Į redakciją paskambinęs žmogus papasakojo apie praėjusį sekmadienį įvykusią nelaimę Josvainių seniūnijoje. Nuo vadinamo beždžionių tilto – kabančio pėsčiųjų liepto, įlūžus lentoms, į Šušvę (pasak skambinusiojo, maždaug iš 10 m aukščio) nugarmėjo jaunas vyras su motoroleriu.

Skambinusysis piktinosi neprižiūrimu lieptu. Tačiau Josvainių seniūnijos seniūnas Algimantas Sirvidas tvirtina, kad kabantis tiltas buvęs saugus, o nukentėjęs jaunuolis galimai pats nesaugiai važiavęs juo.

Šiandien dieną nuvažiavę prie kabančio liepto, jungiančio Josvainius su kitame Šušvės krante esančia Sviliu gyvenviete, sutikome iš Josvainių gimnazijos namo keliaujantį vaikinuką. Kaip jis sakė, kadangi po pamokų ilgokai teksią laukti autobuso, į Svilius, keliauja namo trumpesniu keliu pėsčiomis. Per kabantį tiltą jis sakė neisiantis, nes jame – žiojėja skylės. Šušvę mūsų akyse gimnazistas perbrido šalia kabančio tilto. Apie įvykį su motociklininku jis girdėjęs ir tiltas jam neatrodantis saugus.

Paskambinę „laimės kūdikiui” , 22-ejų Sauliui, be sužalojimų nugarmėjusiam nuo liepto upėn, išgirdome, kad motorolerį lieptu jis stūmęsis. Lentos po jo kojomis staiga lūžę. Pirmas tiesiai upėn nugarmėjo motoroleris. O jis pats krisdamas užkliuvęs už mūrinių tilto atramų, tad smūgis vandenin nebuvęs labai stiprus. Nubrozdinta ir sutrenkta ranka. Iš upės su motociklu jis išsikapstęs pats. Teigia, kad rimtų sužalojimų nepatyrė. Pasak jo, kritęs jis maždaug iš 5-6 m aukščio.

„Visada važiuodavau iki tilto, persivesdavau motorolerį ir kitame krante važiuodavau toliau, – sako Saulius. – Šį kartą, kaip visada, nuo Svilių pusės vedžiausi motorolerį iki tilto vidurio ir pamačiau, kad tiltas nuo Josvainių pusės – įlinkęs, bet pamaniau, kad pereiti pavyks. Tačiau, tik užsivedus motorolerį, lūžo lentos ir kritau – pirma motoroleris, iš paskos – aš”.

Sauliaus teigimu, taip galėjo nutikti bet kam. „Būna, kad lieptu eina po kelis žmones vienu metu. Vaikšto vaikai, – sako jis. – Niekas juo (t. y. tiltu – red. past.) nesirūpina, iki šiol niekam neįdomu buvo. Esu girdėjęs, kad seniau ir daugiau nukritusių nuo to tiltuko yra buvę”.

Josvainių seniūnijos seniūnas A. Sirvydas „Kėdainių mugei” teigė, kad tiltelis bus suremontuotas, ieškoma medžiagų – metalinių trosų, kurių yra sunku gauti. Seniūnija remonto darbus, kai tik gaus medžiagas, atliks savo lėšomis.

Tačiau seniūnas mano, kad beždžionių tiltu motoriniu dviračiu galėjo būti važiuota ir nuo smūgio net sulūžo medinės keturių centimetrų storio ištisinės lentos. Seniūno teigimu, iki sekmadienio įvykio lieptas buvęs saugus.

Josvainius su Sviliais per Šušvę jungiantis beždžionių tiltas reikalauja nuolatinės priežiūros. Štai kokį jį prieš šešetą metų buvo užfiksavę lankytojai.

Josvainių-Svilių tiltas per Šušvę. JustMyLife video / 2017 m.