Vertindama vakcinacijos nuo COVID-19 ligos tempus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja gyventojams racionaliai planuoti dienotvarkę ir registruotis vakcinai kuo anksčiau, nelaukiant savaitės galo, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Kaip pažymi SAM, darbo savaitės pradžioje skiepijančiose gydymo įstaigose yra daugiau laisvų vietų vakcinacijai, o savaitės pabaigoje užimtumas išauga beveik dvigubai, todėl gyventojai turi mažesnį pasirinkimą, kur ir kada skiepytis.
„Sveikatos priežiūros įstaigos yra informuotos apie pasikeitusią tvarką, kuri leidžia registruotis gyventojui jam patogioje įstaigoje, jei joje yra vykdomas skiepijimas. Stengdamiesi užtikrinti kuo sklandesnį vakcinacijos procesą, skatiname gyventojus iš anksto planuotis laiką vakcinai, rinktis įstaigas, galinčias skiepyti pirmoje savaitės pusėje“, – sako SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

Anot specialistės, šį spalį penktadieniais buvo paskiepyta trečdalis visų mėnesio pasiskiepijusiųjų, o paskutinę savaitės dieną vakcinuojasi beveik perpus daugiau nei pirmadieniais.

„Atsižvelgiant į išaugusius vakcinacijos tempus, kai rugsėjo mėnesį paskiepyta beveik 5 tūkst. gyventojų, o spalį – pradėjus skiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze bei įsigaliojus ministro įsakymui, leidžiančiam skiepytis bet kurioje skiepijančioje gydymo įstaigoje, iš viso pasiskiepijo daugiau nei 15 tūkstančių“, – sako G. Megelinskienė.

Vertinant vakcinacijos tempus pagal gyventojų skaičių savivaldybėse, didžiausios paskiepytų asmenų aprėptys 2022 m. spalio mėn. pastebimos Jurbarko, Palangos, Alytaus m., Vilniaus m. ir Jonavos r. savivaldybėse, mažiausios – Širvintų r., Kalvarijos, Rietavo, Šalčininkų r. ir Šilutės r. savivaldybėse. Naujausiais duomenimis, vietų vakcinacijai, registruojantis internetu, yra 32 savivaldybėse.

Šią savaitę ESVIS sistemoje sukurtos 11 172 vietos registracijai.

„Atkreipiame visų gyventojų dėmesį, kad registracija vakcinacijai numeriu 1808 Lietuvoje jau nebevykdoma. Užsiregistruoti sustiprinamajai vakcinos nuo COVID-19 dozei galima dviem būdais: internetu – internetinėje svetainėje koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus, pasirinkus skiepijimo vietą ir laiką, arba telefonu kreipiantis į savo arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidaujama skiepytis“, – pabrėžia G. Megelinskienė.

SAM primena, kad 2022 m. spalio 5 d. pradėjus antrąjį vakcinacijos adaptuotomis vakcinomis etapą, 18-os metų sulaukę ir vyresni šalies gyventojai gali pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze. Iki tol tokią galimybę turėjo tik rizikos grupių asmenys.

Šiuo metu ketvirtąja doze paskiepyta 18 118. gyventojų, iš jų 64,63 proc. – 65 m. amžiaus ir vyresni, o 80 m. amžiaus ir vyresni sudaro 20,29 proc. sustiprinančiąja doze paskiepytų gyventojų.

ELTA inf.

Panašios naujienos