Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius: „Mažiau pažadų, daugiau darbų“

Praėjusios kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įsitikinęs, kad žvyrkelių tvarkymo problemas reikia spręsti bendromis jėgomis – savivaldybės, ūkininkų ir seniūnijos. Mero iniciatyva Kėdainių rajono savivaldybėje atsirado krašto kelių žvyravimo programa.

Per daugelį metų Kėdainių krašto žvyrkelių būklė buvo ganėtinai suprastėjusi, kadangi jų priežiūrai ankstesni rajono vadovai neskyrė nei pakankamo dėmesio, nei papildomo finansavimo, o buvo remiamasi tik iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skiriamomis lėšomis, kurių tikrai nepakakdavo. Kai kurios kaimo kelių atkarpos, kur kelio pagrindas buvo itin suiręs, iškritus gausesniam kritulių kiekiui tapdavo tiesiog neišvažiuojamos.

S. Grinkevičius: „Žvyrkelių būklė prastėjo, todėl ieškojome ir radome galimybę skirti papildomai lėšų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti.

S. Grinkevičiui vadovaujant rajonui, 2018-tais metais iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto rajono žvyrkelių būklei gerinti pirmą kartą papildomai buvo skirta 100 tūkst. eurų, o prie šių kelių tvarkymo darbų buvo pakviesti prisidėti krašto ūkininkai.

Tai buvo pradžia „žvyravimo programos“ – kai savivaldybė už savo biudžeto lėšas perka žvyrą, vietos ūkininkai paruošia žvyruojamų kelių pakeles, suformuoja griovius, kad į juos nuo kelio nutekėtų perteklinis paviršinis vanduo, tada savo jėgomis parsiveža ir paskirsto žvyrą bei kelius prižiūri, o seniūnijos koordinuoja darbus. Taip taupomos mokesčių mokėtojų lėšos ir gerinamos atokiau gyvenančių žmonių egzistencijos sąlygos.

Prie iniciatyvos pagerinti krašto žvyrkelių būklę mielai prisideda ūkininkai.

„Žvyrkelių būklė prastėjo, todėl ieškojome ir radome galimybę skirti papildomai lėšų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti. Už šias lėšas perkamas žvyras seniūnijose esančių kelių dangoms atkurti“, – teigė S. Grinkevičius.

Kai kurios kaimo kelių atkarpos, kur kelio pagrindas buvo itin suiręs, iškritus gausesniam kritulių kiekiui tapdavo tiesiog neišvažiuojamos. (R. Valionio nuotraukos)

Prie mero S. Grinkevičiaus iniciatyvos pagerinti krašto žvyrkelių būklę mielai prisideda ūkininkai. Pirmieji dar 2018 m. jėgas suvienijo Pelėdnagių seniūnijos, kurioje – apie 280 km neasfaltuotų kelių, ūkininkai. Praėjusios kadencijos rajono vadovo S. Grinkevičiaus nuomone, Pelėdnagių seniūnija tada buvo puikus pavyzdys, kaip galima suvienyti jėgas dėl žvyrkelių būklės gerinimo.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 16

Panašios naujienos