2021-ieji metai Krakėms ypatingi – šiemet sukanka 600 metų nuo pirmojo miestelio vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, taip pat Krakės tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine 2021.

Ta proga surengta didžioji Krakių miestelio šventė ,,Krakės 600-uoju laiko ratu“, truksianti simboliškai 6 dienas – nuo liepos 1 iki 6 d. Krakiškių ir miestelio svečių laukia įdomi ir prasminga šventės programa.

Praėjusio ketvirtadienio pavakare, liepos 1-ąją, šventė prasidėjo Krakių kultūros centre, prisimenant miestelio istoriją ir čia gyvenusius žmones.

Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka šventės atidarymo dieną sakė tikintis, kad šventė įsisiūbuos, bus linksma ir triukšminga. ,,Iš tikrųjų nelengva parengti tokią šventę. Ji rengiama metus laiko. Sunku bus ją atlaikyti, bet manau, kad tai yra prasminga. Mes įsitikinę, kad žmonėms ji išliks atmintyje ilgam. O pirmoji šventės diena itin reikšminga, nes švenčiant 600 metų jubiliejų, prisiliečiam prie Krakių atsiradimo istorijos ta proga pasirodė knyga „Krakės 600-uoju laiko ratu“, kuri ir pristatyta“, – teigė R. Dubinka, kuris ir yra šios knygos sudarytojas ir sumanytojas.

Tą pačią dieną Krakių kultūros centre atidaryta fotografo Vaido Juškos fotografijų apie Krakes paroda. Fotografijos ypatingos tuo, jog potėpiais bei akcentais prie jų prisidėjo ir dailininkė Marija Burneikienė.

Susirinkusiems salėje žiūrovams buvo rodomas spektaklis apie iš Krakių kilusį aviacijos Lietuvoje pradininką Aleksandrą Griškevičių. Tai šeimos teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Apie orlaivius ir Aleksandrą“ (režisierius Linas Zubė).

Krakių bendruomenės centras pristatė žydų kulinarijos ir kultūrinio paveldo edukacinę programą „Žydų kaimynystėje 150 metų: kodėl „žydiškai“ reiškia „atvirkščiai“.

Plačiau apie šventinius renginius skaitykite ,,Kėdainių mugėje“ bei internetinėje svetainėje muge.eu.

Astos Raicevičienės ir Krakių bendruomenės centro nuotraukos