Balandžio pradžioje išspausdinta „Kėdainių mugės“ publikacija apie tai, jog renkamos aukos dėl sveikatos problemų negalinčiam vaikščioti Jonukui iš Kėdainių rajono, Kalnaberžės, sujaudino žmonių širdis. Vieni aukoja pinigus, kiti stengiasi kuo plačiau paskleisti informaciją apie dvimečiam reikalingą pagalbą, treti ieško dar kitų būdų, kaip pagelbėti nelengvą iššūkį patiriančiai Jonuko šeimai. Aktyviai į aukų rinkimą įsijungė ir „Caritas“, kiek gali, prisideda ir kitos bendruomenės.

Priminsime, kad Jonukui dabar yra du su puse metukų. Tokio amžiaus mažylis jau turėtų vaikščioti, bet to jis negali daryti dėl sveikatos problemų. Jonuko tėtis Elijus Urbietis pasakojo, kad sūnelis gimė be dviejų stuburo slankstelių (diagnozė Spina Bifida Meningocele), dėl ko yra sutrikę apatinių kūno dalių funkcija, nuo kelių paralyžiuotos kojos. Taip pat yra išsivysčiusi hidrocefalija (vandenė), smegenų skystis negali pasišalinti savaime, todėl galvoje įdėtas šuntas. Mažylis juda neįgaliojo vežimėlyje. Jam krypsta stuburas, jis dvimečiam išlinkęs tiek, kiek būna tik sulaukus kokių 13-os metų. Gegužės 4-ąją Kauno klinikose Jonuko laukia stuburo operacija, tačiau ji neišspręs visų mažylio problemų. Tam, kad berniukas turėtų šansą ateityje bent kažkiek vaikščioti, jam būtina labai brangiai kainuojanti reabilitacija.

Nuo gydymo priklauso mažylio ateitis

„Priklausome Spina Bifida asociacijai, iš kurios sužinojome, kad kai kurie tėvai yra vežę savo vaikus į specializuotas klinikas Vokietijoje, kur dirba būtent tos srities specialistai. Jie vaikams pritaiko kineziterapines mankštas, visokius įtvarus ir vaikučiai bent iš dalies gali vaikščioti. Mes ir patys vežtume savo Jonuką į tokią kliniką, tačiau dviejų mėnesių gydymas kainuoja apie 30 000 eurų. Papildomai dar kainuotų vieno iš tėvų apgyvendinimas Vokietijoje, kelionė ir maitinimas. Deja, mes tokių pinigų neturime… Todėl atidarėme specialią sąskaitą ir įregistravome Jono Urbiečio labdaros ir paramos fondą, kad surinktume reikalingą sumą ir Jonukui būtų suteikta reikalinga pagalba.

Gydymas turi būti pradėtas kuo anksčiau, kol dar kaulai minkšti ir galima kažką koreguoti, kuo ilgiau bus uždelsta, tuo efektas bus mažesnis“,  – apie mažojo Jonuko iššūkius bei viltį bent kiek pagerinti jo ateities perspektyvas kalba mažylio tėtis Elijus Urbietis.

Jonuko sąskaitoje – jau apie 10 000 eurų

Besikalbant su mažylio tėčiu Elijumi Urbiečiu, jis prasitarė, kad į sąskaitą jau suaukota apie 10 000 eurų. Tai tėra trečdalis sumos, reikalingos vien tik reabilitacijos išlaidoms padengti. Visgi, Elijus vilties nepraranda, jis tiki žmonių gerumu.

„Pirmiausiai aukojo savi, pažįstami, bendradarbiai, draugai. O po jūsų straipsnio ir kiti žmonės pradėjo aktyviai aukoti, tačiau dabar kiek aprimo. Bet, aš manau, kad su Dievo pagalba, mums pavyks surinkti reikalingą sumą ir mes galėsime pakeisti mūsų sūnaus ateitį. Dėkoju kiekvienam prisidedančiam.

