Praėjusią savaitę, kai Kėdainių rajonas pagal sergamumo rodiklius ėmė raudonuoti COVID-19 žemėlapyje, rajono savivaldybės administracija, gavusi gyventojų spirtelėjimą ėmėsi veiksmų. Į gatves patruliuoti ir prižiūrėti, kaip kėdainiečiai laikosi karantino taisyklių, išsiuntė Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojus.

Kaip prasidėjo?

Primename, kad lapkričio 13 dieną „Kėdainių mugė“ gavo skaitytojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. pastaba) laišką, kuriame skaitytojas rašė, kad jam nesuprantami Kėdainių valdžios veiksmai, t.y. nieko nedarymas.

„Su sopuliu rašau matydamas didėjančius užsikrėtusiu COVID-19 asmenų skaičius Kėdainių rajone, susiklosčiusi situacija rajone ir visoje Lietuvoje – tikrai neeilinė. Dar kovą, prasidėjus pirmajai koronaviruso bangai, ir šalyje įvedus karantiną Kėdainių valdžia ėmėsi aktyvių veiksmų. Tuomet Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai aktyviai važinėjo po rajoną, žmonių susibūrimo vietose ragino dėvėti apsaugines kaukes, nesibūriuoti, skirtos baudos.  Tačiau prasidėjus antrajam karantinui, rajone esant keliems šimtams susirgimų ir jų vis daugėjant, rajono valdžia nesiima jokių ankstesnių priemonių, kurios aktyviai buvo vykdomos“, – rašė skaitytojas.

Skirsto darbus

Tą pačią dieną „Kėdainių mugė“ kreipėsi į rajono savivaldybę klausdama, kodėl įvedus antrąjį karantiną Viešosios tvarkos skyrius nesiima prevencinių veiksmų. Mero patarėja Jorūnė Liutkienė iškart paaškino, kad vadovauti skyriui, kuris buvo likęs be vedėjo, nuo lapkričio 19 dienos pradėjo Danutė Mykolaitienė. Tad dabar skyrius dirbs tvarkingai ir organizuotai.

„Darbų dėl epidemiologinės situacijos valdymo (planavimo, prioritetų) Viešosios tvarkos skyrius pirmosios bangos metu neorganizavo, o tik atliko aiškius pavedimus. Visus epidemiologijos valdymo darbus organizuoja, planuoja, skirsto ir parenka Ekstremalių situacijų valdymo komisija, jos pirmininkas ir Operacijų vadovas (savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius – red. pastaba)“, – rašyta lapkričio 19 d. atsiųstame atsakyme.

Vaikšto visaip

Šiame, antrajame karantino, etape, pasak mero patarėjos J. Liutkienės, yra visai kitos užduotys: reikia teikti labai konkrečią pagalbą žmonėms ir įstaigoms, spręsti mokyklų, darželių epidemiologinių situacijų problemas ir kita.

Vis tik užduotys, gavus skaitytojų klausimus, buvo pakoreguotos Viešosios tvarkos desantas išsiųstas į gatves, prekybos vietas, kur dažnas kėdainietis kaukę nešioja taip, kad kyšo ne tik nosis, bet ir dalis burnos, drąsiausieji šaligatviais nesidrovi marširuoti visai be kaukių, o gavę pastabą ne tik perlieja žvilgsniu, bet ir pasiunčia į tam tikrą vietą.

Kaip vykdo?

„Kėdainių mugei“ naujoji Viešosios tvarkos skyriaus vedėja D. Mykolaitienė atsakė, kad nuo lapkričio 17 dienos  prevencinės priemonės organizuojamos kiekvieną darbo dieną. Rajono spauda į reidą buvo pakviesta praėjusios savaitės pradžioje.

„Dalyvauja Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Keičiamės informacija su policijos pareigūnais. Prisijungs Maisto ir veterinarijos tarnybos  specialistai. Daugiausiai priemones planuojame darbo valandomis, atskirais atvejais ir po darbo valandų“, – sakė D. Mykolaitienė.

Kiek nubausta?

Praėjusią savaitę, kai reidus rengė Viešosios tvarkos skyrius, buvo pradėtos trys administracinės teisenos: du atvejai nustatyti vaizdo stebėjimo kameromis (jaunuoliai viešoje vietoje nedėvėjo kaukių) ir vienas reido metu (miesto maršrutinio autobuso vairuotojas  nedėvėjo kaukės), kitais  atvejais pareikštos 29 žodinės pastabos.

Buvo tikrintos prekybos vietos, pareikštos  4 žodinės pastabos dėl pirkėjų srautų ribojimo, 5 – dėl  saugaus atstumo laikymosi.

Patikrinti 43 asmenys  esantys saviizoliacijoje.

D. Mykolaitienė teigė, kad panašios priemonės bus vykdomos ir  toliau.