Jūsų namams reikalingas poremontinis valymas ir juo nusprendėte pasirūpinti savo jėgomis? Nežinote nuo ko pradėti? Šiame straipsnyje dalinamės naudingais patarimais.

Pasirūpinkite reikalingomis priemonėmis ir įrankiais

Nepamirškite, kad poremontinis valymas yra itin svarbus, nes reikia pašalinti statybines dulkes iš aplinkos. Jos gali sukelti alergines reakcijas, kauptis organizme ir yra žalingos sveikatai. Dėl to reikėtų dirbti itin kruopščiai ir atidžiai.

Pirmiausia, įvertinkite, kokias atliekas reikės pašalinti. Pavyzdžiui, jei paviršiai aptaškyti dažais ar klijais, reikės specialių priemonių, kad pašalintumėte šias medžiagas. Taip pat pasirūpinkite ir apsaugos priemonėmis, o darbą pradėkite tik tada, kai jau turėsite viską, ko reikia.

Kokių įrankių reikia poremontiniam valymui?

Dulkių siurblys yra geriausias pagalbininkas, tačiau daug patogiau naudoti ne buitinį namų siurblį, o galingą siurblį, skirtą valymo darbams. Tokį siurblį galite išsinuomoti kelioms valandoms ar dienoms – laikotarpis priklausys nuo ploto, kurį ketinate valyti ir jūsų darbo tempo. Profesionalūs siurbliai yra galingesni, todėl geriau pašalina dulkes ir kitus nešvarumus.

Taip pat pasirūpinkite šluota ir semtuvėliu – jų prireiks didesnėms šiukšlėms surinkti. Statybinės dulkės nuo paviršių pasišalina gana sunkiai, tad jums reikės nemažai šluosčių dulkėms ir grindims. Geriausia rinktis kokybiškas mikropluošto šluostes, kurios puikiai surenka nešvarumus.

Kokių cheminių priemonių reikia poremontiniams valymui?

Cheminių valymo priemonių yra labai daug ir įvairių, tad įvertinkite, kokius paviršius valysite ir kokias medžiagas reikės pašalinti. Visada chemines priemones naudokite atsargiai, pirmiausia išbandykite mažiau pastebimoje vietoje – kai kurios jų gali pakenkti valomam paviršiui.

Atkreipkite dėmesį į priemonių panaudojimą. Specialios statybinių medžiagų valymui skirtos priemonės yra efektyvesnės, tačiau jas naudojant didesnė tikimybė sugadinti valomą paviršių. Dėl to geriausia rinktis priemonės iš buities skyriaus.

Nepamirškite apsauginių priemonių

Kad poremontinis valymas būtų saugus ir nepakenktų jūsų sveikatai, pasirūpinkite apsauginėmis priemonėmis. Rekomenduojama valant patalpas po remonto dėvėti specialią kaukę ar respiratorių su filtru, kuris sulaiko kietas daleles ir nešvarumus nuo patekimo į kvėpavimo takus. Rankų odą apsaugoti padės vienkartinės pirštinės, o tvarkai palaikyti naudokite vienkartinius antbačius.

Užs. Nr. 231