Jau šį savaitgalį, balandžio 22–23 d., jaunimą visame pasaulyje vienijančios „Southwestern Advantage“ programos studentai savanoriai belsis į Vilniaus ir Kauno miestų gyventojų duris ir kvies jas atverti kilniam tikslui – įsigyti knygų ir taip paremti ukrainiečius moksleivius.

Parama padengs mokinių maisto išlaidas

„Labdaros akcija „Pavasario pasibeldimas“ studentų asmenine iniciatyva gyvuoja jau dešimtmetį. Džiaugiamės, jog šiemet beveik pusšimtis jaunimo suvienys jėgas tam, kad paremtų Ukrainos moksleivius. Akcijos metu studentai, kurie pagal „Southwestern Advantage“ programą vasaras leidžia pardavinėdami knygas JAV, galės prisidėti prie kilnaus tikslo ir čia, Lietuvoje. Džiaugiamės, kad ne vienerių metų patirtis jau parodė, jog lietuviai yra linkę padėti ir prisidėti prie gerų darbų, todėl studentai vilniečių ir kauniečių prašo ir šįkart nelikti abejingais, aktyviai prisidėti prie labdaros renginio“, – sako „Southwestern Advantage“ atstovas Ignas Ruseckas.

Pasak I. Rusecko, surinktos lėšos bus skirtos padengti ukrainiečių mokykloje besimokančių mokinių maisto išlaidas. Gyventojai labdarą renkančius studentus nesunkiai galės atpažinti iš aprangos – visi jie vilkės drabužius, pažymėtus „Herojaus mokyklos“ logotipais.   

Pasaulinė organizacija „Southwestern Advantage“ Ukrainą ir jos žmones palaiko nuo pat karo pradžios. Dar pernai metų pavasarį, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, „Southwestern Advantage“ skyrė 100 tūkst. JAV dolerių paramą organizacijos nariams ukrainiečiams, jų šeimoms, šalių, kuriose veikia organizacija, ukrainiečių ugdymo įstaigoms ir labdaros organizacijoms.

Saugi aplinka Ukrainos moksleiviams

Remiantis statistiniais duomenimis, šiuo metu Lie­tu­vos ug­dy­mo įstai­go­se re­gist­ruo­ta per 13 tūkst. vai­kų iš Uk­rai­nos. Nors ka­ro pa­bė­gė­lių pi­kas fik­suo­tas praėjusių metų pa­va­sa­rį, Lietuva vis dar su­lau­kia­ nuo karo bėgančių Ukrainos žmonių, taigi, auga ir Lietuvoje besimokančių ukrainiečių skaičius.

Pasak Lietuvos mokyklų vadovų, ukrainiečių vaikai gana sėkmingai įsitraukia į ugdymo procesą Lietuvoje, visgi kalbos barjeras vis dar išlieka vienu pagrindinių iššūkių, be to, niekur nedingsta ir vaikų traumuojančios patirtys.

„Ukrainos vaikams būtina saugi aplinka ir nuolatinė pagalba sugrįžti į ugdymo procesą – tai svarbiausi veiksniai, lemiantys integracijos mokyklose sėkmę. Mokiniams gera mokytis, kai nereikia bėgti nuo karo sirenų“, sako Kaune 2022 m. pavasarį ukrainos mokiniams įkurtos mokyklos Heroiam Slavadirektorius Andrius Pelegrimas. Šiuo metu mokykloje mokosi jau daugiau kaip 530 mokinių, didžioji dalis mokytojų čia taip pat ukrainiečiai.

Šaltinis ir nuotr.: Pranešimas žiniasklaidai