Rugpjūčio 31-oji – Laisvės diena; Interneto dienoraščių (blogų) diena; Tarptautinė perdozavimo žinomumo diena.Rugpjūčio trisdešimt pirmoji, ketvirtadienis – 243-ioji metų diena (ketvirtoji 35-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 122 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Aristidas, Izabelė, Leonidas, Raimonda, Raimondas, Raimunda, Raimundas, Rimgaudas, Vilmantas, Vilmantė, Žvainys;

rytoj: Burkanta, Burkantas, Burtautas, Burtautė, Burvilas, Burvilė, Burvyda, Burvydas, Eigidas, Eigidė, Egidija, Egidijus, Gytautas, Gytautė, Gytenė, Gytenis, Gytė, Gytis, Verena;

poryt: Ingrida, Jauvaida, Jauvaidas, Jauvyda, Jauvydas, Protenė, Protenis, Vaidevutis, Vilgaudė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.21, leidžiasi 20.17. Dienos ilgumas – 13.56. Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena. Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Visi nuostabūs jausmai pasaulyje sveria mažiau už vieną gerą darbą“ (Dž. R. Lovelis).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 31-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien galite nekaip jaustis, sunku bus susikaupti. Bus lengva paminti kai kuriuos etikos principus ar įsivelti į moralines dilemas. Neverta tikėtis, kad už neteisėtą veiklą sulauksite pagyrimų. Saugokitės sukčių, vagių.

JAUTIS. Regis, daug dėmesio skirsite kitų žmonių reikalams, ir netgi nebūtinai jiems to pageidaujant. Santykiai su mylimu žmogumi ar geru draugu gali komplikuotis, jeigu išaiškės nedoras poelgis.

DVYNIAI. Šiandien būsite nusiteikę padirbėti, net jei jūsų niekas nespaudžia ir neragina. Visgi jausite augančią įtampą, ypač bendraujant su autoritetingais veikėjais ir konkurentais. Atrodys, kad į jūsų vietą kažkas taikosi.

VĖŽYS. Šiandien gaunama jums aktuali informacija bus labai prieštaringa. Galite susidurti su etine arba teisine dilema. Jeigu padarysite klaidą, atsikovoti pozicijas bus nelengva.

LIŪTAS. Tai, ką neseniai labai vertinote, gali nebe taip džiuginti. Gali tekti už kažką primokėti, įsiskolinti ar kitaip finansiškai įsipareigoti. Būkite apdairūs ką nors pirkdami, pasirašydami.

MERGELĖ. Jūsų šiandieninė sėkmė labai priklausys nuo kitų žmonių nusiteikimo. Galite labai susidomėti informacija apie partnerius ar konkurentus. Galbūt ir jūsų antroji pusė pateiks staigmenų. Nesivelkite į ginčus, ypač vakare.

SVARSTYKLĖS. Galite išleisti nemažai pinigų sveikatai atstatyti ar profilaktikai, įvaizdžiui gerinti, naminių augintinių reikmėms. Tikriausiai kils ūpas visur daryti tvarką, šveisti namus ar peržiūrėti garderobą.

SKORPIONAS. Būsite kūrybingi ir veiklūs. Pajusite ūpą konkuruoti dėl įtakos, kokio nors laimėjimo ar meilės objekto. Tikėtini susibūrimai, flirtas. Visgi susilaikykite nuo rizikingų nuotykių ir labiau saugokite vaikus.

ŠAULYS. Regis, šiandien jums labiau norėsis tūnoti namuose ar sodyboje, pasislėpus nuo šurmulio, neįprastų sunkumų nei juos įveikinėti. Labai svarbus bus artimųjų palaikymas, tačiau šeiminių barnių tikimybė gana didelė.

OŽIARAGIS. Šiandien noriai bendrausite, o jūsų dėmesio bei protingų žodžių pageidaus ir draugai, ir vaikai, ir tie, su kuriais kartu dirbate, mokotės. Visais būdais stengsitės apginti savo nuomonę, jei visgi kas nors sumanys jums prieštarauti.

VANDENIS. Regis, plačiai atversite širdį, o galbūt ir piniginę. Komercinius ir prekinius sandorius šiandien sudarinėkite itin apdairiai. Yra pavojus apsigauti ar pamesti, prarasti asmeninį daiktą.

ŽUVYS. Informacija, kurią nelengvai gausite, gali pasirodyti paini, prieštaringa Vargu ar ji jums padės. Bendraudami stengsitės būti geranoriški, tačiau vis tiek galite išprovokuoti kažkieno nedraugišką reakciją, ginčus. Būkite itin atidūs prie vairo, kelyje.

Lietuva rugpjūčio 31-ąją

1991 m. Lietuvos Respublikos nepriklausomybę pripažino Kirgizija.

1991 m. Žaslių geležinkelio stotyje atidengtas ir pašventintas paminklas 1975 metų balandžio 4 dieną žuvusiems traukinio katastrofoje atminti.

1993 m. artėjant vidurnakčiui paskutinis ešelonas su sovietų kariuomenės kariais pervažiavo Lietuvos sieną. Iš Lietuvos baigti išvesti sovietinės armijos daliniai.

2000 m. pirmaisiais donoro kortelių savininkais Lietuvoje tapo per 20 Seimo narių, medikų, katalikų Bažnyčios hierarchų, žurnalistų, savo parašu įteisinusių sutikimą, kad jų organai po mirties būtų panaudoti transplantacijai.

2005 m. premjeras Algirdas Brazauskas dalyvavo pirmosios Lenkijos nepriklausomos profesinės sąjungos „Solidarumas“ 25-ųjų metinių minėjime Gdanske. Šventiniuose renginiuose dalyvavo 30-ies užsienio valstybių ir vyriausybių vadovai.

2013 m. 16-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusiame ketvirtajame pasaulio jaunimo čempionate 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo aukso medalį.

2019 m. eidamas 88-uosius mirė tapytojas, skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas profesorius Antanas Kmieliauskas.

2019 m. mirė kompozitorius, pianistas, aranžuotojas, džiazo muzikos atlikėjas Rimantas Juozas Bagdonas. Žinomam muzikantui buvo 67 metai.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 31 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!