Net pėsčiųjų perėjoje pėstieji negali jaustis visiškai saugūs, nes vis dar pasitaiko įvykių, kai būtent perėjose nukenčia pėstieji.

Vienas tokių įvykių užfiksuotas vakar, dienos metu, pagrindinėje Kėdainių miesto – J. Basanavičiaus gatvėje. Apie 11 val. automobilis „Nissan Almero Tino“, vairuojamas 71-erių metų vyro, pėsčiųjų perėjoje kliudė 18-metį pėsčiąjį. Vaikinas pristatytas į gydymo įstaigą, duomenų apie jo sveikatos būklę nėra. Garbaus amžiaus vairuotojas buvo blaivus.

Policijos pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Atidumo reikia visiems

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, lapkričio 5–11 dienomis, šalies keliuose žuvo 2, sužeista 17 pėsčiųjų, iš jų 7 – pėsčiųjų perėjose.

Dažniausiai nelaimės pėsčiųjų perėjose įvyksta tamsiuoju paros metu, kai asmenys į gatvę išbėga staiga, nedėvi atšvaitų, nepaiso šviesoforo signalų, per ausines klausosi muzikos ir todėl negirdi atvažiuojančių transporto priemonių arba yra sutelkę dėmesį į mobilųjį telefoną.

Atidumo kartais pritrūksta ir vairuotojams. Pasitaiko atvejų, kai šie pradeda stabdyti automobilį tik, kai pėsčiasis jau žengia į gatvę, nors pagal galiojančias Kelių eismo taisykles, yra privaloma sustoti prie perėjos, kai pėsčiasis dar tik ruošiasi eiti per gatvę, o vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad perėjoje nebėra pėsčiųjų. Jei vienoje eismo juostoje automobilis stabdo ar yra sustojęs, kitoje eismo juostoje esantis vairuotojas taip pat turi sustoti ir praleisti einančius žmones.

Aišku, reikia įvertinti ir gamtines sąlygas. Kai šviečia saulė, ji gali apakinti vairuotoją ir šis pėsčiojo gali ir nepamatyti. Jei lyja ar yra slidu, pėstieji negali staiga pulti į gatvę, nes pailgėja automobilio stabdymo kelias. Reikia palaukti, kol automobilis visiškai sustos ir tik tada eiti.

Kėdainių mugės“ ir Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Panašios naujienos