Spalio 22-oji – Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena.

Spalio dvidešimt antroji, sekmadienis – 295-oji metų diena (septintoji 42-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 70 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aliodija, Donatas, Mingedė, Viltaras;

rytoj: Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvyda, Ramvydas, Ramvydė, Sanginas;

poryt: Audra, Daubara, Daubaras, Daubarė, Dauga, Daugailas, Daugė, Gilbertas, Rapolas, Švitrigailė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.59, leidžiasi 18.07. Dienos ilgumas – 10.08. Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Aukšto lygio žmogus yra visuomet ramus: jį giria, jį smerkia, o jis visuomet daro savo“ (Napoleonas Bonapartas).

**************

Astrologinė prognozė spalio 22-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Gėris labai persipins su blogiu, likimo dovanos – su praradimais. Geriausia būtų atsakingai, taupiai elgtis su pinigais, atskirti tikrus draugus nuo apsimetėlių, tenorinčių jumis pasinaudoti.

JAUTIS. Šiandien trokšite emocijų, potyrių, ir jų bus į valias. Nestigs ir meilės, ir priešiškumo, ir konfliktų, gal net apsistumdymų. Neprovokuokite agresijos. Atsargiai su ugnimi, pavojingais daiktais.

DVYNIAI. Šiandien jus itin domins su globaliniais ateities klausimais susiję dalykai arba įtemptai mokysitės. Kita vertus, nuotaiką gali gadinti nekokia savijauta ar tam tikras išėjimas iš komforto zonos, jei esate išvykę.

VĖŽYS. Tikėtina, kad šiandien jus džiugins flirtas, meilė arba sustiprėjęs kūrybingumas. Deja, gali būti ir liūdinančių įvykių, pvz., nesusikalbėjimas su vaikais, jų destruktyvus elgesys arba įžūlūs gerbėjai, seksualinis priekabiavimas.

LIŪTAS. Šiandien akivaizdžiai stigs darnos namuose, asmeninių santykių srityje. Galite išgirsti ne itin malonių komentarų. Nebūkite pernelyg priekabūs dėl tvarkos, šeimos narių įpročių ar požiūrio.

MERGELĖ. Net jei su meile ir gera valia pradėsite šią dieną, šiokie tokie nesusikalbėjimai bus neišvengiami. Nekaip veiks ir neraminanti informacija, ginčai socialiniuose tinkluose.

SVARSTYKLĖS. Savo meilę artimam žmogui, vaikams tikriausiai mėginsite išreikšti dosnumu. Visgi įtikti bus nelengva – nesvarbu, ar paruoštumėte ir atneštumėte pusryčius, kavą į lovą, ar įteiktumėte dovanėlę. Iš jūsų bus tikimasi daugiau.

SKORPIONAS. Mintys suksis apie praeitį ir ateitį. Jausmai kaitaliosis nuo meilės iki nepakantumo, net agresijos. Pasistenkite save kontroliuoti, nepasiduoti pavydui, provokacijoms.

ŠAULYS. Tikriausiai susitiksite su artimais žmonėmis arba su jais daug bendrausite telefonu. Patikėję netikrais gandais, galite kažką apkaltinti, įžeisti. Būkite santūresni ir neskubėkite su išvadomis.

OŽIARAGIS. Regis, anksti prabusite, nes jūsų galva bus kupina nelengvų minčių apie dominančius žmones, pajamas ir išlaidas. Viltys maišysis su nerimu. Mąstykite kuo pozityviau.

VANDENIS. Regis, šiandien jūsų elgesį labai veiks emocijos. Tuo šiek tiek gluminsite aplinkinius. Jie nespės sekti jūsų minčių bei nuotaikų šuolių. Tai mažins kitų pasitikėjimą jumis.

ŽUVYS. Jūsų filosofinės nuotaikos, mistifikavimas, nuojautų sureikšminimas kai kuriuos žmones žavės, tačiau kitus gali erzinti, atstumti. Verčiau neskleiskite savo nerimo dėl ateities visiems aplinkui.

Lietuva spalio 22-ąją

1920 m. Lietuvos Steigiamasis Seimas sudarė Mažąjį Seimą, o pats dėl Lenkijos agresijos prieš Lietuvą laikinai nutraukė darbą.

1938 m. Gražaičiuose, Šiaulių apskrityje, gimė fotografas, menininkas, publicistas, rašytojas Skirmantas Valiulis. Mirė 2011 m.

1988 m. Vilniuje prasidėjo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas.

1988 m. tikintiesiems grąžinta Vilniaus arkikatedra ir Šv. Kazimiero bažnyčia.

1998 m. priimtas Karo policijos įstatymas, pavedęs karo policijai vykdyti nusikaltimų prevenciją, palaikyti tvarką ir drausmę šalies kariuomenėje.

2000 m. Pasaulio taurės varžybose Japonijoje Jurgis Kairys iškovojo Pasaulio akrobatinio skraidymo taurę.

2005 m. Alytuje atidengtas pirmasis Lietuvoje paminklas Afganistano kare žuvusiems lietuviams. Prie Alytaus bažnyčios pasodinti 96 ąžuoliukai – tiek lietuvių žuvo per 1979-1989 metų Afganistano karą.

2009 m. eidamas 90-uosius Šveicarijoje, Thune, mirė Vaclovas Dargužas (nuo 1950-1951 m. – Andreasas Hoferis), Šveicarijos lietuvių visuomenės veikėjas, Vilniaus universiteto garbės daktaras.

2011 m. naktį Kuršių mariose, iškritęs iš jachtos, nuskendo bendrovės „Visagino atominė elektrinė“ generalinis direktorius Šarūnas Vasiliauskas.

2012 m. Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas.

2012 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį apdovanojo Vyčio kryžiaus ordinu. Vienas aukščiausių valstybinių apdovanojimų prof. V. Landsbergiui įteiktas už nuopelnus Lietuvai, ypatingą dvasios tvirtybę, sumanų vadovavimą, ištvermę ir pasiaukojimą kovose už šalies laisvę ir nepriklausomybę, ypatingą pasiryžimą ir ištikimybę pareigai atkuriant Lietuvos valstybingumą 1988–1990 metais.

2014 m. į Lietuvos banko saugyklas atgabenta pirmoji euro banknotų siunta sukėlė sumaištį sostinės gatvėse – dėl dviejų paslaptingų sunkvežimių ir jų palydos kuriam laikui buvo sustabdytas eismas A. Goštauto, Geležinio Vilko, Kalvarijų, Ozo gatvėse.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 22 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos