Karas prieš medicinos darbuotojus = karas prieš visuomenę

Net neabejoju, iš karto pagalvosite – absurdas, melas, negali taip būti, ir, galų gale, koks dar karas, jei niekur nesigirdi automatų salvių. Bet apie ginkluotę, pasitelktą sunkiąją artileriją – kiek vėliau. Šį, visomis prasmėmis Lietuvai ypatingai sunkų laikotarpį, kai vis labiau plintantis koronavirusas šalį privertė panerti į karantiną, ne kartą teko girdėti, kad šiai visuomenę sukausčiusiai krizei pasibaigus visi mes tapsime geresni ir supratingesni. „Baikit, nemanau“, – dar kartą tenka panaudoti iki skausmo žinomą frazę. Ir pasakysiu, kodėl.


Viso pasaulio medikai, ne išimtis ir Lietuvos, pastarosiomis dienomis tapo didžiausiais herojais ir net pasaulio gelbėtojais. Žinoma, kitaip ir negali būti, kai šie žmonės, neskaičiuodami nei jėgų, nei darbo valandų, rizikuodami savo sveikata ir gyvybe, stovi priešakinėse kovos su koronavirusu linijose.

Tačiau Kėdainiuose, regis, situacija kardinaliai priešinga. Kai Lietuvoje susirgusiųjų COVID-19 skaičius didėja ne dienomis, o valandomis, kai aplink Kėdainius beveik visuose rajonuose jau nustatyti susirgimo atvejai, įvairaus kalibro vietos politikai tęsia karą prieš Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovybę. O į kovą, žinoma, pasitelkiama vietos spauda, kurios puslapiuose bandoma „pagimdyti“ naują Kėdainių vadą, pagrindinį Kėdainių gelbėtoją nuo koronaviruso grėsmės ir, aišku, nuo „neatsakingos“ PSPC vadovybės.

Kai Lietuvoje susirgusiųjų COVID-19 skaičius didėja ne dienomis, o valandomis, kai aplink Kėdainius beveik visuose rajonuose jau nustatyti susirgimo atvejai, įvairaus kalibro vietos politikai tęsia karą prieš Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovybę. O į kovą, žinoma, pasitelkiama vietos spauda, kurios puslapiuose bandoma „pagimdyti“ naują Kėdainių vadą, pagrindinį Kėdainių gelbėtoją nuo koronaviruso grėsmės ir, aišku, nuo „neatsakingos“ PSPC vadovybės.

Susipažinkite – naujasis Kėdainių herojus Seimo narys Darius Kaminskas, kuris neabejotinai tapo pirmosios karantino savaitės žvaigžde.  Dar prieš įsigaliojant karantinui jo iniciatyva sušaukiamas (pabrėžkime, kad būtent jo iniciatyva, nes Kėdainiuose jau nebėra kam sušaukti?) savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pasitarimas, jis ir betarpiškai bendrauja su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, o praėjusį trečiadienį jau gelbsti Kėdainių PSPC medikus nuo statybininkų keliamų dulkių.  

Ponui Seimo nariui D. Kaminskui šį kartą užkliuvo Kėdainių PSPC remontuojamas koridorius ir dulkėse bei statybų triukšme „paskendę“ medikai. O dar vienos pasakos atomazga, kaip visada, gera – pagrindinis herojus su keletu klapčiukų „išgelbėjo“ medikus, žinoma, padejavo spaudoje apie esą neatsakingą direktorės elgesį, o medikų kolektyvas liko nežinioje – kada gi bus kitas valdžios parodomasis vizitas?


Ir tokie įvairaus plauko valdžios atstovų smūgiai, žinoma, nušviečiami spaudoje, tęsiasi jau keletą mėnesių. Vieną kartą Pirminio sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė kalama prie kryžiaus dėl šeimos gydytojų trūkumo, kurių trūksta daugelyje rajonų, kitą kartą – jau iš valdžios vyrų pasipila priekaištai dėl esą per mažo dėmesio, kuris skiriamas nuo agresyvios pacientės nukentėjusiai gydytojai.

Tiesa, ne kartą vietos valdžios dėmesio jau sulaukė ir Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja, vaikų ligų gydytoja Jūratė Judickienė ir šeimos gydytoja Vilma Šnurevičiūtė. Ir kaipgi nesulauks, jei šios ilgametės medikės yra išrinktos į  Kėdainių rajono savivaldybės tarybą, bet priklauso ne dabartinės valdžios branduoliui, o opozicijai.

