Lietuvos krepšinio federacija jau ragina įsigyti bilietus į kontrolines Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes su Jordanija Alytuje, kurios įvyks liepos 22 d.

Skelbiama, kad į rinktinės stovyklą Palangoje Lietuvos rinktinės krepšininkai rinksis jau po poros savaičių.

Tik, kokios sudėties rinktinė šalies krepšininkų komanda atstovaus Lietuvai Pasaulio čempionate Filipinuose rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis, šiandien dar nežino niekas.

Tačiau visa Lietuva žino, kas neatstovaus. Praradimų sąraše – jau šeši krepšininkai ir vienas treneris.

LKF prioritetas – draugiški turnyrai?

Jau paskelbtas išplėstinis Latvijos vyrų krepšinio rinktinės sąrašas, kuriame – ir NBA žvaigždė, ir Kėdainių „Nevėžyje“ šį sezoną rungtyniavęs Artūrs Žagars bei dar keletas LKL spindėjusių latvių pavardžių.

O Lietuvos, krepšinio šalies, krepšinio federacijos oficialiame tinklapyje – tik pasiruošimo Pasaulio čempionatui kontrolinių rinktinės rungtynių tvarkaraštis.

Užtat LKF didžiuojasi pranešdama, kad Taipėjuje rugpjūčio 19-22 dienomis vyks draugiškas turnyras tarp Lietuvos, Latvijos ir Puerto Riko rinktinių.

Tik kas Taipėjuje atstovaus Lietuvai, jei trūksta norinčių jai atstovauti aukščiausiame lygmenyje – FIBA Pasaulio taurės turnyre?

Ačiū, nereikia

Apie savo nenorą atvykti į rinktinę, vos tik pasibaigus Europos šalių čempionatams, pranešė keturi potencialūs Lietuvos rinktinės kandidatai. Vienam – kažkokios ambicijos neleidžia, kito žmona gimdys, trečias iš viso nematė reikalo viešai pasiaiškinti, kodėl atsisako grąžinti skolą savo šaliai, kuri jam davė startą į sporto olimpą.

Tačiau smagiausias buvo vieno iš jų pareiškimas: kitais metais – dalyvausim. Na gal užteks ambicijų šalies krepšinio vadovams kitąmet jiems pasakyti: ačiū, nereikia. O Lietuvos žiniasklaida ir sirgaliai pamirš jų vardus.

Vienintelė priežastis

Didelė netektis Lietuvos rinktinei – dėl sveikatos problemų negalėsiantys padėti vedantys krepšininkai. Jau paskelbta dėl Arno Butkevičiaus, abejojama dėl Domanto Sabonio.

Pasak viešai pasisakiusių krepšinio grandų, sveikata – vienintelė priežastis dėl ko krepšininkai negalėtų atstovauti juos užauginusiai savo šaliai.

Milijardieriaus požiūris pribloškia

Kaip diena – taip naujiena. Prieš savaitgalį pasirodė žinia, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabe nebebus ir vieno iš trenerių – Kęstučio Kemzūros.

Jau net ir santūrusis Lietuvos krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas nustebo: „kas sekantis?“.

Kaip rašoma krepšinio portale BasketNews, „Wolves“ vadovų vienas iš pageidavimų, pratęsiant sutartį su Kęstučiu Kemzūra, buvo turėti vyr. trenerį nuo pasiruošimo sezonui pradžios.

Praėjusį sezoną į Lietuvos krepšinio lygą žengusio klubo „Wolves“ savininkas – turtingiausias žmogus Lietuvoje Gediminas Žiemelis, vienas vos iš trijų šalies milijardierių. Na, perfrazavus rusišką posakį, pas turtingus – savi įnoriai…

Tai kas gins krepšinio šalies vardą?

Jono Valančiūno atsidavimu jau seniai įsitikino Lietuvos rinktinės aistruoliai. Dvyliktą sezoną NBA rungtyniausiantis lietuvis vidurio puolėjas dar nė karto nepraleido vasaros su Lietuvos nacionaline komanda. Nepanašu, kad ši įspūdinga serija nutrūks ir šiemet, rašo BasketNews.

„Jei tik mano sveikata leis, visada sakau, kad atvyksiu. Jei jausiuosi kaip dabar, tikrai dalyvausiu“, – šių metų vasarį BasketNews teigė septintas istorijoje pagal rinktinėje sužaistų rungtynių skaičių esantis lietuvis (79).

Jonas jau 11-tą vasarą apsirengs Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlius. Nuo 15-os metų Lietuvai vasaras aukojantis vidurio puolėjas jau 16-ą kartų gynė Lietuvos vardą įvairių amžiaus grupių rinktinių sudėtyse.

Tikėtina, kad į krūmus nespruks ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis, puikiai pažįstantis J. Valančiūną dar nuo jaunimo rinktinių laikų, ir šių metų Pasaulio taurės turnyrui rinktinė vis dėlto bus sulipdyta.

Tik kokių rezultatų Pasaulio čempionate bus galima tikėtis iš taip sunkiai lipdomos krepšinio šalies rinktinės?

Viršelio nuotraukoje pirmame plane Jonas Valančiūnas. (LKF nuotr.)