Šiemet ledinių maudynių entuziastų Lietuvoje – itin daug. Grūdinimasis šalčiu vis populiarėja ir daugumoje miestų bendraminčiai reguliariai susitinka kartu išsimaudyti eketėje, teigia Lietuvos sveikuolių sąjunga.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir ilgametis ledinių maudynių asas Simonas Dailidė sako, kad ruoniais vadinami šaltame vandenyje besimaudantys drąsuoliai pavasario dar nelaukia.

„Žiema neišvengiamai atsitraukia, Užgavėnės jau ne už kalnų, o mes dar norėtume, kad paspaustų žiemos šaltukas. Kasdien susitinkame ir maudomės artimiausioje eketėje, kurią galima atrasti specialiai sukurtame ekečių, kuriose vyksta žiemos maudynės, žemėlapyje. Kviečiu visus norinčius prisijungti.

Jei nepažįstate ledinių maudynių entuziastų, nebijokite atrasti jūsų apylinkėse besimaudančius ir prisijungti prie jų. Kartu – visada smagiau ir drąsiau lįsti į šaltą vandenį nei vienam, o labai dažnai eketėje užsimezgusios pažintys virsta gražiomis draugystėmis“,- šypsosi Simonas.

Sveikuolių sudarytame Lietuvos ekečių žemėlapyje – ir eketė Kėdainių rajone, Pelėdnagių Ašarėnos tvenkinyje. Ekečių žemėlapis čia:

Kiekvieną žiemą skirtinguose miestuose kartu šaltame vandenyje besimaudantys ruoniai džiaugiasi atradę bendraminčių, tapę neišskiriamais draugais ir kartu skiriantys laiką prasmingai bei sveikatą stiprinančiai veiklai. Ledinių maudynių dalyviai dalinasi apie grūdinimosi nulemtą puikią savijautą, pozityvias mintis, asmeninių ribų praplėtimo pojūtį, užplūdusią energiją, o taip pat pagerėjusią kraujotaką, nustojusias šalti galūnes bei sustiprėjusį imunitetą.

Sveikuoliai ragina pasinaudoti likusia žiema ir jos šalčiu savo naudai – grūdintis ir stiprinti organizmą, pasineriant į ledinį vandenį.

Jei norisi papildomos motyvacijos, galite kūrybiškai įamžinti savo ledinių maudynių akimirką ir dalyvauti Ledinės nuotraukos konkurse – patirsite dar daugiau teigiamų emocijų, kurios – ne paslaptis – taip pat būtinos, norint išlikti sveikiems.

Sveikuolių sąjunga skelbia ir „ruonių” didžiųjų maudynių anonsus – vasarį Palangoje ir kovą Trakuose.

O šiandien, šeštadienį, 11 val. Kėdainiuose žiemos maudynių mėgėjai kartu ners į Babėnų karjero vandenį.

Sveikuolių sąjungos ir „Kėdainių mugės’ inf.