„Kėdainių mugė” gavo skaitytojos laišką, kuriame rašoma, kad judėjimo sutrikimų turintiems gyventojams sudėtinga patekti į Kėdainių paštą bei kai kuriuos miesto seniūnijos kabinetus.

Redakcija kreipėsi į AB „Lietuvos paštą” ir Kėdainių miesto seniūniją.

Atsiųstame laiške rašoma: „Prieš kiek laiko ,,Kėdainių mugėje” buvo rašyta, kokie nepatogūs yra laipteliai tik užėjus į pašto pastatą. Praėjo gal pusmetis, gal ir daugiau ir… niekas nepasikeitė. Nėra nei turėklų, nei panduso, nei jokios kitos atramos. Štai vakar mačiau, kaip pagyvenusi moteris ėjo prie pat sienos, kad nors į ją pasilaikytų lipdama.

Man dar blogiau. Gerai, kad kartu ėjau su pažįstama, kuri man padėjo šiaip ne taip įveikti tuos kelis laiptelius. Man jie pasirodė labai nepatogūs. Jie ne tik aukšti, bet dar ir aptrupėję. Pagaliau pašto pastate įsikūrusi ne viena įstaiga, nejau niekas negali nors bendromis jėgomis ką nors padaryti? Visai kitaip buvo vadinamajame ,,Giraitės” pašte, kuris jau senokai uždarytas. Ten prie pastato ir patogus pandusas, ir viduje nebuvo į paštą jokių laiptelių. Betgi reikėjo tą paštą būtinai uždaryti, nors jis gyventojams, man atrodo, tikrai buvo patogesnis net geografine prasme, juk tame rajone gyvena daugiau žmonių negu centre. Kita vertus, jei centriniame pašte, kuris dabar vienintelis ir liko, padarytų labai statų pandusą, kažin ar turintys vaikščiojimo problemų sugebėtų kaip į kokius himalajus juo užkopti.

Kita problema pačioje miesto seniūnijoje. Taip, ten patekti į pastatą – ne problema, yra pandusas. Bet, sakykim, kreipiantis dėl šildymo kompensacijos tenka kopti į antrą aukštą. O tokios kompensacijos, mano supratimu, kreipiasi daugiausia pensininkai, kurių dalis jau turi judėjimo problemų. Nejau tokie svarbūs pagyvenusiam žmogui kabinetai negali būti įrengti pirmame aukšte?”

(Laiško autorius redakcijai žinomas)

Kėdainių miesto seniūnija pasiryžusi problemą išspręsti. „Informuojame Jus, kad Kėdainių miesto seniūnija artimiausiu metu įrengs pagalbos mygtuką Jūsų minėtai problemai išspręsti. Ir tada asmenys, kuriems sunku užkilti į antrąjį aukštą, galės pirmajame aukšte priduoti dokumentus”, – teigia seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė.

AB „Lietuvos paštas”:

„Labai apgailestaujame dėl nepatogumų, su kuriais dalis gyventojų gali susidurti, norėdami patekti į minėtas patalpas. Patikiname, kad Lietuvos paštas siekia patogiai užtikrinti kuo patogesnį paslaugų teikimą visiems savo klientams. Todėl tuos pašto skyriuose, kurių įėjimai kol kas nėra pritaikyti žmonėms su negalia, pašto paslaugos yra suteikiamos mūsų darbuotojui išėjus į lauką ir pasitikus klientą.

Gyventojas, prieš atvykdamas į tokį pašto skyrių, turi paskambinti Lietuvos pašto klientų aptarnavimo telefonu 1842, pasakyti norimą vizito laiką bei datą. Ją rezervavus, informacija yra perduodama skyriaus darbuotojams.

Šiuo metu tai pat yra svarstoma galimybė minėtąjį Kėdainių pašto skyrių perkelti į naujas patalpas. Bendrovė vertina įvairias alternatyvas bei patalpų variantus, o apie priimtą sprendimą informuosime atskirai.”

Panašios naujienos