Milda Klimavičienė

Lapkričio 25 dieną Kėdainių r. Akademijos gimnazijoje įvyko jau tradicine tapusi respublikinė konferencija ,,Skaičiai aplink mus“. Ši konferencija pirmą kartą vyko 2018 metais, jos sumanytoja – matematikos mokytoja Daiva Barauskienė.

Konferencijos pradžioje sveikinimo kalbą sakė Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas – jis pasveikino konferencijos dalyvius ir aptarė skaičių reikšmę mūsų gyvenime, istorijai, laiko tėkmei skaičiuoti. Konferencijoje dalyvavo penki lektoriai, kurie pristatė plenarinius pranešimus.

Pirmoji lektorė – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus pavaduotoja mokslui Vita Tilvikienė. Ji skaitė pranešimą ,,Skaičiuokime, ką valgome šiandien, kad turėtume, ką valgyti rytoj“.

Lektorė pranešime pasakojo apie gamtos išteklius, jų sąnaudas vartotojiškoje visuomenėje ir patarė, kaip galime prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo.

Antrasis lektorius – Lietuvos Junior Achievement alumni prezidentas Domantas Meliukštis, pristatęs ,,Alumni istorijas“ ir skatinęs jaunimą pasidomėti verslumo galimybėmis.

Trečiasis lektorius – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato edukatorius Vytas Navickas, kuris pristatė pranešimą ,,Vilniaus kodas 700“. Pranešime buvo pasakojama, kaip pagal anglies kiekį žmogaus kaulų sudėtyje galima nustatyti asmens amžių, kaip pagal kamieno rieves nustatyti medžio amžių ir apibūdinti kiekvienų metų klimato sąlygas, turėjusios įtakos medžio augimui.

Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Auglienė papasakojo apie integruotą ugdymą netradicinėse erdvėse, o Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos vyresnioji biologijos mokytoja Neringa Garuckienė pristatė pranešimą ,,Mes mylime žalią Lietuvą“ ir papasakojo apie gamtos puoselėjimą skatinančius projektus, dalyvavimą juose bei laimėtus prizus ir galimybes.

Aktų salėje buvo pristatyti 6 stendiniai Akademijos gimnazijos mokinių parengti pranešimai apie matematikos formules rusų kalba, apie tai, kaip iš antrinių žaliavų pasigaminti gėlių vazonėlius, apie simetriją koordinačių plokštumoje ir kt.

Konferencijos dalyvius džiugino jaunučių choro ,,Dainorėliai“ bei Emilijos Petrokaitytės atliekamos dainos (vadovė Violeta Jankauskienė).

Po plenarinių pranešimų konferencijos dalyviai pasiskirstė į dvi grupes ir skirtingose sekcijose mokiniai bei jų mokytojai pristatė 20 projektinių darbų. Dalyvavo svečiai iš Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, Kėdainių šviesiosios gimnazijos, Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos, Panevėžio r. Mykolo Antanaičio gimnazijos, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos, Radviliškio r. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos, Kėdainių profesinio rengimo centro ir Kėdainių r. Šėtos gimnazijos. Projektus pristatė ir Akademijos gimnazijos mokiniai.

Projektiniai darbai buvo patys įvairiausi: teko keliauti po Aukštaitiją ir ne tik išsiaiškinti, kuo ji garsi, bet ir pakartoti laiko, ilgio vienetus, eiti M. Daukšos atminimo keliu ir aplankyti šio žymaus gimtosios kalbos puoselėtojo vardu pavadintus objektus bei apskaičiuoti M. Daukšos ąžuolo kamieno skersmenį. Mokiniai sukūrė kompiuterinį žaidimą ,,Kasėjas“, kuriuo pasidalijo su konferencijos klausytojais, pademonstravo, kaip iš antrinių žaliavų pasigaminti muzikos instrumentų ir daug kitų įspūdingų dalykų, atskleidusių jaunuolių neribotas galimybes ir kūrybines idėjas.

Ši konferencija skatina dalintis idėjomis, semtis minčių iš kitų patirties, dar labiau tyrinėti mus supantį pasaulį, įminti jo paslaptis, siekti aukštesnių tikslų taikant dalykines mokslo žinias kasdieninėje veikloje, pažvelgti į savo aplinką kitaip. Juk ,,kiekviename gamtos moksle esama tiek tiesos, kiek esama matematikos“, – teigė I. Kantas.