Dantų praradimas gali sukelti visapusišką diskomfortą. Visų pirma, tokiu atveju paprastai jaučiamas estetinis nepasitenkinimas. Priklausomai nuo to, kiek ir kokių dantų prarasta, tai gali lemti akivaizdžius šypsenos pokyčius. Antra – netekus dantų galima susidurti su įvairiomis kramtymo problemomis, dėl kurių vėliau atsiranda ir rimtesnių sveikatos sutrikimų rizika. Taigi, kodėl taip svarbu atkurti prarastus dantis?

1. Skausmo ir diskomforto panaikinimas

Vienas iš pirmųjų aspektų, kodėl reikalinga tokia procedūra, yra tas, kad ji leidžia pašalinti skausmą ir diskomfortą. Netekus vieno ar daugiau dantų, aplink esantys audiniai gali tapti jautresni. Dėl šios priežasties dažniausiai yra jaučiamas diskomfortas ar netgi skausmas. Implantai ir ant jų tvirtinami protezai leidžia tausoti likusių dantų audinius, taip pat apsisaugoti nuo nemalonių fizinių pojūčių.

2. Teigiami išvaizdos pokyčiai

Daugelis pacientų, netekę vieno ar daugiau dantų, jaučia nepasitenkinimą savo išvaizda ir tai visiškai suprantama. Dažniausiai jie varžosi ir nedrįsta šypsotis. Sumažėja ir pasitikėjimas savimi. Be to, prasta emocinė būklė ilgainiui gali lemti daugybę rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip nemiga, valgymo ir virškinimo sutrikimai. Prarastų dantų atkūrimas leidžia žmonėms susigrąžinti patraukliai atrodančią šypseną ir pasitikėjimą savimi. Protezai atrodo labai natūraliai ir vizualiai beveik nesiskiria nuo tikrų dantų. Todėl aplinkiniai net nepastebės, jog šypsena yra atkurta.

3. Užkertamas kelias žandikaulio kaulo nykimui

Jeigu dantis prarandamas kartu su šaknimi, jo vietoje atsiranda ertmė. Tam, kad žandikaulis išliktų geros formos, būtinas fizinis krūvis ir spaudimas. Tačiau prarasto danties vietoje kramtymo metu žandikaulio kaulas to negauna, todėl pradeda atrofuotis, nykti. Dėl šios priežasties gali pakisti žmogaus veido išvaizda, atsirasti įvairių sveikatos problemų. 

Dantų atkūrimas implantais padeda užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Be to, tai leidžia išvengti jo sąnario skausmo ir traškesio. Nesvarbu, netekote vieno ar daugiau dantų, jų implantai yra veiksmingas būdas išvengti rimtų žandikaulio problemų.

4. Efektyvaus kramtymo užtikrinimas

Netekus dantų gali tapti sunkiau sukramtyti maistą. Todėl tokiu atveju dažnai atsiranda virškinimo problemų. Bene efektyviausias būdas to išvengti – kreiptis į specialistus. Patyrę ortodontai kruopščiai įvertina paciento būklę ir parenka tinkamiausią gydymo būdą. Populiariausias iš jų – dantų atkūrimas implantais ir vainikėliais. Jie leidžia beveik 100 proc. atkurti kramtymo funkciją.

5. Būdas išvengti kitų odontologinių problemų

Prarasti dantys gali tapti kitų odontologinių problemų priežastimi. Pavyzdžiui, traumos metu dažnai pažeidžiami aplinkiniai audiniai. Todėl išauga įvairių infekcijų ir dantų praradimo rizika. Laiku pradėjus gydymą, viso to galima išvengti. Be to, uždelsus dantų atkūrimas tampa sudėtingesnis ir brangesnis. 

Domina aukštos kokybės dantų protezai? Paspaudę ant pateiktos nuorodos https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-protezai/ galite sužinoti daugiau apie šių priemonių rūšis ir kitas ypatybes. Leiskite sau ir vėl nevaržomai šypsotis.

Straipsnį parengė Indrė Uselytė

Užs. Nr. 68