Kėdainių mieste populiarėjanti savanorystė įtraukia vis daugiau jaunųjų kėdainiečių, kurie pasiruošę padėti įvairiose veiklose – kultūriniuose ir sporto renginiuose, susitikimuose su vaikais, seneliais. Jaunuoliai ne tik kitiems suteikia džiaugsmo, bet ir patys turtėja dvasiniais turtais. 

Vikenta įsitikinusi, kad dalyvaudama savanoriškoje veikloje ne tik padės kitiems, bet praplės savo akiratį, įgis naudingos patirties, kuri tikrai praversianti ateityje.

Vikenta įsitikinusi, kad dalyvaudama savanoriškoje veikloje ne tik padės kitiems, bet praplės savo akiratį, įgis naudingos patirties, kuri tikrai praversianti ateityje.

Kas yra savanorystė? Tai altruistinė veikla, dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą, negaunant už tai jokio piniginio atlygio. Nors pastaruoju metu savanorystė itin populiari tarp jaunimo, savanoriu gali tapti bet kokio amžiaus žmogus, kuris nori praplėsti savo akiratį, prisidėti prie geresnės ir socialiai atsakingesnės visuomenės kūrimo, įgyti naujų pažįstamų ir naudingos patirties, nesiekiantis už atliekamus darbus gauti jokios materialinės naudos sau.

Karolina Kėdainių savanoriškos veiklos klube dalyvauja nuo metų pradžios ir džiaugiasi jau spėjusi prisidėti prie įvairių veiklų įgyvendinimo. Mergina įsitikinusi, kad savanorystės idėja yra žymiai svarbesnė už pinigus.

Karolina Kėdainių savanoriškos veiklos klube dalyvauja nuo metų pradžios ir džiaugiasi jau spėjusi prisidėti prie įvairių veiklų įgyvendinimo. Mergina įsitikinusi, kad savanorystės idėja yra žymiai svarbesnė už pinigus.

Ne tik savanoriauja, bet ir vykdo mokymus
Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos patalpose nuolat besirenkantys savanoriai ne tik planuoja savo darbus ir juos sėkmingai įgyvendina, bet ir vykdo mokymus, kurie skirti ne tik savanoriams senbuviams, bet ir naujokams. Toks būsimųjų savanorių mokymas, į kurį susirinko nemažas būrys jaunuolių, vyko ir praėjusį penktadienį.
„Susirinkę jaunuoliai dalyvauja projekte „Aš savanoriauju, ateik ir tu“. Projektą vykdo bendruomenės iniciatyvų centras kartu su Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centru. Į projektą įsijungė Kėdainių rajono savivaldybės ugdymo įstaigos bei Kėdainių krašto muziejus“, – sakė projekto vadovė ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aušra Nesterovienė.
Šis projektas, truksiantis iki pat rugsėjo mėnesio, yra skirtas jauniems žmonėms, kurie jau savanoriauja, tačiau skirtas ir tiems, kurie dar tik norėtų pradėti.
„Įvairių mokymų, kūrybinių dirbtuvių, forumų, žaidimų, įvairių kitų neformalaus mokymo būdų metu jaunuoliai pastiprins savo žinias apie savanorystę, sužinos, kokia viso to idėja, kaip reikia tokią veiklą organizuoti. Projekto pabaigoje, rugsėjo mėnesį, jaunuoliai bandys įvykdyti kokią nors savanorystės idėją. O vėliau visi susirinkę į forumą aptarsime jų sėkmės istorijas“, – sakė A. Nesterovienė.

Liveta (centre) Kėdainių savanoriškos veiklos klubo vadovė subūrė šaunius savanorius, kurie pasiruošę dalį savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atiduoti dirbdami visuomenei naudingą darbą.

Liveta (centre) Kėdainių savanoriškos veiklos klubo vadovė subūrė šaunius savanorius, kurie pasiruošę dalį savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atiduoti dirbdami visuomenei naudingą darbą.

Savanorystė – puiki investicija į ateitį
Kėdainių švietimo pagalbos centre įsikūręs Kėdainių savanoriškos veiklos klubas šiuo metu yra pats stipriausias Kėdainių jaunųjų savanorių žiedas. Nemaža dalis šio klubo narių dalyvauja šiame projekte, tad A. Nesterovienė džiaugiasi, kad savanoriai dar labiau sustiprins savo kompetencijas ir įgūdžius.
„Pastebiu, kad savanorių skaičius Kėdainiuose po truputį auga. Vykdydami savanoriams mokymus, jų klausiame, kuo visa tai jiems patiems įdomu ir naudinga. Mokiniai įvardija daug dalykų: draugystę, savirealizaciją, tam tikrų baimių nugalėjimą, jiems svarbus ir laikas, praleistas kartu su bendraminčiais. Čia jie sužino ne tik apie savanorystę, bet ir apie visuomenę, aplinką, kurioje gyvena“, – sakė pašnekovė. Pasak jos, savanoriaujantis asmuo gauna pasitenkinimą, kai kažką gero suteikia kitam.
„Gauni ne pinigine išraiška, gauni kitaip. Manau, kad jei jaunas žmogus, eina, daro, tai jį iš tikrųjų „veža“. Nemanau, kad iš to išaugama – net neabejoju, kad užaugę mūsų savanoriai šią veiklą ir toliau tęs, vienaip ar kitaip prie jos prisilies, nes jau bus paragavę“, – sakė A. Nesterovienė.

