Sandra Barzdienė,

Kėdainių r. savivaldybės tarybos narė

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pavedė savivaldybių merams iš valstybės Kėdainiams skirtų daugiau kaip 70 tūkstančių eurų vienkartinėms premijoms socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams išmokėti. Tiems, kurie karantino metu užtikrino ir šiuo metu vis dar užtikrina gyvybiškai svarbias paslaugas senoliams, negalią turintiems žmonėms, įvairias socialines rizikas patiriančioms šeimoms ir globos namuose augantiems vaikams.

Puiku, kad šiandien, liepos 3 d., įvyksiančiame Tarybos posėdyje jau bus tvirtinamos lėšos šioms premijoms išmokėti. Šiuo atveju neturėčiau ir jokių pastebėjimų, įstatgų vadovai pateikė Kėdainių rajono savivaldybei poreikį premijoms, darbuotojai jas gaus, tačiau yra vienas niuansas, kuris, deja, liūdina – šias vienkartines premijas gaus ne visi.

Seniūnijose dirbantys darbuotojai, kurie teikė socialines paslaugas, t. y. lankomąja priežiūrą, šių premijų, deja, negaus. Kokia viso to priežastis? Jie dirba ne socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje.

Mano manymu, susiklosčiusi situacija yra neteisinga, kadangi Kėdainių bendruomenės socialinis centras  taip pat teikia lankomosios priežiūros paslaugas, tačiau darbuotojai, dirbantys šioje įstaigoje, premijas gaus dėl įstaigos statuso.

Manau, kad premijos turi būti išmokamos visiems vienodai  ir, jei negalime šių premijų išmokėti iš ministerijos skirtų lėšų, turime rasti galimybę tą padaryti iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto, nes šioje vietoje 32 etatai seniūnijose, teikiantys lankomąją priežiūrą sudaro 10 890 Eur poreikį, o jų teikiamos paslaugos karantino laikotarpiu tapo ypatingai svarbios paslaugą gaunantiems rajono žmonėms. Visiems suprantama, kad visi dirbo ir nepriklausomai nuo įstaigos, kurioje dirba, statuso turėjo tiesioginį kontaktą su socialinių paslaugų gavėjais ir patyrė didesnę riziką užsikrėsti COVID-19 virusu.

Šių darbuotojų padidėjęs darbo krūvis, atliekamų funkcijų pobūdis, sudėtingumas ir atsakomybės lygis buvo vienodas, todėl ir premijuojami jie turėtų būti vienodomis sąlygomis.

Panašios naujienos