Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius: „Mažiau pažadų, daugiau darbų“

Praėjusios kadencijos (2015–2019 m.) rajono vadovų pradėtą projektą prie Nevėžio Kėdainių Skongalio gatvės gale pabaigė dabartinė valdžia. Projektavimo darbų pradžia – 2016 m. Rangos darbų pradžia – 2018 m. Rangos darbų pabaiga –2019 m. lapkritis.

Paplūdimio idėjos autorius, praėjusios kadencijos rajono meras Saulius Grinkevičius vis primena dabartiniams rajono vadovams apie nepabaigtą darbą Skongalio poilsiavietėje – smėlio paplūdimį.

„Buvo pasamdyti mokslininkai, kurie atliko tyrimus dėl vietos parinkimo. Iš tiesų buvo dvi galimos vietos – senasis pliažas prie geležinkelio tilto ir ši vieta. Visgi mokslininkų siūlymas buvo pasirinkti šią vietą kaip tinkamesnę. Pagal jų rekomendacijas mes ir priėmėme šį sprendimą“, – apie vietos pliažui pasirinkimą sako buvęs meras.

S. Grinkevičius ir buvęs ilgametis savivaldybės architektas Vytautas Kundrotas. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

Paplūdimio teritorija buvo pakelta vienu metru. Tam papildomai buvo atvežta apie 10 tūkstančių kubinių metrų grunto.
Vaikų ir suaugusiųjų patogumui čia įrengti pėsčiųjų bei dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelės.

Aktyviam laisvalaikiui įrengtos futbolo, lauko teniso, pliažo tinklinio ir pirmoji Kėdainiuose Europoje labai pamėgtos ir sparčiai Lietuvoje populiarėjančios petankės (rutulinio) žaidimo aikštelės.

Taip pat pastatyta medinė terasa, persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės ir dviračių stovai bei įrengtas viešasis tualetas.

Dabar prieš akis atsiveria įkvepiantis kraštovaizdis. Sutvarkyta teritorija yra apšviesta, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Taip pat Skongalio gatvės poilsio zonoje pastatytas šiuolaikiškam miesto žmogui labai reikalingas pirmasis toks įrenginys visame mieste – viešųjų paslaugų stotelė, multifunkcis SUNECO įrenginys, suteikiantis galimybę nemokamai naudotis belaidžiu „Wifi“ internetu, kompresine oro pompa prisipūsti dviračio, neįgaliojo vežimėlio padangą ar kamuolį, USB įkrovimo jungtimi galima įsikrauti savo mobilųjį įrenginį.

3,499 ha plotas sutvarkytas idealiai. Čia išvalyti menkaverčiai krūmynai ir pasodinti nauji želdiniai, sutvarkyti žalieji plotai ir Nevėžio upės šlaitai.

Multifunkcė viešųjų paslaugų stotelė SUNECO.

Bendra projekto vertė – 636 705,25 Eur, iš jų ES lėšos – 541 199,45 Eur, valstybės biudžeto lėšos – 47 752,90 Eur ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 47 752,90 Eur.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 22.