Sausio dvidešimtoji, šeštadienis, (šeštoji 3-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 345 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Daugvyda, Daugvydas, Fabija, Fabijonas, Gintvainas, Gintvainė, Liaubaras, Nomeda, Nomedas, Sebastijona, Sebastijonas, Skaistė, Skaistis;

rytoj: Agnietė, Augas, Augė, Augis, Augius, Augūnas, Augūnė, Galigina, Galiginas, Galiginta, Galigintas, Garsė, Ina, Inezė;

poryt: Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Vincas, Vincenta, Vincentas, Vincentina, Vincė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.29, leidžiasi 16.31. Dienos ilgumas – 8.02. Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Mokytam ir išsilavinusiam žmogui gyventi – lygu mąstyti“ (Ciceronas).

**************

Astrologinė prognozė sausio 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Jeigu aktyviai verslaujate, nauda bus greita apčiuopiamų pinigų pavidalu. O jeigu mėgausitės žemiškais malonumais, tuo džiaugsis jūsų kūnas bei tie žmonės, kuriuos vaišinsite, išklausysite.

JAUTIS. Galvosite apie gerovę, permainas, tačiau su tuo bus susiję ir kiti žmonės, teks prie jų derintis, gal net įtikti, ir tai bus nelengva. Visgi dėl kažko konkrečiai susitarsite.

DVYNIAI. Šiandien būsite priklausomi nuo nuotaikos savijautos. Galimas keistas incidentas arba sveikatos sutrikimas. Gali pasirodyti, kad iliuzijos, susijusios su kokiu nors asmeniu ar kelione, yra pagrįstos.

VĖŽYS. Šiandien susitikimams, bendravimui skirkite pirmąją dienos pusę, nes vėliau norėsis privatumo, galimybės gilintis į mistinius, filosofinius dalykus.

LIŪTAS. Ši diena gali priversti susimąstyti apie savo vaidmenį, vietą pasaulyje bei vertę lyginantis su konkurentais, partneriais. Vakaras palankus kolektyviniams, visuomeniniams reikalams, susitikimams su draugais.

MERGELĖ. Regis, domins aktualijos, susijusios su užsieniu, tarptautine sfera, mokymais ir pan. Gausite naudingos informacijos, bus su kuo pasitarti dėl ateities planų.

SVARSTYKLĖS. Nors ir nemalonu, pasistenkite atsiimti skolas iš tų, kurie jums skolingi. Neišsisukinėkite, jeigu turite kažką grąžinti. Galite vykti į užsienį arba sulaukti svečio ar žinios iš toli. O galbūt ruošitės egzaminui, viešai kalbai.  

SKORPIONAS. Derėtų taktiškai spręsti tarpasmenines problemas. Susikompromituoti galima dėl nesugebėjimo objektyviai reaguoti į situaciją ir ištartus žodžius. Daugiau atsakomybės pareikalaus ir reikalai, kurie susiję su paskolomis, turtu.

ŠAULYS. Šiandieninis bendravimas nebus tuščias. Regis, gausite tokios informacijos, kuri gali iš kojų išversti. Tik primygtinai nepirškite savo asmeninės nuomonės bei patarimų kitiems.

OŽIARAGIS. Šiandieną norėsis pramogauti, būti lyderiais, organizuoti. Jeigu visur rodysite iniciatyvą ir piršite savo planus, atsakomybė už sėkmę ar nesėkmę teks jums.

VANDENIS. Ši diena bus svarbi, jeigu bandote pasirinkti tam tikrą kryptį, pokytį. Galimos ypatingos įžvalgos ir išvados. Tik nepadarykite nepataisomo žingsnio.

ŽUVYS. Šiandieninis jūsų aktyvumas bus panašus į vėją be konkrečios krypties. Norėsis visiems daryti įspūdį. Verčiau orientuokitės į pagrindines vertybes bei kurkite grožį aplinkoje ir asmeniniuose santykiuose.

Lietuva sausio 20-ąją

1667 m. Andrusovo taika baigėsi 13 metų tarp Rusijos ir Abiejų Tautų Respublikos trukęs karas. Rusijai atiteko Kijevo, Smolensko ir Rytų Ukrainos žemės.

1915 m. Vilniuje įsteigta Lietuvių globos draugija Prūsijos lietuviams tremtiniams globoti.

1917 m. popiežius Benediktas XV šią dieną paskelbė Lietuvių diena ir viso pasaulio katalikus paragino rinkti aukas Lietuvai.

1940 m. prezidentas Antanas Smetona Lietuvos kariuomenės vado pareigas pavedė eiti generolui Vincui Vitkauskui.

1991 m. Maskvoje įvyko protesto demonstracija, kurios dalyviai pasmerkė sovietų armijos išpuolius Vilniuje bei pareikalavo TSRS prezidento Michailo Gorbačiovo atsistatydinimo.

1994 m. Helsinkyje atidaryta Lietuvos ambasada Suomijoje.

2001 m. popiežius Jonas Paulius II Vilniaus arkivyskupą metropolitą Audrį Juozą Bačkį paskelbė kardinolu.

2008 m. prezidentas Valdas Adamkus su vienos dienos darbo vizitu lankėsi Gruzijoje, kur stebėjo Tbilisyje rengiamą Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio inauguracijos ceremoniją.

2009 m. eidamas 75-uosius metus mirė dviejų Seimo kadencijų – 1992–2000 metų – narys Vaclovas Lapė.

2010 m. po prezidentės Dalios Grybauskaitės pareikšto nepasitikėjimo atsistatydino užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.

2011 m. Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė siūlymui įsteigti lietuvių poeto, literatūros kritiko Bernardo Brazdžionio premiją. Premija – tuomet 10 tūkst. litų – kasmet teikiama rašytojams, literatūrologams už per pastaruosius dvejus parašytus aukšto lygio kūrinius.

2014 m. eidamas 76-uosius metus mirė lietuvių etnologas, folkloristas, religijotyrininkas, senojo lietuvių tikėjimo bendruomenės „Romuva“ vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas.

2015 m. sulaukęs 95 metų Baltimorėje (JAV) mirė garsus Lietuvos poetas ir literatūros kritikas, išeivis Alfonsas Nyka-Niliūnas.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 20 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!