Vasario 5-oji – Šv. Agota, Duonos diena.

Vasario penktoji, pirmadienis, (pirmoji 6-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 329 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aga, Agata, Agatas, Agatė, Agota, Birenė, Birenis, Birutė, Birutis, Birvyda, Birvydas, Gaudvilas, Gaudvilė, Gaudvina, Gaudvinas, Ilona;

rytoj: Alkanta, Alkantas, Alkantė, Alkis, Alkmena, Alkmenas, Alkmenė, Darata, Dora, Doras, Dorė, Dorys, Dorotė, Dorotėjas, Tušė, Tužė, Urtė;

poryt: Augutė, Augutis, Jomantas, Jomantė, Jomilas, Jomilė, Ričardas, Romas, Romualda, Romulas, Romulė, Vilgauda, Vilgaudas, Vilgirda, Vilgirdas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.04, leidžiasi 17.03. Dienos ilgumas – 8.59. Šiandien – ketvirtoji mėnulio delčios diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Geriau sužiedėjusi duona savo namuose, negu daugybė valgių ant svetimo stalo“ (lietuvių liaudies išmintis).


Astrologinė prognozė vasario 5-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Nebloga diena ieškantiems tiesos, teisingumo ir gyvenimo prasmės. Galbūt sutiksite išmintingą žmogų, galintį jus išmokyti svarbių dalykų, pakonsultuoti. Tiktų publikuoti rimtus straipsnius, organizuoti renginius, mokymus, bendraminčių grupę.

JAUTIS. Staigmenos galite tikėtis iš oficialaus asmens arba verslo partnerio. Pravartu imtis reikalų, susijusių su draudimu, paveldėjimu, akcijomis, skolomis, mokesčiais ir pan.

DVYNIAI. Pasižymėsite konkurencinėje situacijoje arba ten, kur reikia demonstruoti kompetenciją, objektyvumą, aukštas moralines savybes. Galite sulaukti įvykusios atrankos rezultatų, pasiūlymo dėl stažuotės, konferencijos, kelionės ar kt.

VĖŽYS. Viskas klostysis palankia linkme, jeigu norite įsidarbinti ar kurti verslą, investuoti. Produktyvus turėtų būti pokalbis su darbdaviu, kreditoriumi, rėmėju ar pan.

LIŪTAS. Šiandien pasižymėsite ypatingu kūrybingumu. Galite dalyvauti konkurse, sumaniai tarpininkauti ar debatuoti su oponentais. Nepraleiskite progos sudaryti naudingą sandorį, paskirti pasimatymą.

MERGELĖ. Regis, šiandien daug aprėpsite – ir namų pareigas, ir darbo. Jeigu galite dirbti iš namų, taip ir padarykite. Jei gausite kvietimą į darbo interviu, turbūt savo profesiniais įgūdžiais nustebinsite darbdavį.

SVARSTYKLĖS. Palankus metas daug ką aptarti, ypač jei tai susiję su švietimu, leidyba, informatika, vaikais, reklama, komercija, logistika. Galite gauti neblogą pasiūlymą, kvietimą į interviu, renginį ar kt.

SKORPIONAS. Tikėtini pokalbiai apie numatomus pirkinius, verslo galimybes, artimųjų poreikius. Komplikuotuose reikaluose, susijusiuose su profesine veikla, pinigais, nuosavybe, šeima gali atsirasti neblogų išeičių.

ŠAULYS. Šiandien atrodysite racionalūs, puikiai argumentuojantys ir tinkamai pasinaudojantys informacijos šaltiniais, žinių bagažu. Jums gali pavykti rasti aukso vidurį ir protingai įvertinti savo bei kitų galimybes, kompetencijas.

OŽIARAGIS. Jums prireiks ramios asmeninės erdvės, atsiribojimo, kad tinkamai atliktumėte darbus, reikalaujančius susikaupimo, tikslumo, apskaičiavimo. Regis, viskas puikiai pavyks.

VANDENIS. Iš pažįstamo asmens galite išgirsti darbo, verslo pasiūlymą arba prašymą padėti įsidarbinti, gauti pelningą užsakymą ir pan. Tikėtina, kad kils ūpas užsiimti reikšminga veikla. Nestokosite atkaklumo ir įtaigumo. Pritrauksite bendraminčių.

ŽUVYS. Tai gali būti rimtų darbų diena. Iš jūsų gali būti reikalaujama atsakomybės, įsigilinimo į priežastis ir pasekmes. Regis, opus darysis ir sveikatos ar įvaizdžio klausimas.

Lietuva vasario 5-ąją

1932 m. Kaune įkurta Lietuvos darbo jaunimo sąjunga.

1989 m. atkurta Lietuvos demokratų partija – pirmoji atgimusi partija vis dar sovietų okupuotoje Lietuvoje.

1989 m. išleistas pirmasis legalus žurnalo „Katalikų pasaulis“ numeris, redaguotas kunigo Vaclovo Aliulio.

1989 m. Vilniaus arkikatedra atšventinta ir perduota tikintiesiems.

1998 m. Vilniuje darbą pradėjo Baltijos ir Amerikos partnerystės fondas, remiantis nevyriausybines organizacijas.

2003 m. Havajuose vykusiame pasaulio galiūnų čempionate 27 metų biržietis Žydrūnas Savickas užėmė trečiąją vietą.

2005 m. keliasdešimt tūkstančių Lietuvos gyventojų sutraukė Sartų ežero pakrantėje įvykusios jubiliejinės – šimtosios – žirgų lenktynės.

2007 m. Lietuva pasirašė dvišalį diplomatinių santykių užmezgimo protokolą su Sent Vinsentu ir Grenadinais.

2010 m. prezidentei Daliai Grybauskaitei atsistatydinimo pareiškimą įteikė generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

2018 m. eidamas 45-uosius mirė kino operatorius Audrius Kemežys.

2019 m. eidamas 76-uosius metus mirė agronomas, Lietuvos politinis ir visuomenės veikėjas, VI Seimo narys Marijonas Visakavičius.

2021 m. eidama 65-uosius metus po sunkios ligos mirė profesorė habilituota mokslų daktarė, filosofė, rašytoja, publicistė Jūratė Baranova-Rubavičienė.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 5 dienos įvykius priminė ELTA.