Žiemos laikotarpiu dažnas vairuotojas rytą pradeda nuo automobilio nuvalymo, nuo langų pašalindami atsiradusį šerkšną, nuvalydami sniego sankaupas, tačiau eisme vis dar galima pastebėti, kad ne visi automobiliai nuvalyti tinkamai, kas blogina matomumą, o ant kai kurių transporto priemonių net valstybinių numerių nesimato. Policija įspėja, kad už tai gresia baudos.

Pasak pareigūnų, jei automobiliu važiuojama smarkiai sningant, pustant ar esant kitoms sudėtingoms sąlygoms, kai valstybiniai numeriai užsineša purvu ar sniegu, gali būti taikomos išimtys (tiesiog, yra paprašoma vairuotojo nusivalyti numerio ženklą), tačiau, jei, pavyzdžiui, snigo prieš keletą dienų, o numeriai vis dar nenuvalyti, tuomet vairuotojui taikoma atsakomybė.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų.

Kai kurie vairuotojai sąmoningai nenuvalo valstybinių numerių ar bent jų dalies, siekdami, kad keliuose įrengti trikojai ar kiti pažeidimus fiksuojantys įrenginiai neužfiksuotų galimai daromo pažeidimo ir asmuo galėtų išvengti baudos. Tačiau pareigūnai jau perprato šią gudrybę. Patruliuodami tiek žymėtais, tiek nežymėtais automobiliais, jie fiksuoja eisme dalyvaujančius automobilius su neįžiūrimais ar kažkuo uždengtais valstybiniais numeriais ir tokius automobilius stabdo. Įžvelgus tyčinius vairuotojo veiksmus, skiriama bauda.

Tam, kad nekiltų problemų, rekomenduojama kiekvieną kartą, prieš sėdant į automobilį arba važiuojant ilgus atstumus, periodiškai apžiūrėti, ar valstybiniai numeriai yra matomi, jei ne – kuo skubiau juos nuvalyti. Tamsiuoju paros metu taip pat reikia patikrinti, ar veikia galinio valstybinio numerio apšvietimas.

Parengta pagal LKPT inf.