Mokymuose apie savanorystę dalyvaujantys jaunuoliai sužino daug naudingų žinių apie pačią savanorystės idėją, jos organizavimo būdus.

Mokymuose apie savanorystę dalyvaujantys jaunuoliai sužino daug naudingų žinių apie pačią savanorystės idėją, jos organizavimo būdus.

Naudinga ir prasminga patirtis
Mokymuose dalyvavę jaunuoliai sakė, kad savanorystė yra prasminga veikla, kuria galima labai daug ko gero nuveikti ne tik savo kraštui, bet ir pačiam įgyti nemažai naudingos patirties.
„Seniai ieškojau tokio dalyko kaip savanorystė. Pamačiusi skelbimą prisijungti prie savanorių, susidomėjau ir atėjau į Kėdainių savanoriškos veiklos klubą. Turiu įvairių idėjų, norisi jas įgyvendinti, tad net neabejoju, kad čia galėsiu atskleisti save, pabendrauti su bendraminčiais. Noriu ką nors pakeisti mieste, pavyzdžiui, į renginius, valstybinių švenčių minėjimus jaunimas eina nelabai noriai, todėl svarbu, kad pasikeistų jų požiūris ir šios šventės būtų mėgstamos. Juk ir mes galėtume ką nors įdomaus ir originalaus sugalvoti, kad bendraamžiai susidomėtų ir ateitų.“

savanoriai_4626Savanorystės idėja žymiai stipresnė už pinigus
Vikentai antrino ir savanorė Karolina.
„Į Kėdainių savanoriškos veiklos klubo savanorių būrį įsiliejau pasiūlius draugei Livetai. Nusprendžiau čia ateiti, nes čia renkasi gera kompanija, žinojau, kad susirasiu naujų draugų. Savanoriauju nuo sausio mėnesio – per šį laiką jau spėjome aplankyti vaikų darželį, tvarkėme Kėdainių areną, kai ją po varžybų nuniokojo „Lietuvos ryto“ sirgaliai, lankėmės vaikų namuose. Po to, kai padarome gerą darbą, visada būna gera širdyje. Kartą mama paklausė, kodėl renkuosi viską daryti už ačiū, be jokių pinigų. Man savanorystės idėja atrodo žymiai stipresnė už pinigus. Nebuvo nė karto, kad patingėčiau ir į kokią susiplanuotą veiklą būčiau neatėjusi“, – sakė aktyvi, noriai į savanorių veiklą įsitraukusi „Atžalyno“ gimnazijos devintokė Karolina.

Nesustoti ragina ir meras
Kėdainių savanoriškos veiklos klubo savanorių aktyvia veikla džiaugėsi ir šio klubo sumanytoja ir įkūrėja Liveta Ereksonaitė.
„Veikla, darbai sekasi puikiai, jokių nesklandumų nebūna. Džiaugiuosi, kad renkasi savanoriai, kad puikiai pavyksta suorganizuoti renginius. Visur, kur mūsų kas nors paprašo, mielai dalyvaujame. Artėjanti vasara bus intensyvi – laukia nemažai įvairių renginių. Savanoriauti ruošiamės ir festivalyje „BromaJazz“, „Lifosos“ renginiuose. Džiaugiuosi, kad esame puikūs pagalbininkai, užsitarnavę patikimų savanorių vardą“, – sakė Liveta.
Mergina pridūrė, kad organizacijos veiklą jau spėjo pristatyti ir Kėdainių rajono savivaldybės merui Sauliui Grinkevičiui, taip pat ir didesnėse rajono įmonėse: „Daumantai LT“, „Lifosa“.
„Šaunu, kad rajono meras, įmonių vadovai žinos, kas mes esame, ką veikiame. Jie skatina eiti tik pirmyn. Dar nė vieno blogo žodžio negirdėjome nei iš jaunimo, nei iš suaugusiųjų. Dabar yra apie 20 aktyvių savanorių, kurie kiek tik gali, visur dalyvauja ir padeda. Jie visi išties labai šaunūs“, – sakė Kėdainių savanoriškos veiklos klubo vadovė L. Ereksonaitė.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.