Į redakciją kreipėsi kėdainiečiai, klausdami, kodėl neapribojamas sunkiojo transporto eismas Kėdainių Šėtos ir Kauno gatvėmis, kai po tilto Tilto gatvėje griūties, šia gatvė ypač suintensyvėjo automobilių eismas. Sunkiasvoriai automobiliai šiomis gatvėmis rieda vienas po kito.

Nuo padidėjusio smogo kenčia ne tik šių gatvių gyventojai, bet ir Paobelio gyventojai.

Kauno gatvė – tai vienintelė gatvė, kuria visas transportas iš/į Vilainių kaimo, Šėtos, Juodkiškių ir visų kitų gatvių, esančių tame Nevėžio krante važiuoja į Kėdainius, likusius kitame krante.

Skaitytojų nuomone, sunkusis transportas į / iš Pramonės rajoną ar „Lifosą” turi važiuoti aplinkkeliu.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovai vasario 8 d. įvykusiame susitikime su Kėdainių rajono taryba pažadėjo pastatyti draudžiamus ženklus sunkiajam transportui įvažiuoti į Šėtos bei Kauno gatves bei Paobelio gyvenvietę.

Gyventojai piktinasi dėl eismo intensyvumo, kurį dar labiau apkrauna sunkiasvoris transportas, ir oro užterštumo, didėjančio dėl sunkiasvorio transporto eismo.

LAKD: eismas apribotas, kontrolę vykdo policija

„Uždarius Kėdainių tiltą per Nevėžį, pagal suderintą eismo organizavimo schemą Kėdainių miesto Šėtos ir Kauno g. yra apribotas krovininis eismas, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcija. – Remiantis Kelių eismo taisyklėmis, ženklas Nr. 304 „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“ nurodo, jog draudžiama važiuoti krovininiais automobiliais ir transporto priemonių junginiais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 t arba didesnė už nurodytąją kelio ženkle, taip pat traktoriais ir savaeigėmis mašinomis, išskyrus aptarnaujantįjį transportą”. 

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog aptarnaujantysis transportas – transporto priemonės, kurios priklauso draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims arba kurios atveža į tą zoną (išveža iš jos) krovinius, taip pat taksi, atvežantys į tą zoną (išvežantys iš jos) keleivius arba atvykstantys jų paimti.

„Atsižvelgiant į tai, jog minėtoje vietoje yra apribotas krovininis eismas, o išimtys, pagal Kelių eismo taisykles, taikomos aptarnaujančiam transportui, Kelių direkcija papildomų draudžiamųjų ženklų įrengti neplanuoja. Atkreipiame dėmesį, jog KET reikalavimų laikymosi kontrolę vykdo Lietuvos policija”, – informuoja LAKD.

Nubausti 26 vairuotojai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato teigimu, Kėdainių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai Šėtos ir Kauno gatvėse periodiškai vykdo krovininių automobilių eismo kontrolę.

Per 2023 metus minėtose gatvėse dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas nustatyti 26 krovininių automobilių vairuotojai.  

Už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą vairuotojams gresia bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Anot pareigūnų, ne visi krovininius automobilius vairuojantys vairuotojai pažeidžia Kelių eismo taisykles.

„Šalia šių gatvių yra įsikūrę nemažai įmonių, todėl dauguma šiomis gatvėmis važiuojančių krovininių automobilių patenka į kategoriją „aptarnaujantis transportas”, kuriems kelio ženklas  „Krovininių automobilių eismas draudžiamas”, nėra taikomas”, – rašoma Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atsakyme „Kėdainių mugei”.

Ne visi – „aptarnaujantis transportas”

Tačiau kėdainiečiai sunkiai suskaičiuotų „daug” įmonių, įsikūrusių šalia Šėtos ir Kauno gatvių, į kurias suktų „aptarnaujantis transportas”.

Eksperimentas: darbo dieną per pusvalandį pravažiavus Paobeliu, Kauno ir Šėtos gatvėmis – nuo Pelėdnagių žiedo iki Vilainių sankryžos – ir atgal, kelyje sutikta 18 sunkiasvorių transporto priemonių.