Už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, asmenys bus baudžiami nuo 80 iki 200 eurų bauda. Primenama, kad iki šiol triukšmadariams būdavo skiriamos 20–80 eurų siekiančios baudos.

Tuo metu juridinių asmenų vadovai arba kiti atsakingi asmenys už triukšmą susimokės taip pat daugiau – nuo 200 iki 300 eurų.

Už pakartotinį nusižengimą asmenys būtų baudžiami nuo 200 (buvo 80) iki 300 eurų bauda, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 300 iki 400 eurų bauda.

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė 6ioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą, informuojama pranešime žiniasklaidai. Po svarstymo pataisoms pritarė 81, prieš balsavo 16, susilaikė 33 Seimo nariai.

Šaltinis: ELTA