Sausio dvidešimt trečioji, antradienis, (antroji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 342 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Algimantas, Galigedas, Galigedė, Galimantas, Galimantė, Galimina, Galiminas, Gundas, Gundė, Ildefonsas, Raimundas, Ramojus;

rytoj: Artūras, Felicija, Bukanta, Bukantas, Galvilas, Galvilė, Guntilda, Mažvydas, Šarūnas, Vilgaudas;

poryt: Jaunutis, Jomantas, Paulė, Paulius, Povilas, Viltenė, Viltenis, Viltė, Žiedė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.25, leidžiasi 16.37. Dienos ilgumas – 8.12. Šiandien – šeštoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Vandenio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Jei negyvename taikoje, tai todėl, kad užmiršome, kad priklausome vienas kitam“ (Motina Teresė).

**************

Astrologinė prognozė sausio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Galite gauti pasiūlymą užsidirbti pinigų ar pigiau įsigyti norimą daiktą namams. Dėl to derėtų pasitarti su šeimos nariais. Nenumokite ranka į savo ar namiškių sveikatos sutrikimus.

JAUTIS. Šiandien neblogai spręsis reikalai, susiję su korespondencija, reklama, mokslu, žiniasklaida, pirkiniais ir prekyba. Padaugės sutarimo su aplinkiniais, išgirsite naujienų. Atsargiai kelyje, ypač vakare.

DVYNIAI. Šiandien aplink save ieškosite grožio, komforto arba tai patys kursite savo aplinkoje. Nebloga diena komerciniams, tiekimo, nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sandoriams. Tik be saiko neišlaidaukite mieliems niekniekiams.

VĖŽYS. Regis, būsite susirūpinę savo asmeniniu pasaulėliu, namų erdve, artimaisiais. Atsipalaiduoti, nurimti trukdys ir santykių svyravimai. Stenkitės negraužti mylimo žmogaus įtarimais ir priekaištais.

LIŪTAS. Būsite jausmingi, bet kartu paslaptingi ir užsidarę. Tikėtina, kad suintriguos mįslingas asmuo, neįprasta naujiena. Galbūt nelabai seksis konkrečiai susikalbėti, susitarti, tačiau daug kur padės intuicija. Saugokite sveikatą.

MERGELĖ. Tikriausiai šiandien jausitės pagerbti draugų ar kolegų. Įdomiai klostysis naujai užsimezgę santykiai. Gali kilti ūpas realizuoti kūrybinį polėkį. Kažkas gali nustebinti savo intriguojamu pasiūlymu.

SVARSTYKLĖS. Neblogai seksis profesiniai reikalai, verslas. Jūsų ausis gali pasiekti vertinga informacija. Nepraleiskite šansų sublizgėti tokioje srityje, kurią gerai išmanote.

SKORPIONAS. Šiandien reikalai turėtų klostytis beveik taip, kaip pageidaujate. Diena tinkama susitikimams su įtakingais žmonėmis, pristatymams. Galbūt gausite svarbią žinutę iš užsienio ar oficialios įstaigos.

ŠAULYS. Iš dalies jums gali pavykti įgyvendinti finansines ambicijas. Tik nepraraskite saiko pirkdami, išlaidaudami. Nederėtų pernelyg pasitikėti ir antrosios pusės gebėjimu susivaldyti.

OŽIARAGIS. Šiandieniniai vizitai, pokalbiai, tarpininkų pastangos gali suteikti neblogų vilčių. Konkretūs susitarimai turės palankią eigą. Tik visko nesugadinkite vakaro diskusijomis, virstančiomis ginčais.

VANDENIS. Šiandien netingėkite aktyviai padirbėti – palanku ir figūrai, ir kišenei į naudą. Kita vertus, nekankinkite savęs, jei pajusite sveikatos sutrikimo požymius. Pasirūpinti sveikata yra svarbiausia.

ŽUVYS. Gana palanki diena, ypač ugdomosioms veikloms, šou verslams, kūrybiniams projektams. Nuoširdžiai pasikalbėkite su savo vaikais, išgirskite jų požiūrį, poreikius, pomėgius.

Lietuva sausio 23-iąją

1897 m. Vanagų kaime, netoli Klaipėdos, gimė rašytoja Ieva Simonaitytė, savo romanuose aprašiusi Klaipėdos krašto žmonių gyvenimą. Mirė 1978 m.

1907 m. Auksūdyje, Kretingos rajone, gimė Alfonsas Kalnius, kalbininkas, tekstologas, redagavęs Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzę“, Žemaitės „Raštus“. Mirė 1981 m.

1918 m. Vilniuje įsteigta Baltarusijos mokslo draugija – Lietuvos baltarusių mokslininkų organizacija.

1920 m. išleistas ryšininkų leidinio „Paštininkų balsas“ pirmasis numeris.

1921 m. Vilniuje gimė archeologė ir antropologė, archeomitologijos pradininkė, tyrusi Europos neolito ir bronzos amžiaus kultūras, Marija Gimbutienė. Mirė 1994 m. Los Andžele (JAV).

1998 m. Rygoje baigėsi Baltijos jūros šalių tarybos aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame 11-os šalių vyriausybių vadovai deklaracija patvirtino nuostatą toliau stiprinti regiono bendradarbiavimą, kurti stabilią ir klestinčią Europą be skiriamųjų linijų.

1999 m. sostinės Rotušėje pirmą kartą surengtas labdaringas Vienos pokylis.

2002 m. pirmajai moteriai Lietuvos kariuomenėje – Linai Lajauskienei – suteiktas pulkininkės leitenantės laipsnis.

2009 m. prezidentas Valdas Adamkus pasirašė įstatymą dėl Energetikos ministerijos įsteigimo.

2014 m. Švedijos Jonšiopingo mieste atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

2019 m. Niujorke, savo namuose, mirė žinomas lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, Jonas Mekas. Jam buvo 96-eri.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 23 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!