Spalio 11-oji – Pasaulinė nutukimo diena; Tarptautinė diena prieš stichines nelaimes.

Spalio vienuoliktoji, trečiadienis – 284-oji metų diena (trečioji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 81 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Germanas, Kvirinas, Rimbutas, Rimdauga, Rimdaugas, Rimdaugė, Valius, Zina, Zinaida;

rytoj: Deimantė, Ganta, Gantas, Gantė, Radolfas, Radulfas, Ralfas, Rudolfa, Rudolfas, Salvina, Salvinas, Serafina, Serafinas, Serapina, Serapinas, Vilfreda;

poryt: Edas, Edgaras, Edgardas, Edis, Eduarda, Eduardas, Eduardė, Edvardas, Mintara, Mintaras, Mintarė, Mintas, Mintė, Nortautas, Nortautė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.37, leidžiasi 18.34. Dienos ilgumas – 10.57. Šiandien – penktoji Mėnulio delčios diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Nuolaidžiautojas yra tas, kuris maitina krokodilą, vildamasis, kad taip žvėris jį suės paskutinį“ (V. Čerčilis).

**************

Astrologinė prognozė spalio 11-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien turėtumėte darbuotis su polėkiu ir gauti gerų rezultatų. Gali papilnėti piniginė, pavykti darbo interviu, darbų ataskaitos pristatymas ir pan. Pravartu išmėginti jėgas darbo konkurse.

JAUTIS. Tai bus puiki diena, jeigu neuždelsėte su skubiais darbais, kurie turi būti laiku užbaigti. Kils ūpas šauniai leisti laisvalaikį su mylimu žmogumi, vaikais. Tiktų demonstruoti talentus. Iš publikos sulauksite pripažinimo.

DVYNIAI. Asmeniniai bei šeimos reikalai šiandien jums bus prioritetiniai. Visgi kai kuriuos darbus darbe privalu užbaigti be atidėliojimų. Tinkamai elkitės su technika, skaitykite instrukcijas, jei jums kažkas neaišku.

VĖŽYS. Jums seksis demonstruoti žinias, erudiciją, kompetencijas ir kitus gebėjimus. Gebėsite įtaigiai bendrauti, reklamuoti. Noriai kalbėsite apie keliones, domėsitės įvairiais mokymais.

LIŪTAS. Jūsų ilgalaikės pastangos turėtų pradėti duoti rezultatus. Tai gali būti susiję ir su namų ūkiu, ir su darbu. Kita vertus, labai jautriai reaguosite į nepalankumą, neigiamas reakcijas.

MERGELĖ. Būsite emocionalūs, tačiau emocijos šiandien jums netrukdys demonstruoti kompetencijos, išminties bei tinkamai elgtis ir bendrauti. Seksis mokytis ir mokyti kitus, užsiimti sportu, turizmu, logistika.

SVARSTYKLĖS. Skirkite šią dieną ramiems užsiėmimams, jeigu tik tai įmanoma. Peržiūrėkite sąskaitas, sutartis, ataskaitas, įsivertinkite. Tinkamas metas savirefleksijai, meditacijai, psichoterapijai.

SKORPIONAS. Gana darniai dirbsite su kolektyvu, komanda. Kokybiškas partneriavimas padės įgyvendinti ne vien jums svarbius sumanymus. Gera diena reikalams, susijusiems su tarpininkavimu, įstatymais.

ŠAULYS. Regis, demonstruosite darbštumo pavyzdį. Visgi dėl persidirbimo labai greitai pasijus energijos nuokrytis. Tačiau dar ne šiandien. Naudokitės progomis sėkmingai užbaigti kai kuriuos darbus, atlikti svarbius vizitus.

OŽIARAGIS. Tai gali būti puiki diena, jeigu norite pademonstruoti savo gebėjimus, leistis į kelionę arba dabar joje esate ir mėgaujatės įspūdžiais. Seksis mokyti, organizuoti, telkti, derinti interesus.

VANDENIS. Tvarkykite finansinius reikalus, draudimą, paveldėjimą, ruoškite ataskaitas. Apskritai, nedelsdami imkitės darbų, kurių atlikimo terminai eina į pabaigą ir kuriuos svarbu laiku užbaigti.

ŽUVYS. Regis, jums seksis bendradarbiauti, partneriauti, dalyvauti konkursuose. Tam pakaks ir išminties, ir geranoriškumo. Galite pataisyti kitų susidarytą jūsų įvaizdį.

Lietuva spalio 11-ąją

1858 m. vyskupas Motiejus Valančius išleido specialų aplinkraštį apie blaivybę.

1928 m. gimė dirigentas, smuikininkas, orkestrų vadovas profesorius Saulius Sondeckis. Mirė 2016 m.

1939 m. Lietuvos ministrų kabinetas Antaną Merkį paskelbė Vyriausybės įgaliotiniu Vilniuje ir Vilniaus krašte, kuris išvakarėse buvo perduotas Lietuvai.

1991 m. atkurta Lietuvos narystė Tarptautinėje elektros ryšių sąjungoje.

1999 m. Lietuvos archyvų departamentas ir Rusijos federalinė archyvų tarnyba pasirašė penkerių metų bendradarbiavimo sutartį.

2001 m. Paryžiuje surengta konferencija Baltijos valstybių nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti.

2001 m. įkurta Lietuvos kariuomenės lauko pajėgų vadovybė.

2006 m. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune atidaryta dar nematytų A. Žmuidzinavičiaus kūrinių paroda, skirta jo 130-osioms gimimo metinėms.

2008 m. eidamas 84-uosius metus po sunkios ligos mirė ilgametis Šiaulių dramos teatro aktorius Vaclovas Tamašauskas.

2010 m. eidamas 80-uosius metus mirė vienas žymiausių Lietuvos agronomų, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (akademikas), Rusijos žemės ūkio mokslų akademijos užsienio narys, habilituotas daktaras profesorius Juozas Lazauskas.

2011 m. eidamas 65-uosius metus mirė nepriklausomos Lietuvos karinės aviacijos kūrėjas dimisijos pulkininkas Stasys Murza.

2014 m. eidama 72-uosius metus mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Nacionalinės premijos laureatė novelistė Bitė Vilimaitė.

2020 m. Lietuvoje vyko Seimo rinkimai. Į 141 vietą Seime pretendavo 1 tūkstantis 754 kandidatai, iš jų 1 tūkstantis 170 vyrų ir 584 moterys.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 11 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)