Vos tik individualių namų gyventojai ėmė šildyti savo būstus, kūrendami krosnis ar kitus šildymo įrenginius, ugniagesius jau pasiekė žinios apie kylančius gaisrus. Tokia nelaimė šiąnakt nutiko Pelėdnagių seniūnijoje.

Kaip informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, šiąnakt po vidurnakčio ugniagesiai gelbėtojai vyko į Saviečius, nes buvo gautas pranešimas, kad Mėklos g. dega namo stogas.

„Atvykus ugniagesiams, nuo degančių suodžių kamine buvo užsidegusios stogo konstrukcijos. Užgesinta. Apdegė ir išpjauta apie 2 m² stogo konstrukcijų, išardytas kaminas. Namas rąstinis, 8x5m dydžio, vieno aukšto, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Įvykis tiriamas“, – pranešė ugniagesių atstovė.

Žmonės vis dar nesilaiko reikalavimų

Specialistai teigia, kad dažniausiai gaisrai gyvenamuose pastatuose kyla dėl pačių savininkų kaltės. Pastebima, kad dalis gyventojų ne tik nesirūpina, kad būtų išvalyti kamine susikaupę suodžiai, bet ir nesilaiko kitų reikalavimų, neįsirengia dūmų detektoriaus.

„Norint išvengti gaisrų savo namuose, svarbu laikytis elementarių, tačiau labai svarbių saugumo taisyklių. Degius daiktus būtina laikyti ne arčiau kaip 1 m iki krosnies pakuros ir 0,5 m atstumu iki šildymo įrenginio. Taip išvengsite užsidegimo nuo įkaitusių šildymo įrenginių paviršiaus. Grindys prieš pakurą turėtų būti uždengtos nedegiomis medžiagomis, kad iškritusios žarijos ar kibirkštys jų neuždegtų. Tam galima panaudoti skardos lakštą, keramines plyteles ar kitas nedegias medžiagas.

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtraukių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, tad jei to dar nepadarėte, suskubkite, kol nėra labai intensyviai kūrenama.

Dūmtraukiai privalo būti tvarkingi, iš išorės išbalinti, kad matytųsi aprūkę įskilimai. Būtina patikrinti, ar dūmtraukių ir krosnių sienelės nesiliečia prie degių sienų ar lubų, o gal palėpėje prie pat kamino yra pripilta spalių ar kitų šiltinamųjų medžiagų, jas reikia atitraukti. Svarbu žinoti, kad namo perdangoje nuo išorinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 40 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 25 cm nedegantis intarpas. Be to, reikia žinoti, kad į vieną dūmtraukį negali būti jungiamos daugiau kaip dvi krosnys“, – nelaimių padedančius išvengti reikalavimus primena ugniagesiai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.