Vakar vakare ugniagesiams gelbėtojams teko skubėti į Vilainių seniūnijoje esantį Koliupės kaimą, buvo pranešta, kad prie tvenkinio dega namas. Paaiškėjo, kad liepsnos įsiplieskė nuo įkraunamo riedžio.

„Apie nelaimę gyvenamajame name Koliupės g. pranešta prieš 22 val. vakaro. Ugniagesiai į nurodytą vietą atvyko per 8 minutes. Atvykus koridoriuje atvira liepsna degė įkraunamas riedis. Gaisro metu apdegė ir aprūko 6 m² koridoriaus patalpa, aprūko namo gyvenamosios patalpos, skilo lauko durų stiklo paketas. Namas 17×10 m, mūrinis, 1 aukšto su mansarda, stogas dengtas skarda. Pastate dūmų detektoriai buvo įrengti. Įvykis tiriamas“, – informavo ugnbiagesių atstovė Eglė Ruchajienė.

Ragina laikytis saugumo reikalavimų

Riedžiai, kaip ir elektriniai paspirtukai, labai išpopuliarėjo. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad norint išvengti bėdos, reikia laikytis tam tikrų reikalavimų.

„Pirkite sertifikuotus riedžius, iš oficialių pardavėjų. Prieš naudodami riedį, pirmiausia atidžiai perskaitykite gamintojo instrukciją. O prieš jį įkraudami, patikrinkite, ar nepažeisti laidai, pats prietaisas ar elektros šakutės lizdas.

Būtina naudoti tik tam prietaisui skirtą įkroviklį. Jis turi būti pastatomas ant nedegaus pagrindo. Įkraunamo riedžio negalima uždengti kitais daiktais ar palikti be priežiūros, jis negali būti įkraunamas ilgiau, nei nurodyta instrukcijoje. Be to, rekomenduojama vengti jį įkrauti nakties metu. Draudžiama riedžio įkrovimo darbus patikėti mažamečiams vaikams. Transportuojant riedį, jo kroviklį, reikia saugoti, kad nesusilankstytų laidai“,– svarbias taisykles primena specialistai.

Kėdainių mugės“, Kauno PGV inf.

VPGT nuotr.

Panašios naujienos