Tad ar šios Kėdainių PSPC administracijos adresu reguliariai pasipilančios kritikos strėlės nesusijusios tiesiog su politika? Ar tik dabartinės Kėdainių PSPC vadovybės nenorima pastumti dėl nuolatinio oponavimo visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ branduolio grietinėlei (tam pačiam Seimo nariui D. Kaminskui, jo patarėjai, rajono savivaldybės tarybos valdančiosios frakcijos seniūnei Nijolei Naujokienei, ir, žinoma, pastarosios žentui, rajono vicemerui Pauliui Aukštikalniui)?

O gal tiesiog Kėdainių rajono valdžios elitas į dar vienos įstaigos vadovybę nori įsprausti ramius, paklusnius, visas valdžios užgaidas besąlygiškai vykdančius klapčiukus? Dabar jau pasiekta tokia riba, kad netrukus visi taškai turėtų būti sudėlioti. Tad viską ir pamatysime.

Tačiau dar grįžkime į praėjusios savaitės trečiadienį, kai Kėdainių PSPC sulaukė ypatingo valdžios su Seimo nariu D. Kaminsku priešakyje dėmesio, skubiai atlėkusio „gelbėti“ medikų nuo statybininkų keliamo triukšmo ir dulkių. Klausimas tik vienas, ar tikrai medikus nuo tų dulkių gelbėti reikėjo? Ar tos pagalbos kas nors prašė? O gal gerbiamas seimūnas tiesiog vienu šūviu sumanė nušauti du zuikius: dar kartą padaryti spaudimą Kėdainių PSPC administracijai ir, žinoma, bandyti pelnyti pigių visuomenės palankumo taškų prieš rudenį turinčius vykti Seimo rinkimus?


Tiesą sakant, jau net nebesinori gvildenti šios absurdiškumu persmelktos istorijos, kai koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje auga tiesiog geometrine progresija, o gydytojai, kuriems reikalingas maksimalus pasiruošimas ir susitelkimas, verčiami aiškintis Seimo nariui dėl statybininkų keliamų dulkių uždarame koridoriuje, kuris, pasak įstaigos vadovės, net nėra naudojamas. 

Taigi, eilė atėjo ir gerbiamam Seimo nariui D. Kaminskui užduoti ilgą ir tiesų klausimą – ką per daugiau nei trejus metus būdamas Seimo valdančiųjų gretose padarėte, kad visos Lietuvos medikams susidūrimo su koronavirusu akivaizdoje nereikėtų patiems rūpintis bent minimaliomis apsisaugojimo priemonėmis; kas tokio baisaus valdžios kabinetuose nutiko, kad respiratorius medikams tenka pirkti iš žmonių ir verslininkų paaukotų lėšų, o tam, kad skubiau tos apsisaugojimo priemonės pasiektų gydymo įstaigas, tenka rūpintis ne kieno kito, o žurnalisto Andriaus Tapino komandai. Taigi, gerbiamas Seimo nary, žiūrim, ką turim…

O visai pabaigai belieka palinkėti – laikykitės, medikai! Visi puikiai suprantame, kad didžiausi iššūkiai laukia ateityje, bet dėl Jūsų profesionalumo bei atsidavimo jie tikrai bus įveikti.

Taigi, eilė atėjo ir gerbiamam Seimo nariui D. Kaminskui užduoti ilgą ir tiesų klausimą – ką per daugiau nei trejus metus būdamas Seimo valdančiųjų gretose padarėte, kad visos Lietuvos medikams susidūrimo su koronavirusu akivaizdoje nereikėtų patiems rūpintis bent minimaliomis apsisaugojimo priemonėmis; kas tokio baisaus valdžios kabinetuose nutiko, kad respiratorius medikams tenka pirkti iš žmonių ir verslininkų paaukotų lėšų, o tam, kad skubiau tos apsisaugojimo priemonės pasiektų gydymo įstaigas, tenka rūpintis ne kieno kito, o žurnalisto Andriaus Tapino komandai. Taigi, gerbiamas Seimo nary, žiūrim, ką turim…

Tiesa, kadangi palinkėjimas jau yra, dar galima ir patarimą, ypač Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro kolektyvui, duoti: jeigu artimiausiu metu vėl išvysite bent aplinkui besiblaškančius ar į patalpas patekti norinčius Kėdainių rajono valdžios klano atstovus ar jų klapčiukus, tiesiog neįsileiskite, o jei dar nenurims – tiesiog kvieskite policiją.
JUK KARANTINAS ! ! !

P.S. DIEVE, SAUGOK NUO TOKIOS VALDŽIOS, O NUO KORONAVIRUSO IŠGELBĖS MEDIKAI.