumai, nemalonūs kvapai, mikroskopiniai alergenai, kenksmingos bakterijos ir mikrobai, taigi, po valymo oro srautu drabužiai bus higieniški ir tinkamai dezinfekuoti“, – teigia specialistai.

Parengta pagal UAB „Publikum“ inf.

Panašios naujienos