200 – tiek šiuo metu įvairaus dydžio statulėlių su šunimis turi kolekcininkas Irmantas Tarnauskas. Negana to, vyras laiko ir gyvus, įspūdingo dydžio šunis – Berno zenenhundo veislės keturkojus. Kėdainių kultūros centro fojė visą praėjusį savaitgalį kraštiečiai turėjo galimybę ne tik pasižiūrėti į šunų skulptūrėlių kolekciją, pakasyti paausius mieliesiems zenenhundams, bet ir paaukoti lėšų gyvūnų prieglaudai „Penkta koja“, besirūpinančiai benamiais gyvūnais.

„Meilę šunims jaučiau visada, tad ir rinkti skulptūrėles su šunimis pradėjau visai neatsitiktinai. Norėjosi ne tik pačiam džiaugtis surinkta kolekcija, bet pradžiuginti ir kitus, tad nusprendėme šią kolekciją parodyti kėdainiečiams: tiek vaikams, tiek ir suaugusiems“, – pasakojo I. Tarnauskas.

Su šunimis – kiekvieną dieną

Kolekcionierius pasakojo, kad šunis augina jau labai seniai. Tiesa, pirmieji buvo vokiečių aviganių veislės šunys, tačiau prieš dešimt metų jis susiviliojo įsigyti Berno zenenhundų veislės keturkojį. „Taip ir pamilome šį šunį. O išgirdę posakį: „Nėra nieko geriau už antrą zenenhundą“, nusprendėme įsigyti ir antrąjį. Na, o šiuo metu mes jau auginame penkis suaugusius šunis bei šešis mažylius. Pastariesiems ieškome naujų namų“, – šypsojosi pašnekovas ir pridūrė, kad šios veislės šunys yra švelnūs, paklusnūs, be reikalo neloja, ne per daug aktyvūs, lengvai valdomi ir dresuojami – yra tikri „geriečiai“, nors dėl savo dydžio iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti agresyvoki. Tačiau, anot pašnekovo, tai tikras šeimos šuo, draugaujantis ir su vaikais, ir su seno amžiaus žmonėmis.

Šiuo metu I. Tarnauskas yra Berno zenenhundų veislyno „Kalnų šuo“ veisėjas. Pašnekovas pasidžiaugė, kad veislę po truputį atranda ir lietuvaičiai, nes šio veislyno šuniukai jau yra iškeliavę po įvairias lietuvių šeimas. Žinoma, nemažai šuniukų įsigijo ir užsienyje gyvenantys šios keturkojų veislės mylėtojai.

Svarbiausia – padėti beglobiams

Tiesa, prie kolekcijos rinkimo prisidėjo ir Aušra Lajauskienė, kuri I. Tarnauskui padovanojo pirmuosius šunų skulptūrėlių eksponatus. „O dabar savo kolekciją pildau pats – tik pamatęs skulptūrėlę, ją perku, na, žinoma, gaunu ir dovanų iš draugų. Renku tik statulėles, bet namuose turiu ir puodelį su šuns atvaizdu, ir lėkščių, ir šlepetes. Renku visų veislių šunų statulėles, man visi šunys yra mieli. Planuoju ir toliau savo kolekciją rinkti, pildyti. Žinau, kad kažkur Lietuvoje yra kolekcija, kurioje yra net tūkstantis eksponatų“, – nusišypsojo pašnekovas ir pridūrė, kad šios kolekcijos savo akimis dar nematė, tačiau teigė net neabejojantis, kad pamačius ją kiltų baltas pavydas.

I. Tarnauskas sakė norintis, kad kuo daugiau žmonių pasigrožėtų dailiomis šunų statulėlėmis, todėl prieš tai paroda buvo demonstruojama Raseiniuose, kur sulaukė didelio mažųjų raseiniškų dėmesio, vėliau ji bus demonstruojama Ukmergėje. „Tačiau šios parodos metu noriu ne tik parodyti savo kolekciją, bet, gal net žymiai svarbiau, surinkti lėšų beglobiams gyvūnams, kuriems reikia mūsų, žmonių pagalbos“, – sakė šunų veisėjas bei kolekcininkas I. Tarnauskas.