Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena; Šeimos pirties diena.

Rugsėjo dvidešimt trečioji, šeštadienis – 266-oji metų diena (šeštoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 99 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė;

rytoj: Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė;

poryt: Aurelija, Aušrinė, Budrė, Budrius, Budrys, Kleopas, Vaigina, Vaiginas, Vaiginta, Vaigintas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.03, leidžiasi 19.19. Dienos ilgumas – 12.16.Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Gera knyga, graži kalba gali būti naudinga ir padaryti daug gero, bet geras pavyzdys užvis naudingiausias“ (Konfucijus).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 23-iajai, šeštadieniui

AVINAS. Tikėtina, kad teks rimtai darbuotis arba dalyvauti viešame renginyje. Iš artimųjų galite sulaukti priekaištų dėl per mažo dėmesio šeimai, buičiai, besaikio politikavimo ar pan.

JAUTIS. Ši diena žada didesnį laisvės pojūtį. Norėsis kur nors toliau išvykti ar ką nors neįprasta nuveikti. Noriai diskutuosite, naršysite internete arba gilinsitės į globalius klausimus.

DVYNIAI. Šiandieną būsite nusiteikę gausiai išlaidauti namų, šeimos, vaikų labui. Regis, pastarieji dėl to nepyks ir jiems nesunkiai įtiksite. Pagalvokite, ar sumokėjote mokesčius, įmokas, įvertinkite santaupas bei savo finansines galimybes.

VĖŽYS. Šiandien tikriausiai teks aiškintis santykius arba kažkam padėti. Išvengsite nemalonaus susipriešinimo, jeigu nesielgsite egocentriškai. Kantriai siekite tarpusavio supratimo.

LIŪTAS. Šiandien galite nemažai nuveikti ūkyje, buityje bei dėl savo ar ne savo įvaizdžio. Galbūt moderniau susitvarkysite aplinką, įsigysite ar sumodeliuosite madingą drabužį, įdomų aksesuarą.

MERGELĖ. Regis, ši diena atneš malonių akimirkų. Pasijusite reikalingi, vertinami. Derėtų daugiau laiko praleisti su vaikais, suorganizuoti bendrą pramogą, pasportuoti.

SVARSTYKLĖS. Šią dieną geriausia būtų praleisti ramiai ir įprastai. Daugiau dėmesio skirkite šeimos nariams – jiems labai reikia jūsų palaikymo. Nesiveržkite į viešumą, nepolitikuokite.

SKORPIONAS. Diena turėtų būti nebloga. Noriai bendrausite, susitiksite su senais draugais, giminaičiais. Kai kurios naujienos gali turėti įtakos svarbiems pasirinkimams.

ŠAULYS. Šiandien neblogai seksis smulki komercija, domins nekilnojamojo turto rinka. Mielai tvarkysitės savo ūkyje, jei tik turėsite tam laiko. Tai veiks atpalaiduojamai. Be reikalo neišlaidaukite.

OŽIARAGIS. Tai emocijų ir pažinimo diena. Daug kas jus domins ir daug ką imsite į širdį. Visgi emocijos, nuostatos šį kartą jums netrukdys objektyviai vertinti informacijos bei kritiškai mąstyti. Tinkama diena konferencijai ar pan.

VANDENIS. Šiandien jums bus įdomu gilintis į dvasinę literatūrą, ieškoti išminties krislų arba kreiptis į tuos, kurie tuo domisi. Leiskite sau pailsėti, pasimėgauti ramybe, o galbūt – menu ar kūryba. 

ŽUVYS. Diena bus šauni, jeigu turėsite galimybių pabendrauti su gerais draugais, pažįstamais. Nesėdėkite tarp keturių sienų. Skirkite pakankamai dėmesio ir vaikams.

Lietuva rugsėjo 23-iąją

1926 m. Kaune veiklą pradėjo Žemės ūkio rūmai.

1931 m. Šiaulių dramos teatras parodė savo pirmąjį spektaklį – K. Gocio „Princesę Turandot“.

1943 m. likviduotas Vilniaus getas. Žydų tautybės žmonės masiškai išžudyti Paneriuose.

1996 m. Vilniuje Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai pasirašė deklaraciją, kuria šalys įsipareigojo remti viena kitą integruojantis į Europos ir transatlantines politines, ekonomines bei saugumo struktūras.

2003 m. sveikatos apsaugos ministras Juozas Olekas Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke pasirašė Tabako kontrolės konvenciją, kuri įpareigoja per penkerius metus šalyje uždrausti tabako reklamą. Lietuva yra 57-oji šį dokumentą pasirašiusi valstybė.

2006 m. Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai ketvirtus metus iš eilės ir šeštą kartą per kolektyvo istoriją tapo Europos Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionato nugalėtojais.

2007 m. Murmansko lietuvių kultūrinė bendrija „Lietuva“ paminėjo 15-ąsias įkūrimo metines.

2010 m. uostamiestyje darbą pradėjo Kazachstano Respublikos konsulatas – septintoji tokia diplomatinė įstaiga Klaipėdos regione.

2010 m. speleologė Saulė Pankienė sėkmingai pasiekė Gruzijoje esančio giliausio pasaulio urvo – Voronjos – dugną.

2011 m. minint didžiojo lietuvybės mokytojo Jurgio Zauerveino 180-ąsias gimimo metines jo garbei Klaipėdoje, Liepų gatvės pradžioje, prie verslo centro „Liepų alėja“, atidengtas paminklas.

2018 m. Lietuvoje viešintis popiežius Pranciškus aukojo šv. Mišias Kauno Santakoje. Šv. Mišiose dalyvavo daugiau nei 90 000 žmonių, jas aukojo per 800 kunigų.

2020 m. eidamas 95-uosius metus mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, literatūros ir teatro kritikas, vertėjas Dovydas Judelevičius.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 23 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!