Vasario 6-oji – Tarptautinė nulinės tolerancijos moterų lytinių organų žalojimui diena; Tarptautinė saugesnio interneto diena.

Vasario šeštoji, antradienis, (antroji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 328 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alkanta, Alkantas, Alkantė, Alkis, Alkmena, Alkmenas, Alkmenė, Darata, Dora, Doras, Dorė, Dorys, Dorotė, Dorotėjas, Tušė, Tužė, Urtė;

rytoj: Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas;

poryt: Daugvilas, Daugvina, Daugvinas, Daugvilė, Dromantas, Honorata, Saliamonas, Salys.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.02, leidžiasi 17.05. Dienos ilgumas – 9.03. Šiandien – penktoji mėnulio delčios diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Mes negalime padėti kiekvienam, tačiau kiekvienas gali padėti kažkam“ (R. Reiganas).


Astrologinė prognozė vasario 6-ajai, antradieniui

AVINAS. Iš ryto ilgokai būsite apsnūdę arba jausitės pagiringi ir tai didins riziką kelyje. Susikaupkite, jei privalote kur nors vykti ankstų rytą. Popiet tapsite darbingesni.

JAUTIS. Jeigu neišklysite iš suplanuotos dienotvarkės, gali pavykti susitarti dėl finansavimo, mokymų ar kitų aktualijų. Regis, būsite išradingi spręsdami, kaip racionaliau panaudoti turimas lėšas, medžiagas, nebeeksploatuojamus daiktus.

DVYNIAI. Nelabai sėkmingai kontroliuosite savo jausmus ir pajamas. Galite atsidurti dviprasmiškoje situacijoje. Regis, stipriau pajusite, kaip slegia įgrisusi rutina arba nemėgstami žmonės, konkurentai.

VĖŽYS. Tikėtini planinių darbų užbaigimai, atsiskaitymai. Pažįstamas asmuo gali prašyti pagalbos įsidarbinant, tvarkant ūkinius reikalus ar pan. Arba jūs dėl to kreipsitės. Lengva nebus, nes teks derinti skirtingus interesus arba rinktis iš dviejų variantų.

LIŪTAS. Venkite dviprasmiško elgesio su konkurentais bei priešinga lytimi. Galite būti neteisingai suprasti. Per didelis reiklumas taip pat neprives prie gero. Rimčiau pasirūpinkite vaikais ir augintiniais, neignoruokite jų problemų.

MERGELĖ. Regis, jūsų energiją ir įkvėpimą rutina padengs nuovargio ir abejingumo dulkėmis. Jūsų mintys šiandien daugiausiai suksis apie šeimos reikalus, vaikus, pinigus. Artimo žmogaus problema gali tapti jūsų problema.

SVARSTYKLĖS. Tikriausiai teks imtis reikalų, dėl kurių reikia intensyviai bendrauti, reklamuoti, gauti ar teikti informaciją. Imkitės to iš pat ryto, nes popiet jau stokosite ūpo arba pradės trukdyti šeiminiai rūpesčiai.

SKORPIONAS. Regis, gyvenimas vers labiau taupyti, skaičiuoti pajamas bei išlaidas. Laiku vykdykite finansinius įsipareigojimus, jeigu jų turite. Saugokite savo turtą nuo vagių bei vaikų krečiamų eibių.

ŠAULYS. Nuo pat ryto bus daug kalbama, o tai reiškia, kad galite paskleisti gandus, priplepėti to, dėl ko vėliau gailėsitės. Įdienojus padaugės ir apdairumo, ir praktiškumo. Jau gebėsite elgtis žymiai racionaliau.

OŽIARAGIS. Rytas gali būti kiek trikdantis ir tikrai nestimuliuos veiklai. Bus nelengva keltis iš lovos ir ką nors daryti. Popiet daugės energijos ir tam tikro godumo, stimuliuojančio emocijas bei veiklumą. Labiau prižiūrėkite vaikus.

VANDENIS. Būsite linkę labai pasitikėti draugais ir pažįstamais bei savo populiarumu, o tai reiškia, kad gali nepavykti išvengti užkulisinių intrigų ir nusivylimų. Subtiliau reikškite savo nuomonę, venkite svaigalų.

ŽUVYS. Matydami, kad kai kurie svarbūs norai neatitinka jūsų galimybių, jausitės prislėgti. Nenuleiskite rankų. Popietė žada susitikimų, kurie jus prablaškys, pakels nuotaiką, o gal ir savivertę.

Lietuva vasario 6-ąją

1937 m. iš Antverpeno į Klaipėdą laivu atgabenti 35 varpai, skirti Kauno Vytauto Didžiojo Karo muziejaus bokšto karilionui.

1995 m. Vilniuje Lietuvos ir Baltarusijos prezidentai Algirdas Brazauskas ir Aliaksandras Lukašenka pasirašė sutartį dėl geros kaimynystės ir bendradarbiavimo bei valstybinės sienos nustatymo.

1999 m. Pravieniškių griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje atidarytas specialus skyrius žmogaus imunodeficitu (ŽIV) užsikrėtusiems kaliniams.

2000 m. Vilkaviškio kapinėse atidengtas atnaujintas lietuvių išeivijos skulptoriaus Vytauto Kašubos paminklas „Kario mirties alegorija“.

2005 m. didžiausia pasaulio klasikinės muzikos įrašų kompanija „Naxos“ išleido Osvaldo Balakausko „Requiem“, skirtą vieno iškiliausių Lietuvos diplomatų – Stasio Lozoraičio atminimui ir pelniusį kompozitoriui Nacionalinę premiją.

2008 m. pasienyje su Rusija, Kybartuose, atidaryta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Lieponos užkarda.

2008 m. Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo piliečių iniciatyvinę grupę dėl Ignalinos AE darbo pratęsimo.

2013 m. vienos dienos vizito Lietuvoje metu Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Strateginės partnerystės tarp Lietuvos ir Ukrainos vystymo gaires 2013–2014 metams bei dvišalį Lietuvos ir Ukrainos susitarimą dėl bendradarbiavimo psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės srityje.

2013 m. Vilniuje, Saulėtekyje, oficialiai atidarytas Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Didžiausia Lietuvoje ir viena moderniausių bibliotekų Baltijos šalyse veikia visą parą be poilsio dienų.

2015 m. Vilniuje atidarytas Indijos garbės konsulatas Lietuvoje.

2016 m. eidamas 96-uosius metus mirė iškilus Lietuvos ir JAV diplomatas, žurnalistas, visuomenės veikėjas, teisės mokslų daktaras Antanas Vytautas Dambrava.

2017 m. eidamas 96-uosius metus mirė poetas, vertėjas, redaktorius, spaudos darbuotojas Vacys Reimeris.

2018 m. eidamas 92-uosius metus mirė matematikos patriarchas, profesorius, habilituotas socialinių mokslų daktaras, Lietuvos matematikų draugijos narys Bronius Balčytis.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 6 dienos įvykius priminė ELTA.