Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė taikos diena; Bobų vasara; Šv. Matas, Alutinis; Tarptautinė Alzheimerio ligos diena.

Rugsėjo dvidešimt pirmoji, ketvirtadienis – 264-oji metų diena (ketvirtoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 101 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė;

rytoj: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;

poryt: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.00, leidžiasi 19.24. Dienos ilgumas – 12.24. Šiandien – paskutinė Mėnulio jaunaties diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Ir didelė nelaimė kartais baigiasi didele, nors ir nematoma laime“ (F. Dostojevskis).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 21-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien mintys suksis apie esmines permainas asmeniniuose santykiuose, karjeroje. Jeigu gausite pasiūlymą įsidarbinti, leistis į komandiruotę, stažuotę, megzti bendradarbiavimą, tai ilgai nedvejokite.

JAUTIS. Nerimo gali kelti skolų ir kitų finansinių įsipareigojimų klausimai. Palanku konsultuotis su specialistais. Galbūt tai padės kai ką pataisyti, įvertinti išlaidas ar sąmatą.

DVYNIAI. Drauge su kitais šiandien galite nemažai nuveikti, aptarti svarbius reikalus. Gali atsinaujinti pažintis su jums svarbiu asmeniu, buvusiu ar potencialiu partneriu. Jausite konkurencinę kovą, bet gali būti, kad ji stimuliuos, o ne slopins.

VĖŽYS. Šiandien šį tą produktyvaus nuveikti darbe padės ir išaugusi energija, ir solidarumas. Galbūt įsigysite naują drabužį, darbui ar namų ūkiui reikalingą daiktą.

LIŪTAS. Kūrybinga ir intelektualiai aktyvi diena. Gali kilti ūpas pasielgti azartiškai. Jeigu esate įsimylėję, turbūt sulauksite norimo atsako į savo aistras.

MERGELĖ. Šiandien ramybės neduos kai kurie opūs verslo ar nuosavybės klausimai. Ypatingo dėmesio gali prireikti šeimos nariui. Galbūt tai reikš, kad turėsite padėti, paremti.

SVARSTYKLĖS. Neblogas metas sudaryti sutartis, derėtis, reklamuoti. Būsite nusiteikę bendrauti, tačiau reikėtų labiau pasverti savo žodžius, nes kai kurie iš jų gali grįžti bumerangu.

SKORPIONAS. Regis, šiandien neblogai seksis prekiauti, sudaryti komercines, nuomos, tiekimo sutartis. Galite susitarti dėl jums svarbių prekių, informacijos ar tarpininkavimo.

ŠAULYS. Nuo pat ryto būsite susirūpinę įvairiomis smulkmenomis. Savo abejotinais patarimais ir nuomonėmis aplinkiniai jums nelabai padės. Visgi pasiekti rezultatai galiausiai turėtų nudžiuginti ir tapti paskata dar aktyviau veikti.

OŽIARAGIS. Tikriausiai domėsitės medicina, psichologija ar parapsichologija, menais, užkulisinėmis intrigomis, svetimomis paslaptimis. Paviršutiniškas bendravimas vargins.

VANDENIS. Šiandien jausite bendraminčių palaikymą, mėgausitės draugystės ryšiais, patinkančia veikla. Pamažu augs nusiteikimas kolektyviniams projektams, renginiams, susibūrimams. Regis, daugės drąsos dalyvauti, organizuoti.

ŽUVYS. Pasistenkite ramiai išsiaiškinti jus slegiančius klausimus bei nusiteikite rimtiems darbams. Galbūt teks prisiimti didesnę atsakomybę ar labiau pasistengti, kad užsitikrintumėte geresnį ar stabilesnį uždarbį.

Lietuva rugsėjo 21-ąją

1801 m. Lietuvos gubernija padalinta į Vilniaus ir Gardino gubernijas, kurias kontroliavo Vilniuje rezidavęs Lietuvos generalgubernatorius.

1890 m. Čiudiškiuose, Prienų valsčiuje, gimė rašytojas, publicistas, keliautojas Matas Šalčius. Mirė 1940 m. Guajara Mirime (Bolivija).

1919 m. išleistas pirmasis legalus Lietuvos profsąjungų laikraščio „Darbininkų gyvenimas“ numeris.

1994 m. Vokietijos Kylio mieste atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

2000 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse sugriovė mitą apie NBA žvaigždžių neįveikiamumą, pogrupio rungtynes pralaimėjusi tik 9 taškų skirtumu.

2004 m. europarlamentaras Vytautas Landsbergis išrinktas Europos Parlamento ryšių su Pietų Kaukazo valstybėmis Armėnija, Azerbaidžanu ir Gruzija delegacijos vicepirmininku.

2005 m. Vilniuje įvyko Europos kilnaus elgesio judėjimo kongresas. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentui Artūrui Poviliūnui kongreso atidarymo iškilmėse įteiktas Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) kilnaus elgesio ženklas.

2006 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Europos žmogaus teisių teismo pirmininkas Luzius Wildhaberis.

2007 m. eidama 85-uosius metus Vilniuje mirė rašytoja, vertėja, aktorė ir režisierė Birutė Pūkelevičiūtė.

2013 m. Vilniuje, Žygimantų gatvėje, atidengta atminimo lenta žydų našlaičiais besirūpinusiam profesoriui Josifui Rebelskiui, 1944 m. įkūrusiam žydų vaikų namus ir mokyklą.

2014 m. ant M. Marcinkevičiaus ligoninės pastato Vilniuje atidengta atminimo lenta iškiliam Lietuvos gydytojui, visuomenės veikėjui ir humanistui Cemachui Šabadui (1864-1935).

2016 m. eidamas 55-uosius metus mirė filosofas, kultūros kritikas, buvęs Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 21 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!