Vasario septintoji, trečiadienis, (trečioji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 327 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas;

rytoj: Daugvilas, Daugvina, Daugvinas, Daugvilė, Dromantas, Honorata, Saliamonas, Salys;

poryt: Algė, Apolonija, Erika, Erikas, Joviltas, Marijus, Odeta.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.00, leidžiasi 17.07. Dienos ilgumas – 9.07. Šiandien – šeštoji mėnulio delčios diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Nepaisant prognozių, gyvenkite taip, lyg būtų pavasaris“ (L. Pulitzer).


Astrologinė prognozė vasario 7-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Regis, teks nemažai paplušėti norint įvykdyti įsipareigojimus ir duotus pažadus. Tikėtini svarbūs pokalbiai su politikais, pareigūnais, senais bičiuliais.

JAUTIS. Galite gauti aktualių žinių iš užsienio arba iš oficialios institucijos, mokslo įstaigos, profesionalių specialistų ar teisininkų. Galbūt susižavėsite nepažįstamu asmeniu.

DVYNIAI. Tai gali būti investicijų diena. Regis, šiandien įsigysite atsiperkantį daiktą ar paslaugą, mokymus. Galite ieškoti rėmėjų, verslo partnerių. Tikėtina, kad sėkmingai tvarkysite paskolų, draudimo reikalus.

VĖŽYS. Tvarkykite dalykinius reikalus, tarpininkaukite, o jeigu reikia kreipkitės dėl teisinės konsultacijos. Ši diena gali būti kupina meilės ar kitokių įspūdžių, jei priimsite iššūkį, sureaguosite į partnerio iniciatyvą.

LIŪTAS. Šiandien galite pakeisti savo įvaizdį ir originaliai sublizgėti. Arba pagerinsite savo augintinio įvaizdį, kažką pirksite, keisite. Galite susidomėti dieta, kurią mėginsite primesti visai šeimai.

MERGELĖ. Šiandien galite sužibėti savo išoriniu ir vidiniu patrauklumu. Sulauksite dėmesio, komplimentų. Galite gauti pakvietimą į pobūvį, renginį ar pasimatymą. Galbūt užmegsite įdomią pažintį.

SVARSTYKLĖS. Dieną praleisite įprastai, o vakaras gali pateikti staigmenų. Veikiausiai jos bus malonios. Galbūt nudžiugins tai, kad aplinkui jus daugėja grožio, šilumos, meilės.

SKORPIONAS. Nebloga diena trumpoms išvykoms, pasitarimams, deryboms. Tikėtinas komercinis susitarimas, naudinga informacija per reklamą, žiniasklaidą, artimus žmones. Rasite laiko ir flirtui, įvairioms pramogoms.

ŠAULYS. Palanki diena nekilnojamojo turto reikalams, prekybai. Tiktų sudaryti komercines sutartis. Gali būti, kad neatsispirsite pagundai įsigyti kažką originalaus ir funkcionalaus.

OŽIARAGIS. Šiandien turėtumėte nemažai nuveikti, jeigu nesutrukdys užplūdusios emocijos. Tikėtinas flirtas, romantiškas jaudulys, įspūdingas kūrybinis pasirodymas ar kt. Būsite linkę pataikauti savo, vaikų ir mylimo žmogaus užgaidoms.

VANDENIS. Ši diena bus gera, jeigu jūsų niekas nespaus, neskubins. Jausite lėto judėjimo ir ramybės poreikį. Slaptas vakaro nuotykis, pasiūlymas gali jus ne juokais suintriguoti.

ŽUVYS. Noras būti vertinamiems darbe, visuomenėje ir mylimiems – jums tikrai nesvetimas. Regis, šiandien ir kitiems to nuoširdžiai linkėsite ar bent jau nepavydėsite. Galbūt prabus romantiškas jausmas pažįstamam asmeniui.

Lietuva vasario 7-ąją

1932 m. Kaune įsteigta draugija užsienio lietuviams remti.

1933 m. įkurta Kauno konservatorija, tapusi Lietuvos muzikos akademijos pirmtake.

1990 m. Aukščiausioji Taryba–Atkuriamasis Seimas priėmė nutarimą „Dėl 1939 metų Vokietijos–TSRS sutarčių ir jų pasekmių Lietuvai likvidavimo“, kuriuo paskelbė, kad 1940 metų liepos 21 dienos Lietuvos įstojimo į TSRS ir 1940 metų rugpjūčio 3 dienos TSRS įstatymas dėl Lietuvos priėmimo į TSRS yra neteisėti ir juridiškai negaliojantys.

1992 m. Vilniaus universitete atidarytas Tarptautinių santykių institutas.

1994 m. Lietuva ir Malta užmezgė diplomatinius santykius.

2002 m. Stasio Raštikio puskarininkių mokykla Kaune išleido pirmąją atsargos karininkų laidą.

2004 m. Lietuvos operos bičiulių draugija 2003 metų „Kipro“ apdovanojimą skyrė Nacionalinės premijos laureatui, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistui Vytautui Juozapaičiui.

2008 m. Vilniuje surengtas NATO šalių gynybos ministrų susitikimas, kuriam pirmininkavo Aljanso generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis.

2013 m. Švedijoje, Umeo mieste, atidarytas naujas Lietuvos garbės konsulatas.

2015 m. eidama 76-uosius metus mirė ilgametė Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro (dabar – Lietuvos nacionalinis dramos teatras) aktorė Regina Paliukaitytė.

2020 m. eidamas 90-uosius metus mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Mykolas Arlauskas.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 7 dienos įvykius priminė ELTA.

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo / fotografas Rolanas Valionis)