Naujų mokslo metų pradžią žyminti Rugsėjo 1-oji kasmet į mokyklas pritraukia ne tik būrį vaikų, bet ir tėvų. Kad šią dieną šeimos nariai galėtų paminėti kartu, dirbantys tėvai turi teisę prašyti laisvo apmokamo pusdienio. Visgi, ne visi tėvai, net ir norėdami, tai daro, o priežastys gali nustebinti.

Tą dieną teisę į apmokamą laisvą pusdienį, Pagal Darbo kodeksą, turi visi dirbantys tėvai, kurie augina vaikus iki 14 metų. Visgi, darbuotojams neretai tenka susidurti su vadovo nepasitenkinimu, norint pasinaudoti šiai šventei skirtu laisvadieniu.

Laisvu pusdieniu gali pasinaudoti ne visi tėvai

Galimybė pasinaudoti laisvu pusdieniu mokslo metų pradžios dieną nepriklauso nuo tėvų santykio ar teisinio statuso, sako Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovė Mintautė Jurkutė.

„Teisę į laisvą pusdienį turi visi žmonės, kurie yra įrašyti vaiko gimimo liudijime arba yra jo globėjai. Aišku, mums žinomi ir tokie atvejai, kai vienas iš tėvų vaiku nesirūpina, bet šia teise turėti apmokamą laisvą pusdienį vis tiek naudojasi“, – aiškina M. Jurkutė. 

Svarbu žinoti, kad darbo kodeksas neapriboja darbdavio galimybių numatyti darbovietės vidiniuose dokumentuose ar politikoje, kad rugsėjo 1-ąją laisvadienis suteikiamas ir kitiems darbuotojams, kurie augina vaikus, bet nėra oficialiai pripažinti vaiko tėvais arba globėjais, iniciatyvai antrina M. Jurkutė.

Trūksta darbdavių supratingumo

Tėčiai taip pat norėtų daugiau įsitraukti į vaikų auginimą ir dalyvauti šventėse kartu, jei tam būtų sudarytos palankesnės sąlygos, rodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atlikta apklausa.

Visgi, tam dažnai trukdo palankaus darbdavių ir kolegų požiūrio stygius darbo vietoje, tikina apklaustieji. „Tarp dalykų, kurie kelia iššūkį palankesniam šeimos ir darbo derinimui, buvo minima ir darbovietės kultūra ir nepalankios nuostatos tiek visuomenėje, tiek darbe“, – teigia M. Jurkutė.

Šaltinis: pranešimas žiniasklaidai

Panašios naujienos