Mums taip pat žadėjo padėti Lions moterų klubas, gegužės mėnesį organizuos lėšų rinkimą, ir „Caritas“ rengia įvairias akcijas“, – džiaugiasi tikėjimo neprarandantis mažylio tėtis.

Jonukui padėti rengiamos lėšų rinkimo akcijos

Išgirdę apie kalnaberžiečių Urbiečių šeimą užklupusius rūpesčius, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carito“ savanoriai Verbų sekmadienį surengė pirmąją aukų rinkimo akciją. Tądien per kelias valandas geros valios kėdainiečiai Jonuko gydymui paaukojo 430 eurų. Vėliau pavyko surinkti dar 100 eurų.

„Kreipėmės pagalbos ir į Lietuvos „Caritą“. Irgi žadėjo padėti. O Kauno arkivyskupijos „Caritas“, mano žiniomis, jau pervedė į specialiai Jono Urbiečio vardu atidarytą sąskaitą 500 eurų. Labai už tai dėkojame. Tikrai smagu, kad žmonės yra tokie geranoriški. Tačiau suprantame, kad trūksta dar labai daug, todėl kviečiame visus, kas galite, prisidėti. Padėkite Jonukui gauti reikalingą gydymą, kad jis galėtų pasidžiaugti savo vaikyste ir ateityje gyventi kuo pilnavertiškesnį gyvenimą“, – į geros valios žmones kreipiasi Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Carito“ vadovė Lina Zakaravičienė.

„Carito“ gimtadienio akcentas – pagalba Jonukui

Įvairiapusę pagalbą žmonėms teikianti katalikiška organizacija „Caritas“ šiemet švenčia 34-ąjį gimtadienį. Ta proga Kėdainių Šv. Juozapo parapijos „Caritas“ balandžio 21 d. nuo 15 iki 18 val. savose patalpose (Didžioji g. 21, Kėdainiai) rengia atvirų durų dieną, kurios metu ne tik pristatys savo veiklą, bet ir kvies žmones padėti Jonukui. O tai galima padaryti labai paprastu būdu – galima atnešti nebenešiojamą papuošalą, kurį galbūt kažkas norės įsigyti, o lėšos bus pervestos į Jonuko sąskaitą.

„Žinote, turbūt, kiekviena moteris turi įsigijusi papuošalų, kurių galbūt nebenešioja, o išmesti gaila, tad kviečiame juos padovanoti geram tikslui. Žmonės jau atnešė mums pora maišiukų apyrankių, grandinėlių, segių, turime net ukrainietės moksleivės pieštų paveikslų, o Tiskūnų bendruomenės centras žadėjo pagaminti atvirukų. Visa tai žmonės galės įsigyti už auką. Būsime labai laimingi, jei pavyks surinkti dar bent kiek lėšų sergančiam mažyliui.

Turime ir kitų planų. Paberžėje, kur kasmet vyksta Tėvui Stanislovui atminti skirtas festivalis, irgi žadame rinkti aukas. Akcijas rengsime tiek, kiek reikės. Mūsų nenuilstantys savanoriai žada vėl pinti apyrankes su angeliukais, kurios jau tampa pagalbos Jonukui simboliu, ir dovanoti žmonėms už jų skirtą auką“, – būsimais planais dalijasi caritietė Lina Zakaravičienė.

Aukoti galima ir į sąskaitą

Pinigus dvimečio berniuko gydymui galima aukoti į Šiaulių banke Jono Urbiečio vardu atidarytą sąskaitą LT247189900551724494. Būtina įrašyti žodį Parama arba Auka. Jei kam yra patogiau, pinigus galima atnešti ir į Kėdainių Šv. Juozapo parapijos raštinę (Radvilų g. 10). Visos surinktos lėšos atiteks Jonuko šeimai.

Jei neturite galimybių paaukoti pinigų, galite prisidėti kitais būdais, pavyzdžiui, šiuo pagalbos prašymu pasidalinti socialiniuose tinkluose, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie dvimečiam berniukui reikalingą pagalbą ir ta suma būtų kuo greičiau surinkta.