Nuo rugpjūčio 25 d. po Kauno rajoną važinės 16 mažesnių (22 vietų) ir 55 dideli (55 vietų) autobusai. Tai bus visiškai nauji, Euro 6 standarto, žemagrindžiai, pritaikyti patogiai įlipti, važiuoti ir išlipti bet kuriam žmogui, autobusai, pagaminti Turkijoje.

Nauji autobusai pritaikyti neįgaliesiems ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims, net į mažuosius autobusus bus galimybė įvažiuoti su vaikišku vežimėliu, o salone – speciali vieta jiems saugiai statyti.

Įspūdingiausia naujiena – informacija apie pagalbos mygtukus bus skelbiama ir Brailio raštu. Ši naujovė, kaip ir stotelių įgarsinimas, bus patogi žmonėms su regėjimo negalia. Iki šiol priemiesčio maršrutuose to nebuvo. Šioje srityje Kauno rajonas – pirmasis Lietuvoje.

Naujieji „Kautros“ autobusai bus smaragdo spalvos, ant vieno iš langų puikuosis Kauno rajono ženklas. Smaragdo spalvos bus ir autobusų salone. Tad keleiviai lengvai atpažins pakaunės viešąjį transportą.

Taip pat nauji autobusai turės geriau matomas, lengviau įskaitomas, šiuolaikiškesnes baltos spalvos švieslentes, jose bus rodomi ir balsu pranešami stotelių pavadinimai.

Dėl saugumo autobusuose bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Kauno rajono savivaldybė konkurso būdu išrinko naują viešojo transporto vežėją – UAB „Kautra“ – kuris nuo rugpjūčio 25 dienos pakaunės gyventojus.

Pagal pranešimą žiniasklaidai

(Viršelio nuotr. – Kauno r. savivaldybės)