Vasaros metu dirbamuose laukuose dažnai apsigyvena ir savo jauniklius slepia stirnos, kiškiai bei paukščiai, tad, prasidėjus javapjūtei, jiems kyla pavojus žūti ar būti sužalotiems, įspėja aplinkosaugininkai.

Pasak specialistų, gyvūnai atviruose plotuose apsigyvena tik vasarą, nes ten mažiau įkyrių kraujasiurbių vabzdžių, gausesnis maisto pasirinkimas.

„Siekiant apsaugoti laukinius gyvūnus nuo susidūrimų su žemės ūkio technika, raginame javus, rapsus ar kitas kultūras pradėti kulti nuo lauko vidurio, taip pat reikėtų elgtis ir pievose šienaujant žolę, kad gyvūnai galėtų pasitraukti į saugias vietas. Jei kombainai pradeda važiuoti nuo kraštų, sukdami ratus aplink lauką, gyvūnai susispiečia lauko vidury ir galiausiai gali žūti ar būti sužaloti“, – teigia aplinkosaugininkai.

Laukinės gyvūnijos įstatymas įpareigoja asmenis, besiverčiančius ūkine veikla, užtikrinti, kad vykdant ūkinę veiklą nebūtų neigiamo poveikio laukinei gyvūnijai arba jis būtų minimalus.

Primenama, kad medžioklės plotų vienete rastus per susidūrimą su transporto priemonėmis žuvusius medžiojamuosius gyvūnus savavališkai pasisavinti draudžiama. Apie medžiojamų gyvūnų susidūrimą su žemės ūkio technika reikia pranešti Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybai telefonu – (8 5) 273 2995.

Parengta pagal AAD inf.